Προς το περιεχόμενο

Πιο ικανοποιημένοι οι κάτοχοι Microsoft Surface από τους ιδιοκτήτες iPad, σύμφωνα με μελέτη


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε κοίτα, μια προσεγμένη εφαρμογή σαφώς είναι καλύτερη στο ios από μια version για windows σε tablet mode. 

 

Πέρα όμως από τα του λειτουργικού, η διαφωνία μου έχει να κάνει με το γενικότερο ρόλο του surface. Το βλέπω σαν ένα πολύ καλό laptop και όχι σαν tablet γιατί πολύ απλά δεν βολεύει για μια τυπική χρήση tablet (από μια απλή χρήση on the go κρατώντας το στα χέρια σου, μέχρι το βράδυ στο κρεβάτι που χαζεύεις πριν κοιμηθείς).

 

Ποτέ δεν ήμουν αρνητικός και έφτασα λίγο πριν την αγορά του (είχα αποφασίσει για το i5, 8gb ram, 256ssd), αλλά τελευταία στιγμή και με διάφορες δοκιμές που έκανα όπου το έβρισκα ανοιχτό, δεν με έπεισε ως προς τη συνολική του φορητότητα σαν tablet. Αν ήθελα να αλλάξω το laptop μου, θα ήταν πιο εύκολη επιλογή.

 

PS: το Kodi στο ios δεν χρειάζεται απαραίτητα jailbreak. Επεξεργάζεσαι το app στο xcode, το πακετάρεις και το στέλνεις στο ipad. Απλά δεν είναι απλή διαδικασία για όλους.

 

:)

 

Μια προσεγμενη εφαρμογή είναι καλη παντου και όχι μονο στο ipad και πιστεψε με υπαρχουν πολύ καλες και προσεγμενες universal στο store,απλα υπαρχει ολη αυτή η αρνιτικη ταση λογο του win32 vs mobile apps που δε μπαινουν πολλοι στην διαδικασια καν να τα δοκιμασουν.

 

Τα surface και γενικα τα windows tablets είναι πιο περιπλοκα μηχανήματα και αυτό είναι δεδομενο.Οποταν με το να ψαχουλεύεις δεξια και αριστερα δεν περνεις ΚΑΜΙΑ γευση το πως πραγματικα είναι η καθημερινη του εμπειρια και σε touch screen χρηση.

Πιστεψε με δεν είναι τυχαιο ότι εχει τοση μεγαλη αποδοχή και ψηλα ποσοστα ικανοποίησης από τους χρηστες του και δες στην ερευνα ότι το 50% το χρησιμοποιει χωρις το keyboard cover.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,αυτο θα το εχουμε και στα pc μας,οποταν δεν εχει να κανει συγκεκριμενα με την συσκευη.

Και απο την αλλη ειναι ενα tablet που τουλαχιστον μια 7ετια ή και 8ετια δε θα μπαινεις στην διαδικασια να σκεφτεσαι αν θα παρει τη τελευταια εκδοση του λογισμικου και για καμια 15ετια+ τα security updates.

Το καθετι εχει το αντιτιμο του.Αν και σε android συσκευη και telemetry εχει και πολυ μικρη αναβαθμισιμοτητα και υποστηριξη.Ολα τα καλουδια δλδ.

Οποταν σε περιπτωσεις οπως την δικη σου,που δε θες telemetry και μια ικανοποιητικη υποστηριξη,το ιδανικο πιστευω ειναι ενα ipad!

Συγκρίνεις mobile λειτουργικά με desktop λειτουργικό, τρέχουν σε άλλη αρχιτεκτονική κοκ

Στα χαρτιά είναι tablet καθώς το tablet mode είναι για τα έλατα, το ΛΣ είναι δύσχρηστο για χρήση με το χέρι αλλά οκ. Η μεγάλη χρήση περιφερειακών δεν θα μπορούσε να σημαίνει ότι δεν γίνεται χωρίς αυτά δλδ;

 

Τεσπα, η έρευνα συγκρίνει ακτινίδια με δαμάσκηνα, και τα δυο θα σε στείλουν τουαλέτα άρα συγκρίνονται.

