Προς το περιεχόμενο

Hard reset σε turboX rubik 2


mousteris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

 

Έχω μπλέξει με ένα tablet TurboX Rubik II, το οποίο για κακή μας τύχη το χρησιμοποιούν τ ανίψια μου.

Το πρόβλημα είναι στο ότι το tablet είναι κληρωμένο με μοτίβο που ο μικρός δε το θυμάται πια..

Ρώτησα τη μαμά του, δεν έχει περαστεί κάποιο gmail ( σε ρωτάει μετά από συγκεκριμένο αριθμό λανθασμένων προσπαθειών ).

Στο διαδίκτυο όπου κοίταξα, βρήκα μόνο για μοντέλα με κουμπί volume up πως γίνεται, χαρακτηριστικό που δεν έχει το συγκεκριμένο μοντέλο.

Αυτό έχει δύο κουμπιά, όπου όταν τα πατάς για αρκετή ώρα πατημένα σε βγάζει μόνο σ' ένα "factory mode" και τρέχει κάποια τέστς ( κάμερα,TP, SD, κτλ ).

Έχετε κάποια παραπάνω γνώση επί του θέματος;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Mousteris.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Power button και volume down ενω ειναι κλειστη η συσκευη.Θα μπει σε factory mode στο οποιο πατας τα volume για πανω κατω και το power για οκ.Διαλεξε το καταληλο μενου  και θα εισαι οκ λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα nemesiskp και σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου,

 

Όμως το συγκεκριμένο tablet δεν έχει volume buttons, ένα power κι ένα return στο πάνω μέρος της συσκευής.

Όπως προανέφερα, κρατώντας τα πατημένα, με βγάζει σε ένα factory mode όπου πραγματοποιεί αυτόματα διάφορα τεστς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α σορρυ.Εχεις λογικα το μεγαλο οπως αναφερει στο λινκ παραπανω.Νομιζω το συγκεκριμενο απο την τρυπουλα δεν κανει hard reset απλα κανει επανεκινηση την συσκευη.Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ss13 σ ευχαριστώ!

 

Όντως έχει, όπου γράφει από πίσω R κι όλας. Όμως προσπάθησα με αρκετούς συνδυασμούς να το ανοίξω με πατημένο το κουμπάκι της τρυπούλας, χωρίς κάποιο αποτέλεσμα, καθώς με τη τρυπούλα δεν ανοίγει καν..

Γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

Α καλά! τ'ωρα είδα τα παραπάνω...

Ευχαριστώ ρε παιδιά, πάω να δω.

Επεξ/σία από mousteris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι φίλοι μου.

 

ss13 χθές ξεκίνησα τη διαδικασία που μου προώθησες, όμως σκάλωσα στο πρώτο βήμα!

Δε μπορώ να βρώ drivers για το κWλ0 turbox.. Ούτε καν το αναγνωρίζει σα συσκευή το laptop μου.. και ό,τι άλλο έχω δοκιμάσει βασικά!

..Ούτε απο device manager.. φάντασμα το tablett..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και πάλι φίλοι μου.

 

ss13 χθές ξεκίνησα τη διαδικασία που μου προώθησες, όμως σκάλωσα στο πρώτο βήμα!

Δε μπορώ να βρώ drivers για το κWλ0 turbox.. Ούτε καν το αναγνωρίζει σα συσκευή το laptop μου.. και ό,τι άλλο έχω δοκιμάσει βασικά!

..Ούτε απο device manager.. φάντασμα το tablett..

Με αυτο εδω http://www.doctorandroid.gr/2013/02/adb-driver-installer-driver.html?m=1 ADB Driver Installer (Universal)

ειχα βρει driver σε MLS και σε ταμπλετ τις κακιας ωρας,μπορει να εισαι τυχερός

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αυτές τις λύσεις , μπορεί να θέλει ρύθμιση το τηλέφωνο για να δει το υπολογιστή ή το αντίθετο , το έπαθα κι εγώ με smartphone πριν λίγο καιρό , το οποίο ήθελε μέσα από το menu του τηλεφωνου ( ήταν βέβαια Microsoft Phone ) να ρυθμιστεί για να μπορέσω να πάρω τα αρχεία B)

 

http://www.inlovewithandroid.com/android-usb-connection-problems.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Μου έφεραν ένα Turbo x Tablet κλειδωμένο ( είχε βάλει το παιδί που έχει κωδικό τον οποίο φυσικά και ξέχασε ) , δοκίμασα τα πάντα , το Recovery από την τρυπούλα δεν δουλεύει , πως μπορώ να παρακάμψω τον κωδικό ; B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...