Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο και στα Windows 10 το djay Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"ASIO χαμηλότερο Latency απο Core_Audio που δεν ισχύει.

Και ξαναλέω οτι και σε Mac και σε PC (με περισσότερο χρόνο στο σετάρισμα) μέχρι 64 πας."

Αυτό που εννοώ είναι πως σε 32 samples το core audio ξεκινάει τα dropouts/artifacts πριν φτάσει στο cpu threshold σε σχέση με το Asio. Το δοκίμασα στο Macbook pro MD104LL/A με Focusrite Sapphire pro Firewire στο ableton Live σε El Capitan και Bootcamp win 10. Ίδιο Driverset.

 

 "Και το Sonar, το θέμα είναι οτι δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις καθόλου χωρίς πλητρολόγιο-ποντίκι. Φυσικά μόνο το iOS είναι πρωτοπόρο δεν υπάρχει άλλη πλατφόρμα ούτως η άλλως."

Σοβαρολογούμε τώρα, μου συγκρίνεις την πούτσα με την βούρτσα. Από έτσι μπορεί να βασανιστώ αλλά ναι θα βγάλω κομμάτι στο FL/Bitwig μόνο με touch. Μπορείς να τελειώσεις παραγωγή στο cubasis ή στο Garage Band για IOS να την στείλεις σε Label και να την κυκλοφορίσεις; Μπορείς να τρέξεις AU και VST στο IOS; Αν μπορείς respect να μην σου το χαλάσω.

 

""Θες δεν θες να το παραδεχθείς τα Windows είναι το standard."

Για να το λες κάτι θα ξέρεις παραπάνω. Τόσο ζήλο καιρό είχα να δω ! Μη σου τη χαλάσω γιορτηνές μέρες

ΝΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ 10 ΠΑΡΑΘΥΡΙΑ (γιο-γιο)"

 

Μιλάω για όλα τα Windows (από xp-svista-7-8) μέχρι τα 10. Όταν πας στο Πλαίσιο και πέρνεις ένα laptop/σταθερό τα τελευταία 20 χρόνια με windows σου το δίνουν. Δεν είναι ζήλος είναι Fact.

 

"Όταν αγοράζεις υπολογιστή αυτά έχει μέσα στο 95% των περιπτώσεων."

Εδώ σε έχασα φίλος. Σπασμένα παιχνίδια έχει κυρίως , σπασμένα επαγγελματικά σε μικρότερο ποσοστό και λίγα αυθεντικά.

Εκτός αν δίνει η Microsoft δώρο και άλλα προγράμματα και χαζομάρα μου που έσβησα τα windows."

 

Κολάει με το παραπάνω......Αν και μαλακίες bloatware έχουν τα 10 τίποτα παραπάνω. Ό μόνος λόγος που κάνω install το ccleaner. Για να σβήσω candy crush και διάφορα άλλα. Όλα τα Linux distros έχουν πολύ καλύτερο software από τα Windows. Αλλά τα Windows δεν τα θέλω για να τρέχω Open Office, τα θέλω για το Ableton Live και κανένα Forza Horizon.....Αν και είμαι Ps4 fan.

 

"Στο άρθρο ψάξε τη φράση Audio Core Isolation και θα καταλάβεις. Ουσιαστικά θα έδινε σημαντική ώθηση στο να εξαλείψει τα drop outs ,ποτέ δε αξιοποιήθηκε . "

 

Το Audio Core Isolation λειτουργεί μόνο σε Wasapi και WDM. Αν έχω το Latency monitor σε current measured kernel timer στο idle δείχνει μόνιμα μια τιμή κουκουρούκου 11000+ αλλά δεν βγάζει το μήνυμα για audio dropouts,throttling κλπ. Αν ανοίξω Media Player/browser παιχνίδι ή κάποιο πρόγραμμα σε wasapi/wdm με την μια έρειξε το Latency bar στo 500. Τώρα εδώ και κανένα μήνα αν ανοίξω το Ableton με Asio το Latency Bar πάει στο 900 και παίζει εκεί. Αν θες να το ψάξεις παραπάνω μου λες και σου στέλνω.

 

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξαρτάται πάντα με τι ασχολείσαι

MacBook για DJing καθαρά είναι αστείο κ τραγικό ταυτόχρονα

Για μουσική παραγωγη πχ ομως,Android& windows δεν είναι ούτε καν κοντά ακομα κ ούτε πρόκειται ποτέ να είναι!

Πέρα από άχρηστα πλεον 32 bit plugins,τα windows δεν έχουν τπτ άλλο να προσφερoυν σε αντίθεση με την Apple,που αντιθετως,μέσω τou iOS κ των iphone-ipads έχει στειλει το πράγμα αλλου,σε συστοιχία με τα Mac

Πράγματα που κανεις δεν θα ψαξει αν δεν τ ον ενδιαφέρουν,αλλά αν τον ενδιαφέρουν,δεν πρόκειται να τα βρει πουθενά αλλού.

Σταματήστε να σκέφτεστε την Apple ως μία εταιρία που πουλάει απλά status symbols,δεν είναι απλά αυτο

Κουβαλαει μία ιστορία 40 ετών,κ μας έδωσε αυτό που λέμε desktop!

Όσο αφορά το θέμα "τιμή" τα πράγματα επίσης έχουν αλλάξει,και θα αλλάξουν παρά πολυ...

Το νέο iPad βγαίνει στα 330 ευρώ...

Τι πιστεύεται ότι θα γίνει αν μία εταιρία που ηδη πουλάει τρέλα παγκοσμιως στα 800 κ 1000 ευρώ,ξαφνικά αρχίζει και βγάζει budget?

Μήπως τελικά η "υπερεκτιμηση" προιοντων,είναι ένα πολύ καλά ψαγμενο μακροχρόνιο εμπορικό σχέδιο?

Think different...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

VirtualDJ All Time !!

 

Επίσης ο αληθινός DJ πρέπει να παίζει με βινύλια και όχι με software και να αλλάζει μόνο τραγούδια !!!!

 

Σωστός με το virtual :P 

 

Το ότι ο αληθινός dj παίζει μόνο βινύλια απλά δεν το σχολιάζω... Αυτή τη στιγμή όσοι παίζουν με βινύλια το κάνουν μόνο και μόνο για να ξεχωρίσουν από τη μάζα και να το παίξουν λίγο out of the box και cool (σκέτη αποτυχία).... Τα προγράμματα μίξης ήχου είναι έτη φωτός μπροστά και έχουν αλλάξει για τα καλά τον τρόπο που παίζει ένας dj μουσική (εκατομμύρια επιλογές, εφέ, cue points κλπ που απογειώνουν για πλάκα το dj set σου). Επίσης όχι ο dj δεν πρέπει να αλλάζει μόνο τραγούδια..... ένας dj είναι πολλά παραπάνω.

 

Τι συγκρίνουμε τωρα το mac osx με windows .Εδω ειναι ο παραλογισμος και το αστειο σε ολο του το μεγαλειο , Το ενα ειναι λογισμικο και το αλλο lego με τουβλακια . Για να καταλαβη και ο μεσος ελληνας που δεν εχει δει ουτε με κυαλια λογισμικο mac osx  , Το ενα ειναι bugatti και το αλλο fiat  και αυτο παλι παιζει, 

 

φίλε γίνε λίγο ποιο κατανοητός γιατί σε έχασα, υπέρ των windows είσαι ή των mac?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...