Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για όλους το Windows 10 Creators Update – Τι καινούριο φέρνει


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή το pc στο οποίο θέλω να σταματήσω προσωρινά τα update είναι της εργασίας μου, δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στο τι μπορεί να συμβεί και μέχρι τις γιορτές δεν υπάρχει καθόλου χρόνος για χάσιμο. + ότι θέλω να βάλω το update όταν θελήσω εγώ και όχι όταν κατέβει στον υπολογιστή μου.. 

Σε ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου δημιούργησε πρόβλημα σε εμπορικές εφαρμογές.

Κάτι με τα non unicode applications locales έχει πήδήξει.

Το ίδιο και σε μένα, σε 3 διαφορετικά μηχανάκια και 2 εφαρμογές το ίδιο. Κάτι παίζει με τις MS Serif και MS Sans Serif, αν τις ανοίξεις αντί για χαρακτήρες βλέπεις κατακόρυφες γραμμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και σε μένα, σε 3 διαφορετικά μηχανάκια και 2 εφαρμογές το ίδιο. Κάτι παίζει με τις MS Serif και MS Sans Serif, αν τις ανοίξεις αντί για χαρακτήρες βλέπεις κατακόρυφες γραμμές.

Δοκίμασες να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τις  γραμματοσειρές χειροκίνητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iso με τα windows 10 creators υπάρχει; Το θέλω για να κάνω καθαρό Install μετά από format...

Πήγαινε εδώ και πάτα άμεση λήψη εργαλείου.

Μετά τρέξε το εργαλειάκι για να φτιάξεις στικάκι ή iso.

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να την κατεβάσουμε και να την δοκιμάσουμε με όλες τις δυνατότητές της...πάντως περιμένω καλύτερη διαχείριση μπαταρίας πρώτα από όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι μετά το update πρέπει να κάνω format γιατί χωρίς κάνα λόγο η μνήμη ram δεν αδειάζει ποτε μετά από εκκίνηση τον windows 6GB πιασμένα από τα 2700 που πρέπει να είναι κανονικά,μονο με επανεκκίνηση φτιάχνει και αδειάζει αλλα και πάλι αν ανοίξω εφαρμογές και τις κλείσω δεν αδειάζει και πάλι γεμίζει έλεος microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε εδώ και πάτα άμεση λήψη εργαλείου.

Μετά τρέξε το εργαλειάκι για να φτιάξεις στικάκι ή iso.

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

 

Σίγουρα κατεβάζει το creators update, ε; Το δοκίμασε κανείς; Γιατί θέλω να φτιάξω ένα stick από τώρα για το new pc, μην τρέχω μετά και κάνω update :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τις  γραμματοσειρές χειροκίνητα;

Έβαλα από την προηγούμενη version, αλλά τίποτα. Κάποια στιγμή πειράζοντας τις ρυθμίσεις για τη γλώσσα μου τις εμφάνισε σωστά στο control panel, αλλά τότε οι εφαρμογές αντί για γραμμές στα Ελληνικά εμφάνιζαν ιερογλυφικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το defender εχει αρχισει και γινεται σπαστικο, στα επιπεδα κανονικων AV αν οχι χειροτερα. Δεν ξεκινησε με τετοιες προοπτικες.

 

Γκρινιαζει πλεον και σου βγαζει θαυμαστικα για πραγματα που μεχρι την προηγουμενη εκδοση δεν ενοχλουσε.

Πχ cloud updates, smartscreen κλπ.

 

Αν τυχον βρει κατι που θελει να σου κοψει αλλα εσυ θες να κρατησεις ειναι πιο δυσκολο να του πεις να το αγνοησει.

 

Και για καποιο λογο, το οτι εχω μια disabled συσκευη στο device manager το θεωρει φαουλ και εχει ενα μονιμο "recommendation" σαν θαυμαστικο στο εικονιδιο του το οποιο δεν μπορω να βγαλω.

 

Προσωπικά το έχω απενεργοποιημένο και έχω το BitDefender (όχι το πιο αποτελεσματικό αλλά σίγουρα το πιο ελαφρύ που υπάρχει και φυσικά καλύτερο απο το windows defender)

Φυσικά η υπηρεσία "antimalware service executable" δεν κλείνει ποτέ (ειδικά αν δεν έχεις ssd και καλή cpu lag-άρει το pc). Μια λύση είναι:

https://www.tenforums.com/tutorials/5918-turn-off-windows-defender-windows-10-a.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...