 

 

 

Πράγματι αυτός ο File explorer με τις διαφημίσεις του δεν αντέχεται...fringe και έτσι....παράλληλα σύμπαντα...στο δικό μου σύμπαν δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και όσον αφορά τις διαφημίσεις ίδια εμπειρία χρήσης φυσικά με το MacBook pro που είχα πριν. Στο δικό μου σύμπαν υπάρχει μεγάλο θέμα με διαφημιστικά banner σε εφαρμογές android και ios.

 Επίσης στο δικό μου σύμπαν τουλάχιστον τα περισσότερα δεδομένα που συλλέγει ζητάει την συγκατάθεση σου και επίσης μπορείς να τα βγάλεις off αργότερα αν το μετανιώσεις

 Εμένα πάντως δεν έχει μπεί στα πόδια μου κάτι που να με ενοχλήσει και τα έχω ανοιχτά, τις τρομοκρατικές επιθέσεις επίσης τις κανονίζω διαφορετικά και ποτέ ηλεκτρονικά γιατί ποτέ και με τίποτα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος...

Σ' αυτό που κάνεις unistall το Candy Crash και και ξαναγίνεται install σε κάθε μεγάλο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεις mobile λειτουργικά με desktop λειτουργικό, τρέχουν σε άλλη αρχιτεκτονική κοκ

Στα χαρτιά είναι tablet καθώς το tablet mode είναι για τα έλατα, το ΛΣ είναι δύσχρηστο για χρήση με το χέρι αλλά οκ. Η μεγάλη χρήση περιφερειακών δεν θα μπορούσε να σημαίνει ότι δεν γίνεται χωρίς αυτά δλδ;

 

Τεσπα, η έρευνα συγκρίνει ακτινίδια με δαμάσκηνα, και τα δυο θα σε στείλουν τουαλέτα άρα συγκρίνονται.

 

 

Μπορεις κάλλιστα  να μπεις να διαβασεις και να δεις όλα τα reviews για τα pixel c και Samsung tab s3 την γνωμη που εχουν για την tablet εμπειρια του Android και αν συστηνουν να παρεις android tablet στα 500-600$ και πηγενε μετα να δεις τι πιστευουν για το Surface pro στο 1000ρικο και για το ipad στο 700ρικο.

 

Απλα για να δεις αν συμφωνουν με την δικη σου αποψη.

Από εκει και περα πιστευε και κανε ότι νομιζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις καλληστα να μπεις να διαβασεις και να δεις όλα τα reviews για τα pixel c και Samsung tab s3 την γνωμη που εχουν για την tablet εμπειρια του Android και αν συστηνουν να παρεις android tablet στα 500-600$ και πηγενε μετα να δεις τι πιστευουν για το Surface pro στο 1000ρικο.

 

Απλα για να δεις αν συμφωνουν με την αποψη σου.

Από εκει και περα πιστευε και κανε ότι νομιζεις!

Εννοείται θα έπαιρνα Surface στο 1000ρικο, ΜΕ αξεσουάρ. Για τον απλούστατο λόγο ότι χωρίς δεν παλεύεται.

Αυτή είναι η άποψη μου μετά από χρήση Windows tablet.

Εννοείται ότι δεν θα συμφωνούν όλοι με την άποψη μου, όπως δεν συμφωνούν όλοι της έρευνας ότι είναι γαμάτα, αν συνέβαινε αυτό θα τα 1000 η ικανοποίιηση ξερω γω.

 

edit: Είδα λες Pro, που δεν βολεύει το ΛΣ για χρήση σαν tablet αλλά ούτε και το kickstand για χρήση σαν laptop, όχι δεν θα το αγόραζα.  Θα αγόραζα laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται θα έπαιρνα Surface στο 1000ρικο, ΜΕ αξεσουάρ. Για τον απλούστατο λόγο ότι χωρίς δεν παλεύεται.

