Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι το OnePlus 5 θα διαθέτει 8GB RAM, WQHD οθόνη και dual-camera setup


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί στον κόσμο του Android είναι αλλιώς να διαβάζεις την προσφορά στο Ίντερνετ να γράφει "Smartphone 4GB RAM QuadCore Processor" και αλλιώς να διαβάζεις "WOW! Smartphone 8GB RAM Hexacore Processor dual camera with coffee machine, built in nanny and incl. gardener"

Σιγουρα ειναι πιο ουσιωδης αλλαγες,ειδικα για εταιρεια που δινει stock android εμπειρια.

Αλλες εταιρειες που χρειαζονται τα specs παραπανω λογω λειτουργικου με το σταγονομετρο τα δινουν(γκουχου γκουχου samsung,lg).

 

Αρα 1000φορες stock android εμπειρια με παραπανω ram παρα touchwiz με 4gb και 850ευρω τιμη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν δεν δω τροχό για να γίνεται πατίνι δεν θα ηρεμήσω. Ολα αυτά είναι παιχνιδάκια για βουτυροπαιδα θέλω ωμά specs 16ram ddr4 τουλάχιστον.

21 mp camera με ois και μπαταρια αυτοκίνητου για άνετη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1+ εχει κερδισει πλεον την εμπιστοσυνη του κοσμου. Αν βαλει και καλη μπαταρια (4.000+) θα παει πολυ καλα κι αυτο το μοντελο. 

 

Εν τω μεταξυ εχει γινει βαρετο σε καθε τετοιο θεμα να βλεπουμε απαντησεις ζηλειας απο φανμποις της απλ. Ακου λεει γιατι βαζει 8gb ram. Η απαντηση ειναι η εξης: ΕΤΣΙ. Γιατι μπορει. Και οποιος δεν θελει για καποιο λογο 8 μπορει να παρει συσκευη με 6 η με 4 η με 3 η με 2. Διοτι δεν υπαρχει μονοπωλιο στο αντροιντ και οι καταναλωτες εχουν απειρες επιλογες. 

Δεν εχετε βαρεθει τοσα χρονια? Γιατι 5,5 ιντσες οθονη σε τηλεφωνο? Γιατι 3 gb ram? Γιατι 1080p αναλυση? Γιατι edge οθονη? Γιατι, γιατι, γιατι και 3 χρονια μετα ακολουθειτε τελευταιοι και καταιδρωμενοι. Η σωστη ερωτηση που θα επρεπε να κανετε ειναι η εξης: Γιατι μαμα απλ ακολουθεις τις εξελιξεις με τοσο αργο ρυθμο? Γιατι απο πρωτοπορος στην τεχνολογια εχεις γινει πρωτοπορος στο marketing και στο fashion?

Γιατι αγορι μου η Apple δεν στηριζετε σε σενα που σε νοιαζει αμα σε κατασκοπευουν η αμα εχει 8gb ram η 100gb ram.

Απευθυνεται σε ατομα ειτε ηλιθια fanboys που θελουν να λενε οτι εχουν το "μηλο" και για ατομα που θελουν να εχουν ενα κινητο που να δουλευει χωρις να πειραξεις ρυθμισεις,για εκεινους που δεν ασχολουνται τελος παντων..

Η apple για μενα ειναι η πιο εξυπνη εταιρεια ever.

μονο εκεινη εχει καταντησει να βαζει λιγοτερα πραγματα στο κινητο της(βλεπε headphone jack) και συγχρονως να πουλαει περισσοτερο απο ποτε!

 

ειναι σε αλλο σταδιο πλεον,εχει γινει status symbol.

ps. δεν θα αγοραζα ποτε iphone και ναι, εχω πιασει στα χερια μου και 7αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ειναι πιο ουσιωδης αλλαγες,ειδικα για εταιρεια που δινει stock android εμπειρια.

Αλλες εταιρειες που χρειαζονται τα specs παραπανω λογω λειτουργικου με το σταγονομετρο τα δινουν(γκουχου γκουχου samsung,lg).

 

Αρα 1000φορες stock android εμπειρια με παραπανω ram παρα touchwiz με 4gb και 850ευρω τιμη.

Αλίμονο ποτέ δεν είπα ότι η OnePlus δεν κάνει άψογη δουλειά. Δίνοντας Stock Android είναι για εμένα ένα τεράστιο (+)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στον κόσμο του Android είναι αλλιώς να διαβάζεις την προσφορά στο Ίντερνετ να γράφει "Smartphone 4GB RAM QuadCore Processor" και αλλιώς να διαβάζεις "WOW! Smartphone 8GB RAM Hexacore Processor dual camera with coffee machine, built in nanny and incl. gardener"

 

παντως στον κοσμο του android παιρνεις τα specs που πληρωνεις ενω στον δικο σου παιρνεις ανταπτορες

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στον κοσμο του android παιρνεις τα specs που πληρωνεις ενω στον δικο σου παιρνεις ανταπτορες

