Προς το περιεχόμενο

Unigine Superposition bench


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, alldaynews είπε

UPDATE

Αλλαξα θέση στον m.2 και το θαύμα έγινε Χ16.Ολα default στο bios αλλα θα το ψαξω σίγουρα ειναι ρύθμιση

μηπως το πανω σου κοβει το χ16 δες το μανουαλ της μητρικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίρνει κι αλλο σκάλισμα.Μπορώ να πω μετά απο μερικά τεστ οτι η κάρτα ειναι αρκετά δροσερή με αέρα.Με τίποτα δεν έχει περάσει τους 60 βαθμούς σε όλα τα benchmarks.Φαντάζομαι αν μπεί νερό θα παγώσει χαχαχαχα

superposition.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Παίρνει κι αλλο σκάλισμα.Μπορώ να πω μετά απο μερικά τεστ οτι η κάρτα ειναι αρκετά δροσερή με αέρα.Με τίποτα δεν έχει περάσει τους 60 βαθμούς σε όλα τα benchmarks.Φαντάζομαι αν μπεί νερό θα παγώσει χαχαχαχα

superposition.PNG

 

 

Έχω και εγώ 1660 Ti αλλά άλλη υλοποίηση. Την έχεις κάνει OC ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alldaynews είπε

Ναι Overclock

 

Έχω της υπογραφής. Αν μπορείς ανέβασε και ένα με stock clocks γιατί θέλω να δώ σε αυτή την περίπτωση πόση διαφορά έχουν. Εμένα κάνει boost στα 1845 ο πυρήνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Έχω της υπογραφής. Αν μπορείς ανέβασε και ένα με stock clocks γιατί θέλω να δώ σε αυτή την περίπτωση πόση διαφορά έχουν. Εμένα κάνει boost στα 1845 ο πυρήνας.

Στοκ η κάρτα

στοκ.PNG

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alldaynews είπε

Στοκ η κάρτα

στοκ.PNG

 

 

Θα τρέξω και εγώ λίγο πιο μετά και θα το ανεβάσω. Ευχαριστώ!!

52 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Στοκ η κάρτα

στοκ.PNG

 

 

Ένα και από εμένα στοκ η κάρτα. Μικρή μάλλον διαφορά...

 

Superposition_Benchmark_v1.1_3396_1571006703.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ultraex2003, που πας να με λωλάνεις!

Για να πιάσω τα νούμερά σου, θέλω οριακά μεγαλύτερο oc από το 24/7 μου (μη σου πω και custom vram timings), κι εσύ τα έχεις με stock.

Η διαφορετική έκδοση του bench που έχουμε, κανονικά δεν πρέπει να επηρεάζει. Ο διαφορετικός επεξεργαστής, στο συγκεκριμένο, το ίδιο.

Για δώσε λίγο sshot από Radeon Settings, Global Settings tab.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

@ultraex2003, που πας να με λωλάνεις!

Για να πιάσω τα νούμερά σου, θέλω οριακά μεγαλύτερο oc από το 24/7 μου (μη σου πω και custom vram timings), κι εσύ τα έχεις με stock.

Η διαφορετική έκδοση του bench που έχουμε, κανονικά δεν πρέπει να επηρεάζει. Ο διαφορετικός επεξεργαστής, στο συγκεκριμένο, το ίδιο.

Για δώσε λίγο sshot από Radeon Settings, Global Settings tab.

εχεις  δικιο  100% δεν ειμουν στοκ στο run  καλα που με ειπες  και το εψαξα   αλλα δε ξερω τι εβαλα  εχω κανει 50 run κατι θα μου ξεφυγε στη τελικη

 ακομα και με 50%  PL ειμαι στα 4470   ολα τα αλλα  auto οπως τα βαζει ο driver  δε πιανω το σκορ που ανεβασα    θα το διορθωσω αμεσα  το ποστ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

εχεις  δικιο  100% δεν ειμουν στοκ στο run  καλα που με ειπες  και το εψαξα   αλλα δε ξερω τι εβαλα  εχω κανει 50 run κατι θα μου ξεφυγε στη τελικη

 ακομα και με 50%  PL ειμαι στα 4470   ολα τα αλλα  auto οπως τα βαζει ο driver  δε πιανω το σκορ που ανεβασα    θα το διορθωσω αμεσα  το ποστ

Εννοείται δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης σε εσένα.

Πραγματικά, "πανικοβλήθηκα'' μην από κάπου χάνω επιδόσεις τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εννοείται δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης σε εσένα.

Πραγματικά, "πανικοβλήθηκα'' μην από κάπου χάνω επιδόσεις τζάμπα.

πετρο  ξερεις κατι τελικα ποιο ειναι το στοκ στοκ στις vega σε μας με το ρευμα ψηλα δηλαδη p7 1200 p6 1150  kai 1630 /945  pl 0% γιατι αν κατεβασω ρευμα στο  P7 P6  με στοκ ρολογια εχουμε πολυ καλυτερο σκορ

 εε στη τελικη θα ανεβασω-διορθωσω το ποστ μου και με τα 2 στοκ ρολογια μια ρευμα μαμα και ενα με λιγο ρευμα

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

πετρο  ξερεις κατι τελικα ποιο ειναι το στοκ στοκ στις vega σε μας με το ρευμα ψηλα δηλαδη p7 1200 p6 1150  kai 1630 /945  pl 0% γιατι αν κατεβασω ρευμα στο  P7 P6  με στοκ ρολογια εχουμε πολυ καλυτερο σκορ

 εε στη τελικη θα ανεβασω-διορθωσω το ποστ μου και με τα 2 στοκ ρολογια μια ρευμα μαμα και ενα με λιγο ρευμα

Ε ναι, undervolt ftw!

1.2V, 1630MHz είναι στο Ρ7 και 1.15V, 1536MHz στο Ρ6 για αυτό το BIOS. Με αυτά, γύρω στα 4000 score.

Kάτσε, να ρίξω ένα uv μόνο μια στιγμή, μαζί και μνήμη/ανεμιστήρες, να δω τι θα γίνει.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ε ναι, undervolt ftw!

1.2V, 1630MHz είναι στο Ρ7 και 1.15V, 1536MHz στο Ρ6 για αυτό το BIOS. Με αυτά, γύρω στα 4000 score.

Kάτσε, να ρίξω ένα uv μόνο μια στιγμή, μαζί και μνήμη/ανεμιστήρες, να δω τι θα γίνει.

στοκ ρολογια/ ρευματα  /μνημες/PL %  ολα μαμα 

 

251247226_stokreyma.JPG.9885cc637a8d813d0954a51cfad2b5d0.JPG

εδω  στοκ ρολογια / μνημες με χαμηλωμενα ρευματα και PL 0%

 

362562931_atoklr.JPG.25c2ed35e9f3f4b65e28a06c9d86560e.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

στοκ ρολογια/ ρευματα  /μνημες/PL %  ολα μαμα 

251247226_stokreyma.JPG.9885cc637a8d813d0954a51cfad2b5d0.JPG

εδω  στοκ ρολογια / μνημες με χαμηλωμενα ρευματα και PL 0%

362562931_atoklr.JPG.25c2ed35e9f3f4b65e28a06c9d86560e.JPG

Παρόμοια έχω κι εγώ. Το έφτασα μέχρι 4400κάτι με uv (και τη μνήμη 1100, δίνει αρκετά).

Να έχεις κατά νου ότι με το 64ρι BIOS η μνήμη έχει πιο χαλαρά timings από ότι με το 56ρι, και χοντρικά με ίδια όλα τα άλλα θες κάπου +80ΜΗz για να έχεις ίδιες επιδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...