Προς το περιεχόμενο

2,9 εκατ. πωλήσεις κινητών τηλεφώνων στην Ελλάδα το 2016, με αλλαγές στις πρώτες θέσεις των κατασκευαστών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα Xiaomi έχω εδώ και πολλά χρόνια (από εποχές Mi2) αλλά είσαι υπερβολικός. Συγκρίνεις ποιοτικά Mi Max με S7 Edge ; Η μέρα με την νύχτα είναι.

Ειδικά στη κάμερα, όπου εκεί υστερούν σχεδόν όλοι οι κινέζοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα Xiaomi έχω εδώ και πολλά χρόνια (από εποχές Mi2) αλλά είσαι υπερβολικός. Συγκρίνεις ποιοτικά Mi Max με S7 Edge ; Η μέρα με την νύχτα είναι.

Ναι γιατί? Τι κακό ποιοτικά έχει το Mi Max? Το έχω και σου λέω είναι τοπ κινητό. Και το Mi Max 2 που έρχεται θα είναι ακόμα καλύτερο.

 

Ξεκολλήστε - κάνει το 1/4 και ποιοτικά είναι το 85% έτσι όπως το εννοείς εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι δεν γνωρίζουν όλοι από κινητά οπότε όταν πηγαίνουν σε ένα κατάστημα vodafone και τους πρήζουν οι πωλητές ή σε ενα πλαισιο για turbo-x. Επίσης σε πολλά καταστηματα η mls πληρώνει promoters. 

Περα απο την πλακα το vodafone smart platinum 7 ειναι συσκευαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί? Τι κακό ποιοτικά έχει το Mi Max? Το έχω και σου λέω είναι τοπ κινητό. Και το Mi Max 2 που έρχεται θα είναι ακόμα καλύτερο.

 

Ξεκολλήστε - κάνει το 1/4 και ποιοτικά είναι το 85% έτσι όπως το εννοείς εσύ.

Καλο ειναι αλλα ελαφρως κουτσο. Χωρις 800αρα; Που πας ρε Καραμητρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν περιλαμβάνει τις παραεισαγωγες (σκρουτζ) τα νούμερα είναι πλασματικά το λιγότερο...τεράστιο ποσοστό αγοράζει απο αυτά και ειδικά όταν πρόκειται για ναυαρχίδες που η διαφορά τιμής είναι συνήθως 200+ ... μπορεί να το διευκρινίσει κάποιος από την διαχείριση αυτό;

 

lol δηλαδή οι έλληνες αγόρασαν σχεδόν 250.000 iphone μόνο μέσα στο 2016? και λέτε ότι ξύπνησε ο κόσμος?

Οχι γυρω στους 179.200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το πας οτι με τα μνημονια θα επρεπε να ψαχνουμε για κοκους ρυζιου στο δρομο για να φαμε, το δουλευουν, λιγη υπομονη.

 

 

Εχεις μπερδευτει λιγακι δεν πειραζει, επετρεψε μου να στα ξεδιαλυνω ,κοκκους ρυζιου στον δρομο  θα εψαχνες εσυ συγκεκριμενα  να φας  χωρις τα "μνημονια".

 

Εντυπωσιακα τα νουμερα για μια τοσο μικρη χωρα ακομα και αν πλειοψηφια των πωλησεων αφορα πολυ φθηνα κινητα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol δηλαδή οι έλληνες αγόρασαν σχεδόν 250.000 iphone μόνο μέσα στο 2016? και λέτε ότι ξύπνησε ο κόσμος?

Ας είναι καλά ο Γερμανός/Cosmote που αγοράσαμε iPhone SE με 200€ B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αν δει κανεις ισολογισμους πλαισιο, θα δει πως μειωνει τον κυκλο εργασιων του αλλα ανεβαζει την κερδοφορια του, και το κανει αυτο επειδη πουλαει φουλ φθηνα κινεζικα προιοντα. Το θεμα ειναι ποτε θα ξυπνησει ο ελληνας.

Παντως η αναλογια 1/3 αλλαζει κινητο καθε χρονο στην ελλαδα σηκωνει μεγαλη συζητηση, καθως στα 10-11 εκ ελληνων ειναι μεσα και ηλικιωμενοι + παιδια δημοτικου η μικροτερα, που δεν κανουν χρηση κινητου ή δεν αλλαζουν ουτε καν καθε 2-3 χρονια. Γενικα μου φαινεται υπερβολιο το νουμερο απο μονο του, και θα ειχε νοημα σαν στατιστικη να ειχε και επιπελον δημογραφικα κλπ στοιχεια, ετσι ωστε να μπορει κανεις να κανει αναλυση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τα άλλα δεν έχει ο κόσμος να φάει και τέτοια....αλλά το samsung s7 και το iphone 7 τον 600 700 και 800 ευρώ μια χαρά πάει και το αγοράζει

Φίλε μου το γενικεύεις πολύ. Δεν είναι όλοι στην ίδια οικονομική κατάσταση. 8% ποσοστό έχει η Apple. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τα άλλα δεν έχει ο κόσμος να φάει και τέτοια....αλλά το samsung s7 και το iphone 7 τον 600 700 και 800 ευρώ μια χαρά πάει και το αγοράζει

Δηλαδή η Ελλάδα βασισμένος στα λεγόμενα σου έχει γύρω στους 232.000 κατοίκους;  :mellow:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιως τα Turbo-X κινεζιά είναι - το οτι τα διαφημιζουν τοσο πολυ δεν σημαινει οτι τα παιρνουν οποτε λίγο ψεμα που λενε οτι πουλανε !!

 

Οι περισσοτεροι γνωριζουμε ηδη οτι τα Turbo-X γενικά είναι μάπα - πολύ λιγα να είναι καλά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...