Αυτή είναι η άποψη μου μετά από χρήση Windows tablet. Εννοείται ότι δεν θα συμφωνούν όλοι με την άποψη μου, όπως δεν συμφωνούν όλοι της έρευνας ότι είναι γαμάτα, αν συνέβαινε αυτό θα τα 1000 η ικανοποίιηση ξερω γω

 

Με ή χωρις αξεσουάρ ο κοσμος ακουμπα 1Κ+ για το surface αλλα στο 500ρικο για android os tablet,χωρις εξτρα κοστος για αξεσουάρ, ουτε να τα κλ....! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ή χωρις αξεσουάρ ο κοσμος ακουμπα 1Κ+ για το surface αλλα στο 500ρικο για android os tablet,χωρις εξτρα κοστος για αξεσουάρ, ουτε να τα κλ....! ;)

51% των χρηστών χρησιμοποιεί φυσικό πληκτρολόγιο σε Surface tablet έναντι μόλις 14% στα άλλα.

Αυτό σημαίνει ότι το ΛΣ είναι δύσχρηστο για χρήση με το χέρι, πράγμα που δεν θα πρεπε να συμβαίνει σ' ένα tablet .

Ένας στους δύο δίνει βαθμό ικανοποίησης σαν να είναι laptop!

 

Καλά κάνει και τα ακουμπά για surface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51% των χρηστών χρησιμοποιεί φυσικό πληκτρολόγιο σε Surface tablet έναντι μόλις 14% στα άλλα.

Αυτό σημαίνει ότι το ΛΣ είναι δύσχρηστο για χρήση με το χέρι, πράγμα που δεν θα πρεπε να συμβαίνει σ' ένα tablet .

Ένας στους δύο δίνει βαθμό ικανοποίησης σαν να είναι laptop!

 

Καλά κάνει και τα ακουμπά για surface

 

Όχι δε σημαινει ότι είναι ότι δυσχρηστο με χρηση με το χερι,αλλα ότι είναι δυνατο εργαλείο και με τη χρηση πληκτολογιου/ποντικι,κατι που δεν ισχυει για τα αλλα δυο λογισμικα,γι'αυτο ο κοσμος δε μπαινει στην διαδικασια να επενδυσει σε αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Ως χρήστης Surface Pro 2 (i5, 256, 8gb) τα τελευταία 3-4 χρόνια, αυτό που με έχει βολέψει περισσότερο από όλα είναι ότι έχω μία και μοναδική συσκευή να συντηρώ / φορτίζω / αναβαθμίζω.

 

Παλιότερα με τον συνδυασμό laptop και tablet (macbook pro και nexus - πολύ καλές συσκευές και οι δύο), κάθε φορά που ήθελα να πάρω το tablet σε κάποια συνάντηση έπρεπε να θυμάμαι να έχω μετατρέψει έγκαιρα τα αρχεία μου σε κατάλληλο φορμάτ, να βεβαιωθώ ότι το dropbox εχει συγχρονίσει ή να μεταφέρω με το χέρι κάποιο μεγαλύτερο αρχείο. Μερικές φορές θυμόμουν τελευταία στιγμή ότι είχε ξεμείνει από μπαταρία ή απλά βαριόμουν να κάνω όλα τα παραπάνω και τελικά αποφάσιζα να μην το πάρω καν. Με αυτά και με αυτά, στο τέλος το tablet κατέληξε να έχει διακοσμητικό ρόλο, παρόλο που σε κάποιες περιπτώσεις έβλεπα ότι θα το χρειαζόμουν.

 

Με το Surface, αντίθετα, όλα αυτά έπαψαν να με απασχολούν. Όταν είμαι στο γραφείο το έχω κουμπωμένο στη βάση του, συνδεδεμένο σε δύο οθόνες, εξωτερικό πληκτρολόγιο και ποντίκι - εργονομικά, δηλαδή, καμία διαφορά σε σχέση με το να είχα ένα κανονικό desktop (μείον το ογκώδες κουτί). Όταν θέλω να φύγω απλά το βγάζω από τη βάση και έχω μια συσκευή φορτισμένη, με όλα τα αρχεία και τα προγράμματα που θα μπορούσα να χρειαστώ.

