Προς το περιεχόμενο

Γαλλικό Μπουλντόγκ- Γνώμες, Εμπειρίες.


παγωτό

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστός ο αποπανω...Εάν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πάρεις από εκτροφεα,πάρε το αλλιώς είναι λίγο ρίσκο κ ίσως τα δώσεις μακροπρόθεσμα τα παραπάνω χρήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα παιδια εχω ενα αρσενικο γαλλικο μπουλντογκ σχεδον 5 μηνων κοντα στα 5.5- 6 κιλα του δινω royal canin puppy mini. Ποτε προτεινετε αλλαγη στην ξηρα τροφη; Καποιες φορες τα κακα του ειναι λιγο μαλακά μηπως ειναι επειδη του δινω λιγο παραπανω απο οτι προτεινει η εταιρεια σε γραμμαρια; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 2/4/2017 στις 2:40 ΜΜ, moure είπε

Υπέροχη φυλή είχα μέχρι τώρα 3.

Το καλοκαίρι ταλαιπωρούνται θέλουν πρωί βολτα μέχρι τις 9 και απόγευμα μετά τις 8.

Σε κάμπινγκ είχα πάρει το ενα αλλά θα πρέπει να είναι μέρος που θα έχει οπωσδήποτε σκιά και να είναι μέχρι 5 ετών το ζώο.

Γενικά δεν είναι φυλή για να πας για τρέξιμο στο βουνό με 10-15 λεπτά βόλτα τη φορά είναι εντάξει.

Αν αποφασίσεις να πάρεις θα πρεπει να έχεις γερο πορτοφολι γιατι θα το χρειαστεις στους κτηνιατρους

Καλησπέρα θέλω να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις Για τα γαλλικά μπουλντόγκ διάβασα παραπάνω ότι είχατε τρία, εγώ αποφάσισα φέτος να πάρω ένα σκύλο διάλεξα την συγκεκριμένη ράτσα θα ήθελα όμως να γνωρίζω αν Είναι  πρόβλημα που είναι δυο μηνών και δεν έχει σηκωθεί ακόμη το αυτάκι του το ένα υπάρχει περίπτωση να μείνει έτσι η υπάρχει κάποια άλλη λύση γιατί ανησυχώ λιγάκι !! Αν γνωρίζετε κάτι για αυτό παρακαλώ ενημερώστε με 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και να χαίρεσαι το κουτάβι σου.Κανονικά μέσα στις επόμενες δυο το πολύ 3 εβδομάδες θα πρέπει να έχει σηκωθεί και το άλλο.Υπάρχουν κάποιες τεχνικές που βάζοντας ταινία για λίγες μέρες στο πεσμένο αυτι το βοηθάνε να μείνει όρθιο   αλλα θα πρέπει να απευθυνθείς σε κτηνίατρο για αυτό.Άσχετο με το θέμα που αναφέρεις αλλα πήρες  νωρίς το κουτάβι σου θα έπρεπε να μείνει άλλον ένα μήνα με τη μαμά του και τα αδέρφια του.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 24/8/2020 στις 3:13 ΜΜ, moure είπε

Καλησπέρα και να χαίρεσαι το κουτάβι σου.Κανονικά μέσα στις επόμενες δυο το πολύ 3 εβδομάδες θα πρέπει να έχει σηκωθεί και το άλλο.Υπάρχουν κάποιες τεχνικές που βάζοντας ταινία για λίγες μέρες στο πεσμένο αυτι το βοηθάνε να μείνει όρθιο   αλλα θα πρέπει να απευθυνθείς σε κτηνίατρο για αυτό.Άσχετο με το θέμα που αναφέρεις αλλα πήρες  νωρίς το κουτάβι σου θα έπρεπε να μείνει άλλον ένα μήνα με τη μαμά του και τα αδέρφια του.
 

Γεια σας. Θα ηθελα κι εγω ενα γαλλικό κουταβακι. Ψαχνω εναν καλο εκτροφεα.. οπως διαβασα ποιο πανω αξιζει να δωσεις τα χρηματα σε ενα σωστο εκτροφεα. Εχετε να μου προτεινετε καποιον; Δεν εχω μεγαλη εμπειρια.. οτι διαβαζω εδω στο ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...