Προς το περιεχόμενο

Modem/router Netgear AC1900 Nighthawk d7000 @amazon.de στα 93 ευρώ(τελική με τα μεταφορικά). [TΕΛΟΣ]


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφέρει ή γρήγορη παιδιά.Αν είσαι Αθήνα το πολύ σε δύο μέρες η παραλαβή ή τρείς στην επαρχία.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κανει μονο για pstn γραμμη χωρις voip; Με αρκετη δυσκολια τους καταφερα να με αλλαξουν προσφατα απο voip σε απλη pstn γραμμη λογω του οτι εχω θελω να εχω aftermarket ρουτερ οχι του οτε. 

Μου ειπαν ομως απο το 2018 θα μας αλλαξουν υποχρεωτικα σε voip.

Αξιζει λετε μεχρι τοτε για οσους εχουν ote;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2018 υποχρεωτικά όλες οι εταιρίες θα περάσουν σε voip(ευρωπαϊκή οδηγία)

Κι εγώ aftermarket modem-router, χρησιμοποιώ σε ote voip. Έχω βάλει το router μου μπροστά να χειρίζεται το δίκτυο και πίσω το voip του ote μόνο για τις κλήσεις. Υπάρχει ένα τεράστιο θέμα σε διπλανό forum, με αναλυτικές οδηγίες...

Με voip πάντως, έχω πολύ καλύτερη ποιότητα κλήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2018 υποχρεωτικά όλες οι εταιρίες θα περάσουν σε voip(ευρωπαϊκή οδηγία)

Κι εγώ aftermarket modem-router, χρησιμοποιώ σε ote voip. Έχω βάλει το router μου μπροστά να χειρίζεται το δίκτυο και πίσω το voip του ote μόνο για τις κλήσεις. Υπάρχει ένα τεράστιο θέμα σε διπλανό forum, με αναλυτικές οδηγίες...

Με voip πάντως, έχω πολύ καλύτερη ποιότητα κλήσης.

 

Μαλλον θελεις να πεις πως το aftermarket Modem/Router το χρησιμοποιεις πλεον απλα σαν router και το εχεις συνδεδεμενο με το modem/router του OTE επειδη εχεις VOIP σωστα? Εκτος αν υπαρχει αλλη συσκευη για το VOIP και κανω λαθος. Αν δεν κανω λαθος βεβαια και παλι καποιοι δεν θα θελουν το modem/router του ΟΤΕ αυτο ειναι ολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θελεις να πεις πως το aftermarket Modem/Router το χρησιμοποιεις πλεον απλα σαν router και το εχεις συνδεδεμενο με το modem/router του OTE επειδη εχεις VOIP σωστα? Εκτος αν υπαρχει αλλη συσκευη για το VOIP και κανω λαθος. Αν δεν κανω λαθος βεβαια και παλι καποιοι δεν θα θελουν το modem/router του ΟΤΕ αυτο ειναι ολο.

τσουκ, σα modem/router το έχω και διαχειρίζομαι από αυτό τη γραμμή(snr, κτλ), και του ΟΤΕ διαχειρίζεται μόνο τις κλήσεις, αλλά αυτή η συζήτηση είναι τελείως εκτός θέματος :-)Το συμπέρασμα βασικά, είναι ότι το συγκεκριμένο router του θέματος, δεν βγαίνει άχρηστο αν έχεις voip, απλά θα έχεις και το voip του παρόχου στην πρίζα(εκτός αν προτιμήσεις εξ αρχής, κάποιο καλό voip router, πχ. fritz, για να κάνει αυτό όλη τη δουλειά ;)

edit:δε νομίζω ότι είναι σωστό να βάλω link άλλου forum, για τη διαδικασία, αλλά googlαρε "Χρήση Speedport μόνο για VoIP Cosmote πίσω από άλλο router (ASUS)" ;)

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση πριν την αγορά καινούργιου vdsl router και μάλλον του, βασιζόμενος στο Link.png Site: D7000will not update Dynamic DNS for no-ip.com

Το έχει δουλέψει κανείς με noip.com Dynamic DNS - DDNS;

Παλιά ήταν no-ip.com.

Έχω λογαριασμούς και στο noip.com και στο DynDNS

 

Βέβαια θα με ενδιέφερε να μπορεί να έχει την επιλογή "Custom" ώστε να είναι πιο ευέλικτο.

Αν υπάρχει καμιά πρόταση θα είναι καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το 2018 υποχρεωτικά όλες οι εταιρίες θα περάσουν σε voip(ευρωπαϊκή οδηγία)

Κι εγώ aftermarket modem-router, χρησιμοποιώ σε ote voip. Έχω βάλει το router μου μπροστά να χειρίζεται το δίκτυο και πίσω το voip του ote μόνο για τις κλήσεις. Υπάρχει ένα τεράστιο θέμα σε διπλανό forum, με αναλυτικές οδηγίες...

Με voip πάντως, έχω πολύ καλύτερη ποιότητα κλήσης.

 

Αυτή την Ευρωπαϊκή οδηγία δεν την έχω βρει πουθενά. Νομίζω είναι πολιτική ΟΤΕ απλώς (για την ακρίβεια πολιτική deutsche telekom που εφαρμόζει σε όλες τις θυγατρικές), και απλώς διαδίδει ότι είναι ευρωπαϊκή ντιρεκτίβα στους παραπονούμενους πελάτες. Μέχρι πρόπερσι μάλιστα οι πωλήσεις του οτε κατηγορούσαν σε υποψήφιους πελάτες τους εναλλακτικούς για το voip που χρησιμοποιούσαν, ότι δεν ήταν ισάξια υπηρεσία φωνής! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και βγαίνουμε (ολίγων :rolleyes:) offtopic επειδή το θέμα το θεωρώ πολύ σημαντικό (όπως και το μέγεθος της "κοροϊδίας" από την DT(OTE)) ας μου επιτραπεί να παραθέσω το παρακάτω σύνδεσμο που τα λέει πολύ καλά για την απάτη του Voip που προσπαθεί να πλασάρει ο ...η DT(deutsche telekom) με κάθε τρόπο χρεώνοντας μας στην ουσία τις δωρεάν υπηρεσίες skype, viber, κλπ

 

http://bankingnews.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/item/225970-%CE%B7-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%87%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CF%84e-%CF%83%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%88%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-voip-%CF%83%CF%84%CE%BF-70-%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B2%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%B5%CF%82-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF-%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE%CF%82/225970-%CE%B7-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%87%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CF%84e-%CF%83%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%88%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-voip-%CF%83%CF%84%CE%BF-70-%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B2%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%B5%CF%82-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF-%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE%CF%82.html

 

η συνέχεια σε άλλο thread...

 

ontopic

ας μας πει κάποιος φίλος που έχει forthnet (και σύνδεσε το D7000) ας αντιμετώπισε κάποια προβλήματα ή αν όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα καλα με forthnet , αλλα δε βλεπω το λογω γιατι να μην ήταν καλά

η χρηση του ειναι μόνο internet δεν εχω τηλεφωνία ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καταφερει κανεις να συνδεσει εξωτερικο δισκο και να τον κανει δικτυακο?

παλευω αλλα δενε...

 

Εχεις ενεργοποιησει την επιλογη στο basic, εχει βαλει share name και δεν στο βρισκει αν πας στο network και μπεις στο readyshare?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...