 

Αυτό, εκτός των άλλων, είναι πρακτικό και στις περιπτώσεις όπου σερφάρεις στο κρεβάτι και έρχεται κάποιο mail που ζητά να χρησιμοποιήσεις, αναγκαστικά, κάποια desktop εφαρμογή (π.χ. ένα psd, illustrator ή να δεις κάτι στα γρήγορα στο PHPStorm). Παλιότερα σε τέτοιες περιπτώσεις έπρεπε να αφήσω το tablet, να πάω στο laptop και να ανοίξω το συνημμένο. Τώρα είναι απλά ένα ακόμα κλικ.  

 

Μάλιστα, ανάμεσα στο Surface Pro και στο Surface Book βλέπω ότι στις δικές μου ανάγκες ταιριάζει ξεκάθαρα το Pro. Λόγω του kickstand είναι πιο βολικό όταν το χρησιμοποιείς ως desktop στη βάση του (πιάνει λιγότερο χώρο και δεν χρειάζεται να έχεις κουμπωμένο επάνω του το πληκτρολόγιο για να σταθεί) και είναι επίσης πιο πρακτικό σε ταξίδια, όταν θες να δεις ταινία (για την ακρίβεια, πολύ πιο πρακτικό εργονομικά από οποιοδήποτε laptop ή tablet). 

 

Ξέρω ότι το Surface Pro 2 έχει συγκεκριμένες αδυναμίες, τόσο ως laptop, όσο και ως tablet (που όλες πάντως έχουν λυθεί στα επόμενα μοντέλα). Παρόλα αυτά, αν κάποιος μου έδινε ένα καλύτερο laptop και ένα καλύτερο tablet, πάλι το Surface θα κατέληγα να χρησιμοποιώ, μόνο και μόνο γιατί για μένα μια έξτρα συσκευή είναι σημαντικότατο μειονέκτημα (οκ, για την ακρίβεια θα τα έπαιρνα ευχαρίστως και τα δύο, αλλά για να τα πουλήσω και να πάρω το Surface Pro 5).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51% των χρηστών χρησιμοποιεί φυσικό πληκτρολόγιο σε Surface tablet έναντι μόλις 14% στα άλλα.

Αυτό σημαίνει ότι το ΛΣ είναι δύσχρηστο για χρήση με το χέρι, πράγμα που δεν θα πρεπε να συμβαίνει σ' ένα tablet .

Ένας στους δύο δίνει βαθμό ικανοποίησης σαν να είναι laptop!

 

Καλά κάνει και τα ακουμπά για surface

Εντελως ρηχη η αναγνωση της ερευνας απο πλευρας σου. 51% χρησιμοποιει πληκτρολογιο γιατι μπορει να κανει βαρια δουλεια σε αυτο το μηχανημα! Το πληκτρολογιο στο android / ios τι να το κανεις ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ως χρήστης Surface Pro 2 (i5, 256, 8gb) τα τελευταία 3-4 χρόνια, αυτό που με έχει βολέψει περισσότερο από όλα είναι ότι έχω μία και μοναδική συσκευή να συντηρώ / φορτίζω / αναβαθμίζω.

 

Παλιότερα με τον συνδυασμό laptop και tablet (macbook pro και nexus - πολύ καλές συσκευές και οι δύο), κάθε φορά που ήθελα να πάρω το tablet σε κάποια συνάντηση έπρεπε να θυμάμαι να έχω μετατρέψει έγκαιρα τα αρχεία μου σε κατάλληλο φορμάτ, να βεβαιωθώ ότι το dropbox εχει συγχρονίσει ή να μεταφέρω με το χέρι κάποιο μεγαλύτερο αρχείο. Μερικές φορές θυμόμουν τελευταία στιγμή ότι είχε ξεμείνει από μπαταρία ή απλά βαριόμουν να κάνω όλα τα παραπάνω και τελικά αποφάσιζα να μην το πάρω καν. Με αυτά και με αυτά, στο τέλος το tablet κατέληξε να έχει διακοσμητικό ρόλο, παρόλο που σε κάποιες περιπτώσεις έβλεπα ότι θα το χρειαζόμουν.

