Προς το περιεχόμενο

Modem/router Netgear AC1900 Nighthawk d7000 @amazon.de στα 93 ευρώ(τελική με τα μεταφορικά). [TΕΛΟΣ]


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρελαβα και εγω σημερα.κανονικα το κουτι με αυτοκολλητα  τα παντα σε σακουλακια  αλλα προφανως εχει χρησιμοποιηθει εστω ελαχιστα.εχει ιχνη στα ποδαρακια του που παταει.

Δεν δοκιμασα ακομα την λειτουργια του ουτε να το κανω register.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και μένα ενώ είχε όλες τις ζελατίνες και ήταν σφραγισμενο το serial registered τους στέλνω ένα μαιλ να δω τι παίζει με εγγυηση όλα μια χαρά μέχρι τώρα πολύ ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ.

Το ίδιο το router ήταν έξω από το σακουλάκι και χωρίς καμία ζελατίνα.

Είχε κάποια μικροσημαδάκια γρατζουνίτσες αν το κοίταζε κάποιος πολύ προσεχτικά, όπως και ίχνη στα ποδαράκια.

Τα αξεσουάρ φαίνεται ότι είχαν βγει και ξαναμπεί σε σακουλάκια.

Φυλλάδιο οδηγιών ήταν μόνο στα ιταλικά, installation CD δεν υπήρχε.

To serial number ήταν ήδη registered και στο δικό μου.

 

Σαφώς είναι μεταχειρισμένο, αλλά σε πολύ καλή κατάσταση γενικά.

Γενικά για την τιμή φαίνεται ok deal, γνωρίζαμε ότι παραγγέλνουμε μεταχειρισμένο.

Περισσότερα αφού το σετάρω και το χρησιμοποιήσω λίγο κι εγώ.

 

Υπόψιν, είχα παραγγείλει "like new".

Τελικά μάλλον δεν έπαιζε ιδιαίτερα ρόλο, καθώς "very good" που παραγγείλαν άλλα παιδιά τους ήρθε καινούριο όπως λένε.

Ίσως να έπαιζε ρόλο ο τρόπος αποστολής, η τελικά να ήταν εντελώς τυχαίο.

Σε όσους σας ήρθε σαν καινούριο, τι αποστολή και κατάσταση είχατε επιλέξει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα ένα από τα very good. κανένα σημαδάκι στην επιφάνεια του και δεν έλειπε κάτι. Και το δικό μου από ιταλό πρέπει να προήρθε αν κρίνω από την ρύθμιση στο GUI. Αυτό που δεν είχα ξαναδεί από amazon ήταν η απουσία κουτιού συσκευασίας. Η ετικέτα με τα στοιχεία μου ήταν κολλημένη στο κουτί της netgear και το κουτί κλειστό με ένα μόνο σελοτέιπ.

Κατά τα άλλα η απόδοση ως modem, αλλά και το wireless εξαιρετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"like new" και εδώ και ήρθε όπως στον insome χωρίς επιπλέον συσκευασία. Δεν ήταν σφραγισμένο αλλά δεν νομίζω να λείπει κάτι από μέσα. Ιταλικό gui και ήταν ήδη registered. Γενικά όμως σε εντελώς άριστη κατάσταση το hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου κανε εντύπωση το plug and play. Σύνδεση Και είχε ίντερνετ αμέσως. Χωρίς καμία ρύθμιση από μένα. Γραμμή forthnet. Πως και αυτό; αν και στο WiFi πάνω κάτω ίδιο με το tp link 8970 είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογή του τι θα λάβεις είναι τυχαία. Και το δικό μου με σελοτείπ εξωτερικά. Μέσα κάποια σε ζελατίνες, το καλώδιο τροφοδοσίας χύμα όπως και το modem (και με κάποιες σκόνες). Δεν έλειπε τίποτα cd εγκατάστασης και 3 manual Αγγλικό-Γερμανικό-Ιταλικό. Χρόνια είχα να δω τόσο περίεργη (γκουμούτσα :-D ) τροφοδοσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν κάποιος έχει μετρητή κατανάλωσης ας μετρήσει πόσα w "καίει" χωρίς το wifi (απενεργοποιημένο) και με το wifi "οn".

Η ισχύς του wifi είναι βάση κανονισμών EU και όχι modem.

Νομίζω στην EU είναι όριο τα 100mw ενώ αν βάλετε χώρα USA εκπέμπει με 1w.(=1000mw)

 

Δείτε και εδώ https://w.wol.ph/2015/08/28/maximum-wifi-transmission-power-country/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ζητήσει ο αρχικός αγοραστής την διαγραφή του modem (κατόπιν επικοινωνίας με την Netgear) και μετά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι το σύστημα θα δεχθεί εκ νέου registration.

Αυτό γίνεται γιατί η Netgear "δίνει" σε κάθε νέα αγορά κάποιες μέρες (90 νομίζω) "premium" (=απλό = απλά απαντάνε στα email σου) και μπορείς να "ανοίξεις" ticket για θέματα υποστήριξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...