Προς το περιεχόμενο

Modem/router Netgear AC1900 Nighthawk d7000 @amazon.de στα 93 ευρώ(τελική με τα μεταφορικά). [TΕΛΟΣ]


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Οτι και να βγαλουν δεν ειναι θεμα, αφου οπως εχω διαβασει, ευκολα απο τις ρυθμισεις το κανεις on ή off. Δεν ειναι υποχρεωτικο να ειναι On.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

 

Τωρα θελω απλα να πειραξω το snr μεσω telnet για να κερδισω τα 1.5-2Mbps που εχασα σε σχεση με το επισης πειραγμενο snr του huawei που ειχα.

 

 

To πειραξα πιο πολυ απο οσο μπορουσα με το παλιο, εφτασα +1.5 απο οτι ημουν με το παλιο μοντεμ. Συχρονιζω στα 18.300 στα 3.7dB snr. Τωρα περιμενω να δω σταθεροτητα.

Αλλο ενα τεστ λοιπον τωρα

 

15925879.png

 

Φιλε trabakoulas, τα καταφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πειραξα πιο πολυ απο οσο μπορουσα με το παλιο, εφτασα +1.5 απο οτι ημουν με το παλιο μοντεμ. Συχρονιζω στα 18.300 στα 3.7dB snr. Τωρα περιμενω να δω σταθεροτητα.

Αλλο ενα τεστ λοιπον τωρα

 

15925879.png

 

Φιλε trabakoulas, τα καταφερες;

Υπάρχει κάποιο τεστακι σταθερότητας?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα κι εγω το modem απο φίλο που το είχε πάρει από την προσφορά και το μετανιωσε.

Είχε κωδικούς και Ιταλικά ως γλώσσα από τον προηγούμενο αλλά το έκανα register κανονικά.

Έχει τιγκα bufferbloat και στη δικιά μου περίπτωση matrixxx δεν βελτιώθηκε καθόλου με την ενεργοποίηση του QoS.

Εχω μιλήσει με support και περιμένω απάντηση για το θέμα.

Η αλήθεια είναι ότι στην πράξη δεν έχω παρατηρήσει κάτι, αλλά ίσως φταίει η χαμηλή ταχύτητα που έχω στο κατέβασμα έτσι κι αλλιώς λόγω απόστασης από το κέντρο (ADSL σύνδεση με πάροχο Vodafone).

Κατα τα άλλα το μοντεμάκι είναι τούμπανο και το wifi πιο ισχυρό από το TP-LINK VR200 που είχα.

IP παίρνει αμέσως.

 

http://www.dslreports.com/speedtest/15758908

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει κάποιο τεστακι σταθερότητας?

 

Το πιο απλο ειναι να περιμενεις να δεις αν θα κανει disconnections.

12 ωρες ειναι ακλονητο, μια χαρα παει στα 3.7dB, θα δοκιμασω και πιο κατω.

 

Εψαξα, δεν βρηκα καποιο θεμα σχετικο (η λεξη bufferbloat / bufferbloating δεν υπαρχει καν μετα απο αναζητηση εκει! :o ) στην ενοτητα των μοντεμ/ρουτερς, οποτε ανοιξα ενα για να συνεχιστει εκει η κουβεντα μιας και η προσφορα δεν υπαρχει  (για να μην τη διατηρουμε ψηλα).

 

http://www.insomnia.gr/topic/645743-netgear-d7000-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1-bufferbloat-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1-snr-%CE%BA%CE%BB%CF%80/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...