Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για όλους το Windows 10 Creators Update – Τι καινούριο φέρνει


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το πρόβλημα με τα fonts, μπορείτε να δοκιμάσετε το method 1 του παρακάτω link, και αν δουλέψει δούλεψε
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/windows-10-english-system-text-show-as-gibberish/93cd572c-886e-419b-8889-531cff288223

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ......όλα ωραία και όλα καλά να κανουν updates. Απλά, είναι γελοίο να το ονομάζουνε creators update ενώ δεν μπορούνε να φτιάξουν έναν νορμάλ driver σε συνεργασία με την wacom για να λειτουργεί σωστά το digitizer. Το οποιο χρησιμοποιεί ΟΛΗ η βιομηχανια του entertainment industry.

 

 

Να πρεπει να καθόμαστε να παίζουμε σαν χασοχρόνιδες με το windows ink   και άμα μας απενεργοποιεί το pressure sensitivity και αμα θα μας μπαίνει μεστα μούτρα η  ένδειξη απο τα keyboard keys και αμα θα εχουμε lag strokes και δε ξερω κι εγω τι αλλο.... Εκτος αμα θελουνε να σαμποτάρουνε την wacom για να το γυρίσουμε όλοι σε microsoft design προιόντα. Εκει παω πάσο.Δεν ξερω τι παιζει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως η 1703 , μου εφερε ενα boot fail, μια μπλε οθονη, εξι χαμενες ωρες να προσπαθω μπας και το κανω να δουλεψει, τρια format, μια πληρη επανεγκατασταση περιπου 100gb παιχνιδιων και προγραμματων αλλα.........

 

Πολυ γνωση και ενα ΟΛΟΦΡΕΣΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ που σπινιαρει,  κολλημενο στην 1607 για κανα διμηνο μεχρι να βγει ακρη..

 

Υ.Γ. Στο χρεπι στη μανα μου σε Link.png Site: Jack Sparrow edition W10Pro με τιγκαρισμενο δισκο 250gb 12 ετιας, athlon 64x2 5200+, 2gb ddr3@800 με hd4850 περασε η 1703 σε 2 ωρες αερας και πεταει η μ@λακια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, τρεις ημερες προσπαθω να το κατεβασω απο το λινκ που δινετε αλλα τιποτα. μου γραφει οτι εχω την παλια, ξεκιναει η ενημερωση και οταν τελειωσει, την ξαναξεκιναει απο την αρχη. τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε όλοι. αλλά με το update, το Linux Bash (Ubuntu) αναβαθμίστηκε στην έκδοση 16.04.

Προσωπικά, έχω εντυπωσιαστεί για απλό, γρήγορο spin up server/database/code :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 3 διαφορετικά μηχανήματα  ( με Windows Update Manager) πέρασα το Creators Update και όλα καλά μέχρι στιγμής και στα 3 περάστηκε ταχύτατα ( έχω VDSL 50 Βέβαια  ) αλλά αυτό είναι μόνο για το download ...πέραν τούτου κανένα θέμα μέχρι στιγμής .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας, θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας: στα windows 10 που εχω, μου λεει οτι εχω την εκδοση 14393 και η καινουργια ειναι η 15063, ενω τωρα υπαρχει η 1703. προσπαθησα να κανω αναβαθμιση την καινουργια, αλλα οταν τελειωνει η ενημερωση ξαναξεκιναει απο την αρχη παλι. πρεπει πρωτα να κανω αναβαθμιση την 15063 και μετα να κανω την 1703? που θα βρω την 15063?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απ' ότι φαίνεται εγώ είμαι κολόφαρδος η ξέρω να ψωνίζω ο πούστης. Σε 2 computer έκανα update και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Παρά μόνο άργησε να βρει μια firewire κάρτα ήχου όταν την ξανα-άναψα μετά από το update στο Custom build. Tο Precision to άφησα εχθές το βράδυ σήμερα το πρωί το βρήκα να με περιμένει στο welcome telemetry configuration. Βέβαια σε κάποια φάση έβγαλε ένα μήνυμα κάτι για selfdestruct που δεν πρόλαβα να διαβάσω γιατί ήμουν next next next accept. Τώρα μου έβγαλε κάτι σαν ρολογάκι πάνω δεξιά σε αντίστροφη μέτρηση που μπαίνει σε full screen στο lock screen και πραγματικά είναι πάρα πολύ όμορφο. Μου αρέσει πολύ.

 

Έκανα στο δικό μου λαπτοπ (i5 3ης γενιάς, 10GB RAM, SSD 64GB Kingston, Intel HD 4000), στον σταθερό (C2D E7500, 4GB RAM, 2xHDD 150GB, ATI Radeon HD 6700), στης κοπέλας μου (AMD Turion X2, Ati radeon 512Mb RAM, 2x HDD 500GB) και σε μια φίλη της με παρόμοιο με τον σταθερό. 

 

Κανένα πρόβλημα. Τα άφησα όλο το βράδυ, το πρωί έκανα κάποιες ρυθμίσεις στην οθόνη εκκίνησης, και μετά από 2 ώρες που το άφησα να "στρώσουν" τα αρχεία, δούλευαν ρολόι. Ούτε ο σκληρός να τρέχει υπερωρίες, ούτε τίποτα. Τρομερό το NIght Light (Έσβησα το f.lux), επιτέλους ξαναγύρισα στον Edge (μακράν πιο καλά και χρήσιμα features από ότι ο Chrome), χρησιμοποιώ αρκετά το mini player του ενσωματωμένου προγράμματος για ταινίες αφού μου αρέσει όταν δουλεύω στο λαπτοπ να βάζω live και να τα ακούω, τώρα θα τα βλέπω κιόλας. Γενικά πολύ καλή αναβάθμιση, που μετά από καιρό επικεντρώνεται στην προσθήκη δυνατότητων και όχι απλά σε αλλαγές εμφάνισης. 

 

Υγ. Όσο για τα δεδομένα και την τηλεμετρία. Σε 3-4 χρόνια από τώρα δεν θα υπάρχει μεγάλη εταιρεία, που να μην χρησιμοποεί δεδομένα τηλεμετρίας για την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών και την πιο σωστή οργάνωσης της ίδιας της επιχείρησης με βάση της ανάγκες του πελάτη. Όσοι θεωρείτε ότι σας παραβιάζουν την ιδιωτικότητα μάλλον δεν ξέρετε προς τα που βαδίζει η ανάπτυξη της βιομηχανίας. Η MS είναι η NO.1 σε αυτόν τον τομέα, και πρόσφατα συζητούσα με άτομα που εργάζεται σε μεγάλη ταχυδρομική εταιρεία του εξωτερικού, και μου έλεγε πως συμφώνησαν ήδη για να αναλάβει την ανάπτυξη του δικτύου και την ανάλυση των οικονομικών στόχων της εταιρείας. Και όλα αυτά μέσα από τα στοιχεία που δίνει ο καθένας όταν στέλνει δέμα. Οπότε, παιδιά αφού κλείσετε τα δεδομένα τηλεμετρίας, την επόμενη φορά τα δέματα με περιστέρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικά νομίζω ότι έτσι μεγάλα updates των OS πρέπει να γίνονται clean install. 
 
Ναι είναι χρονοβόρο αλλα μιλούμε για αλλαγή χιλιάδων αρχείων. 

 

έχω win 10 από upgrade σε 7 που που πρωτοεγκατέστησα το '15 και δουλεύουν τέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...