LG G6,LG V20,galaxy s8,google pixel,huawei p10,Htc U ultra. Πληρωσε κοσμε 650+ευρω για 4gb ram εν ετη 2017.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στον κοσμο του android παιρνεις τα specs που πληρωνεις ενω στον δικο σου παιρνεις ανταπτορες

Έκανες τόσο κόπο εγγραφή κλπ για να γράψεις την παραπάνω εξυπνάδα;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώην κάτοχος iphone 4,4s,5

Νυν κάτοχος note 3 (πάνω από 3 χρόνια) 

Νομίζω βρήκα το επόμενό μου τηλέφωνο....και ας με δυσκολέψουν τα 8 gb και ας με ζορίσει και η ανάλυση 1440 χ 2560 και ας μην έχει  μπαταρία 3500+ και ας μην έχει dual front camera και .ας μην το λένε OP4...και.....και.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο pc μου έχω 16...

 

8gb για κινητό τα βρήσκω μια χαρά να το κρατήσεις 3-4 χρόνια..

 

Το Oneplus One που έχω ακόμα σφαίρα πάει με τα 3gb ram

512MB έχει το iphone 4s και βλέπω ακόμα κόσμο να το χρησιμοποιεί, 8 χρόνια μετά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

512MB έχει το iphone 4s και βλέπω ακόμα κόσμο να το χρησιμοποιεί, 8 χρόνια μετά....

Καλά το ότι το χρησιμοποιούν 8 χρόνια μετά με iOS 9.3.5 δεν πάει να πει κάτι, σπίτι το έχω και ψάχνω να το πουλήσω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1+ εχει κερδισει πλεον την εμπιστοσυνη του κοσμου. Αν βαλει και καλη μπαταρια (4.000+) θα παει πολυ καλα κι αυτο το μοντελο. 

 

Εν τω μεταξυ εχει γινει βαρετο σε καθε τετοιο θεμα να βλεπουμε απαντησεις ζηλειας απο φανμποις της απλ. Ακου λεει γιατι βαζει 8gb ram. Η απαντηση ειναι η εξης: ΕΤΣΙ. Γιατι μπορει. Και οποιος δεν θελει για καποιο λογο 8 μπορει να παρει συσκευη με 6 η με 4 η με 3 η με 2. Διοτι δεν υπαρχει μονοπωλιο στο αντροιντ και οι καταναλωτες εχουν απειρες επιλογες. 

Δεν εχετε βαρεθει τοσα χρονια? Γιατι 5,5 ιντσες οθονη σε τηλεφωνο? Γιατι 3 gb ram? Γιατι 1080p αναλυση? Γιατι edge οθονη? Γιατι, γιατι, γιατι και 3 χρονια μετα ακολουθειτε τελευταιοι και καταιδρωμενοι. Η σωστη ερωτηση που θα επρεπε να κανετε ειναι η εξης: Γιατι μαμα απλ ακολουθεις τις εξελιξεις με τοσο αργο ρυθμο? Γιατι απο πρωτοπορος στην τεχνολογια εχεις γινει πρωτοπορος στο marketing και στο fashion?

 

Ναι δεν εχεις αδικο καλο ειναι να μπορουν οι εταιριες να βαζουν οσο το δυνατον καλυτερο hardware ... αλλα να εχει και ενα σκοπο και ενα σωστο αποτελεσμα..δεν ειναι lego που πετας 10 τουβλακια και χτιζεις κατι..πρεπει να υπαρχει και μια συνοχη μεταξυ του hardware-software και τελικης εμπειριας χρηστη..κατι το οποιο το κανουν πολυ λιγες εταιριες και σιγουρα καλυτερα η apple..Στη τελικη αυτο που απολαμβανεις καθε μερα απο το κινητο σου ειναι η εμπειρια χρησης που δινει οχι αν εχει 2-4-8 GB ραμ και 10 core cpu...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το 2015 εβγαιναν iOS και Android συσκευες με 4GB RAM, λογικο δεν ειναι το 2017 να βγουν και μερικες με 8GB Ram;

Φυσικά και είναι λογικό αφού και το 2016 είχαμε συσκευές με 6GB RAM απλά το βρίσκω υπερβολικό 8GB RAM για ένα Smartphone.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά βλέπω κόσμο να παραπονιέται γιατί γίνεται hardware upgrade σε μια κατηγορία συσκευών...

Το σκάνδαλο MegaPixel συμβαίνει ξανά ως Ram τώρα, τι έγινε γιατί απο 20,18 και 16 MegaPixel που όλοι δόξαζαν τα 12 ξαφνικά είναι το sweetspot? Έτσι θα γίνει και με τις RAM.

 

Δεν είναι upgrade, είναι marketing trick. Η 8GB Ram είναι ΑΧΡΗΣΤΗ. Εκτός φυσικά και αν έχεις 28 εφαρμογές ανοιχτές, τότε άλλο είναι το πρόβλημα...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...