Προς το περιεχόμενο

Γιατί η βιομηχανία του gaming “τελειώνει” τον ειδικό Τύπο;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ωραιο αρθρο, μπραβο στον συντακτη. Ωστοσο, θα επρεπε να αναφερθει πως τουλαχιστον για τα δεδομενα της Ελλαδας, η πολυετης κριση ητανε η ταφοπλακα για το συνολο σχεδον του ειδικου τυπου , συμπεριλαμβανομενου και του gaming τυπου.

 

Ας μιλησουμε ομως για την ουσια της υποθεσης.  Τι credentials εχει ο καθε gaming journalist ? Εχει τελειωσει καποια σχολη η πανεπιστημιο ? Εχει δουλεψει σε ευπολυπτα μεσα και για μεγαλο χρονικο διαστημα ? Εχει δουλεψει σε εταιριες παραγωγης λογισμικου , ετσι ωστε να γνωρισει ιδιας σωμασι ποσο δυσκολο ειναι να φτιαχτει ενας AAA τιτλος , προτου τον θαψει η τον εκθειασει ? Η ειναι στην καλυτερη ενας απλος αλεξιπτωτιστης που απλως ειδε φως και μπηκε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

User pixel και gamepro κάθε μήνα ...όλα τα είχα σε σακούλες τακτοποιημένα...παντρευτηκα και πριν 3 χρόνια ή μάνα μου έκανε ανακαίνιση....τα πέταξε όλα.....!!!

Εμένα η μάνα μου δεν πέταξε μόνο τα pc master και τα game pro...

 

Το χειρότερο είναι πως πέταξε και όλα τα τεύχη του lucky look και του Asterix...

 

Γύρισα από φοιτητής και έψαχνα μία μέρα να τα βρω να τα δώσω στα μικρά τότε ξαδερφακια μου και μου λέει ααααα αυτά τα πέταξα πολύ καιρό πριν..

 

Κλάμα απλα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η μάνα μου δεν πέταξε μόνο τα pc master και τα game pro...

 

Το χειρότερο είναι πως πέταξε και όλα τα τεύχη του lucky look και του Asterix...

 

Γύρισα από φοιτητής και έψαχνα μία μέρα να τα βρω να τα δώσω στα μικρά τότε ξαδερφακια μου και μου λέει ααααα αυτά τα πέταξα πολύ καιρό πριν..

 

Κλάμα απλα!!!!!!

έχω πάθει επίσης ίδια φάση με τα παραπάνω συν περιοδικά αυτοκινήτου... δεν καταλαβαίνει κανείς όταν θες να είσαι hoarder.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτανει πια με αυτο το "αν δεν σου εχει ανοιξει το κεφαλι σου απο πετροπολεμο, τοτε δεν εχεις ζησει ωραια παιδικα χρονια". Το μονο που σας αρεσε ηταν η νοσταλγια των νεοτερων σας χρονων. Απλα τα περιοδικα και τα υπολοιπα των 90s ηταν μεσα στο πακετο.

 

Τα ιδια θα λενε και οι σημερινες γεννιες των 12χρονων που ειναι στο ιντερνετ οταν θα γινουν 40-50. Θα λενε τι ωραια που ηταν τοτε το ιντερνετ, facebook, steam, twitch, youtube.. μετα ολα χαθηκαν και γεμισαμε ολοι τσιπακια ή δε ξερω γω τι αλλο.

Αν και συμφωνώ με το γενικότερο πνεύμα του σχόλιού σου, δεν σημαίνει ότι κάθε εποχή έχει breakthroughs ούτε κάθε εποχή έχει innovation και σημαντικά και ξεχωριστά πράγματα να προσφέρει.

 

Καλώς ή κακώς, ο δυτικός πολιτισμός έχει "κολλήσει" λίγο όσον αφορά την τέχνη, και δεν είναι τυχαίο που βλέπουμε συνεχώς ανακύκλωση των ίδιων προϊόντων και πεσμένη ποιότητα σε μουσική και ταινίες.

 

Τα videogames ίσως περνούν την δική τους κρίση. Καλώς ή κακώς, όλοι συμφωνούν ότι το gameplay πλέον έρχεται δευτερεύον πολλές φορές, χωρίς να λέω ότι δεν βγαίνουν τώρα παιχνίδια διαμάντια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά ο Τσουρινάκης που χάθηκε; Με τι ασχολείται πλέον; 
Θυμάμαι μια φορά , είχα καταφέρει και τον βρήκα τηλεφωνικά γιατί είχαμε κολλήσει 4 άτομα στο ίδιο σημείο στο freddy pharkas :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο άρθρο,ωραίες εποχές όταν για να βρούμε κάτι έπρεπε να κοπιάσουμε και πλέον όλα τα βρίσκουμε σε δευτερόλεπτα με μία απλή Google Αναζήτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο συνέβη φίλοι μου και με τα περιοδικά τεχνολογίας καθώς τα πόρταλ προφέρουν καθημερινή ηλεκτρονική ενημέρωση αλλά κυρίως διαδραστικότητα. Φυσικά θυμάμαι το pcw που δουλέψαμε αρκετά με συναδέλφους αλλά λύγισε, τώρα έμεινε μόνο ένα και αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...