Προς το περιεχόμενο

Οι Premium χρήστες του Spotify θα έχουν πρώτοι πρόσβαση σε μερικά νέα άλμπουμ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω οτι τραγουδι δεν εχει το Spotify (πχ Tool) φτιάχνω απο τον υπολογιστή playlists και τα ακούω μια χαρα απο όλες τις συσκευές μου.
YT προσωπικά δεν μπορώ να ακούσω.. Ειναι πολυ μέτρια η ποιότητα του ήχου και απο κινητά δεν βολεύει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μην τυχόν και χάσω την καινούργια αηδία της Ariana Grande σε exclusive παρουσίαση.

Όποιος θέλει να ασχοληθεί με την μουσική δεν περιμένει τα Spotify και τις παρεμφερείς αηδίες. Ψάχνει. Κάποτε ήταν δύσκολο, τώρα υπάρχει ένα πράγμα που το λένε διαδίκτυο. Και όταν έρθει η ώρα να πληρώσει αγοράζει κάποιο φυσικό μέσο να του μείνει κιόλας. Το να το κάνεις mp3 και να το βάλεις στο κινητό σου είναι piece of cake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγψ εχω το Google Music. Εχει πανω κατω τον ιδιο αριθμό τραγουδιών με το Spotify. Αλλά έχει το καλύτερο που σου επιτρέπει να ανεβάζεις δικά σου τραγούδια. Οτι Post Black και Experimental ακουω τα εχω ηδη ανεβασει και φτιάχνω playlists με δικά μου τραγούδια, της υπηρεσίας ή και τα δυο μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ακόμα δεν έχουν βάλει την επιλογή εναλλακτικού output device στην desktop εφαρμογή.

Αν εννοεις για το spotify, εχει βγει εφαρμογη, εδω και καμποσο καιρο, και ειναι το equalify που σου επιτρεπει να επιλεξεις το dac σου. Νομιζω κοστιζει γυρω στα 5$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις για το spotify, εχει βγει εφαρμογη, εδω και καμποσο καιρο, και ειναι το equalify που σου επιτρεπει να επιλεξεις το dac σου. Νομιζω κοστιζει γυρω στα 5$.

Λάθος, 10 λίρες Αγγλιας κοστίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγψ εχω το Google Music. Εχει πανω κατω τον ιδιο αριθμό τραγουδιών με το Spotify. Αλλά έχει το καλύτερο που σου επιτρέπει να ανεβάζεις δικά σου τραγούδια. Οτι Post Black και Experimental ακουω τα εχω ηδη ανεβασει και φτιάχνω playlists με δικά μου τραγούδια, της υπηρεσίας ή και τα δυο μαζι

 

Και στο Spotify γίνεται αυτό πάντως. Γενικά εμένα με βολεύουν πολύ αυτές οι υπηρεσίες. Συνεχίζω να αγοράζω ακόμα cd από αγαπημένα συγκροτήματα, αλλά το οτι οποιαδήποτε στιγμή μπορώ να έχω οποιαδήποτε playlist διαθεσιμη στο κινητό μου είναι τέραστιο πλεονέκτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιότητα του ήχου είναι το λιγότερο που θα με νοιάξει (αλλά εκτιμώ την καλή ποιότητα του Spotify). Πριν το Spotify είχα μπετώσει και άκουγα τα ίδια και τα ίδια και περίμενα τους ίδιους και τους ίδιους. Από τότε που τσόνταρα το 1ο μου ευρώ σε αυτούς (γιατί ξεκίνησα με την προσφορά με 1 ευρώ) έχω μάθει ένα κάρο μπάντες, έμαθα ποιες μπάντες είναι καλές, ποιες μπάντες είναι χάλια, μου προτείνει αντίστοιχα κομμάτια σε "δική μου" playlist (βάση του ιστορικού μου). 

 

Τώρα για εσάς που ακούτε πιο mainstream πράματα δε ξέρω τι παίζει και πόσο σας ενδιαφέρουν τα exclusives. Ευτυχώς οι εμείς οι μεταλλάδες δεν έχουμε τέτοια προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγψ εχω το Google Music. Εχει πανω κατω τον ιδιο αριθμό τραγουδιών με το Spotify. Αλλά έχει το καλύτερο που σου επιτρέπει να ανεβάζεις δικά σου τραγούδια. Οτι Post Black και Experimental ακουω τα εχω ηδη ανεβασει και φτιάχνω playlists με δικά μου τραγούδια, της υπηρεσίας ή και τα δυο μαζι

 

Εχεις την επιλογη αυτη και στο spotify μεσω υπολογιστη. Βασικα μπορεις να συγχρονισεις φακελους του υπολογιστη με το spotify

 

Σαν το βινύλιο άλλο τίποτα . Πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου με διαφορά .

 

Σαν τη φλογα τιποτα, τι ρευμα, λαμπες και αηδιες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια για αυτους που λενε για το Youtube. Αν δεν κανω λαθος, εκει παιζουν μονο βιντεο. Δηλαδη αν εγω θελω να ακουσω κατι on the go πρεπει να εχω ανοιχτα δεδομενα, το οποιο σημαινει οτι θα εχω τρελες χρεωσεις. Αν παλι θελω να τα κατεβασω παρανομα πρεπει να τα κατεβασω ενα ενα τα τραγουδια (απο οσο ξερω τουλαχιστον) και υστερα να τα περασω στο κινητο και να βαλω παλι ενα ενα τα τραγουδια σε λιστες. Διορθωστε με οπου κανω λαθος απλα εμενα αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα, μου φαινεται αρκετα χρονοβορα διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...