 

Με το Surface, αντίθετα, όλα αυτά έπαψαν να με απασχολούν. Όταν είμαι στο γραφείο το έχω κουμπωμένο στη βάση του, συνδεδεμένο σε δύο οθόνες, εξωτερικό πληκτρολόγιο και ποντίκι - εργονομικά, δηλαδή, καμία διαφορά σε σχέση με το να είχα ένα κανονικό desktop (μείον το ογκώδες κουτί). Όταν θέλω να φύγω απλά το βγάζω από τη βάση και έχω μια συσκευή φορτισμένη, με όλα τα αρχεία και τα προγράμματα που θα μπορούσα να χρειαστώ.

 

Αυτό, εκτός των άλλων, είναι πρακτικό και στις περιπτώσεις όπου σερφάρεις στο κρεβάτι και έρχεται κάποιο mail που ζητά να χρησιμοποιήσεις, αναγκαστικά, κάποια desktop εφαρμογή (π.χ. ένα psd, illustrator ή να δεις κάτι στα γρήγορα στο PHPStorm). Παλιότερα σε τέτοιες περιπτώσεις έπρεπε να αφήσω το tablet, να πάω στο laptop και να ανοίξω το συνημμένο. Τώρα είναι απλά ένα ακόμα κλικ.  

 

Μάλιστα, ανάμεσα στο Surface Pro και στο Surface Book βλέπω ότι στις δικές μου ανάγκες ταιριάζει ξεκάθαρα το Pro. Λόγω του kickstand είναι πιο βολικό όταν το χρησιμοποιείς ως desktop στη βάση του (πιάνει λιγότερο χώρο και δεν χρειάζεται να έχεις κουμπωμένο επάνω του το πληκτρολόγιο για να σταθεί) και είναι επίσης πιο πρακτικό σε ταξίδια, όταν θες να δεις ταινία (για την ακρίβεια, πολύ πιο πρακτικό εργονομικά από οποιοδήποτε laptop ή tablet). 

 

Ξέρω ότι το Surface Pro 2 έχει συγκεκριμένες αδυναμίες, τόσο ως laptop, όσο και ως tablet (που όλες πάντως έχουν λυθεί στα επόμενα μοντέλα). Παρόλα αυτά, αν κάποιος μου έδινε ένα καλύτερο laptop και ένα καλύτερο tablet, πάλι το Surface θα κατέληγα να χρησιμοποιώ, μόνο και μόνο γιατί για μένα μια έξτρα συσκευή είναι σημαντικότατο μειονέκτημα (οκ, για την ακρίβεια θα τα έπαιρνα ευχαρίστως και τα δύο, αλλά για να τα πουλήσω και να πάρω το Surface Pro 5).

 

Αν δεν δούλευα σε mac και έψαχνα τώρα ένα νέο φορητό, θα ήταν μέσα στις πρώτες μου επιλογές, αν και με τρομάζει λίγο η συμπεριφορά του σαν μηχάνημα που θα το δουλεύω συνεχώς στο γραφείο με εξωτερική οθόνη και σχετικά "βαριές" εργασίες (σε σχέση με ένα laptop ας πούμε). Με τη χρήση που κάνω όμως εγώ, έχω συνδέσει το tablet με πιο "απλές" λειτουργίες σαν μια συμπληρωματική συσκευή, αλλά ταυτόχρονα αυτές τις λειτουργίες θέλω να τις κάνει σωστά και αξιόπιστα. Ποτέ δεν θα έβλεπα το tablet σαν το βασικό εργαλείο της δουλειάς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελως ρηχη η αναγνωση της ερευνας απο πλευρας σου. 51% χρησιμοποιει πληκτρολογιο γιατι μπορει να κανει βαρια δουλεια σε αυτο το μηχανημα! Το πληκτρολογιο στο android / ios τι να το κανεις ακριβως?

Τότε ίσως θα πρεπε να σκεφτεί laptop στα μισά λεφτά με παρόμοια χαρακτηριστικά.

Συμφωνώ ότι ios και Android δεν χρειάζονται πληκτρολόγιο λόγω εργασιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Αν δεν δούλευα σε mac και έψαχνα τώρα ένα νέο φορητό, θα ήταν μέσα στις πρώτες μου επιλογές, αν και με τρομάζει λίγο η συμπεριφορά του σαν μηχάνημα που θα το δουλεύω συνεχώς στο γραφείο με εξωτερική οθόνη και σχετικά "βαριές" εργασίες (σε σχέση με ένα laptop ας πούμε). Με τη χρήση που κάνω όμως εγώ, έχω συνδέσει το tablet με πιο "απλές" λειτουργίες σαν μια συμπληρωματική συσκευή, αλλά ταυτόχρονα αυτές τις λειτουργίες θέλω να τις κάνει σωστά και αξιόπιστα. Ποτέ δεν θα έβλεπα το tablet σαν το βασικό εργαλείο της δουλειάς μου.

 

Αν αφήσουμε στην άκρη τις τεχνικές προδιαγραφές (επεξεργαστή, μνήμη κλπ) και το λειτουργικό, που είναι ξεκάθαρα και μπορεί κανείς εύκολα να κρίνει τί τον καλύπτει και τί όχι, από εργονομικής άποψης το Surface είναι πιο πρακτικό για χρήση desktop σε σχέση με ένα laptop (μη σου πω και από ένα desktop pc). Ο λόγος είναι το αποσπώμενο πληκτρολόγιο και το stand, που σου επιτρέπουν να έχεις ένα πολύ μαζεμένο περιβάλλον εργασίας. Αντίθετα, με το laptop "φορτώνεσαι" αναγκαστικά το πληκτρολόγιό του, που αν χρησιμοποιείς εξωτερικό πιάνει αρκετό χώρο χωρίς κανένα λόγο. Πριν το Surface, λόγω έλλειψης χώρου, χρησιμοποιούσα το πληκτρολόγιο του laptop, αλλά αναγκαστικά έπρεπε να έχω την οθόνη του laptop ως βασική και την δεύτερη, μεγάλη οθόνη ως βοηθητική, ενώ θα βόλευε ξεκάθαρα το αντίθετο.

 

Και για μένα πάντως η χρήση tablet είναι δευτερεύουσα, αφού το χρησιμοποιώ περίπου 60% ως desktop, 30% ως laptop και 10% ως tablet. Απλά στις δύο τελευταίες περιπτώσεις τα όρια θολώνουν αρκετά. Π.χ. σε μια συνάντηση, εκεί που κρατάω σημειώσεις με το πενάκι μπορεί να κουμπώσω το πληκτρολόγιο επειδή βολεύει για κάτι συγκεκριμένο. Σε αρκετές περιπτώσεις έχω δει ότι το Surface είναι κάτι παραπάνω από ένα απλό άθροισμα laptop + tablet, αφού σου επιτρέπει χρήσεις που δεν θα μπορούσες να είχες ούτε με το ένα, ούτε με το άλλο, αλλά ούτε και συνδυάζοντας απλά δύο διαφορετικές συσκευές.

 

Φυσικά, μια συσκευή σαν το Surface απευθύνεται μόνο σε κάποιον που έχει παρόμοιες ανάγκες και το προορίζει για βασική, ενδεχομένως και μοναδική συσκευή του. Αν απλά το χρησιμοποιείς ως συμπληρωματική σε κάποια άλλη, τότε θα έλεγα πως είναι πεταμένα λεφτά ή ακόμα και δυσλειτουργικό, αν το προορίζεις για άτομο με μικρή εξοικείωση (π.χ. στη μάνα μου θα έδινα χωρίς δεύτερη σκέψη ένα ipad ή ένα καλό android tablet και σε καμία μα καμία περίπτωση ένα surface, ακόμη κι αν υποθέσουμε ότι τα χρήματα δεν ήταν εμπόδιο).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στο μαρκετινγκ χάνει η MS. Ακόμη και η ονομασία surface δεν ακούγεται εύηχη.

Πρακτικά ομως έχει ένα καλύτερο προιόν για όλες τις δουλειές.

 

Ειδικά για επιχειρήσεις μονόδρομος. Θα μπορούν να τρέχουν όλες τις εφαρμογές της δουλειάς τους σε ένα πολύ ισχυρό laptop-tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...