Προς το περιεχόμενο

Modem/router Netgear AC1900 Nighthawk d7000 @amazon.de στα 93 ευρώ(τελική με τα μεταφορικά). [TΕΛΟΣ]


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα τόσα λεφτά χτυπάς 1 raspberry clone με gigabit θυρα και κάνεις παπάδες...

Δεν εχω ασχοληθει με τα raspberry / "raspberry like" για να ξερω τις δυνατοτητες τους, αλλα διαβαζοντας π.χ τα χαρακτηριστικα απο το προιον που linkαρες, δεν καταλαβαινω τι να κανει καποιος το HDMI και το IR Receiver, οταν δεν εχει ενα ενσωματωμενο switch για να συνδεσει παραπανω απο ενα PC, ουτε ενσωματωμενη WiFi καρτα - Access Point, ουτε USB 3.0 θυρα για να στησει ενα NAS service με αξιοπρεπη ταχυτητα.

 

Ενα τυπικο αξιοπρεπες router τα εχει αυτα ενσωματωμενα οποτε μιλαμε για μια "All In One" συσκευη σε μικρο μεγεθος που την βγαζεις και της παιρνεις και μαζι σου αμα λαχει, σε αντιθεση με τα boards που πρεπει να τα customαρεις και να συνδεσεις πανω τους εξτρα συσκευες.

 

Οποτε... sorry κι'ολας αλλα νομιζω οτι ειναι ακυρο το σχολιο σου, απο'κει και περα αν υπαρχει καποια χρησιμοτητα που μου διαφευγει και που να εξυπηρετει τον σκοπο του routing και γενικα να διευκολυνει η χρηση μιας συσκευης οπως ενα RPi σαν router, ευχαριστως να με ενημερωσεις γιατι οπως εγραψα δεν εχω ασχοληθει με τα boards του στυλ αυτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου φυγε ο κωλος, αλλα τελικα καταφερα και το στησα το ρουτερ.

 

 

Τελικα σφραγισμενο ηταν!

το παρελαβα απο το βερολινο που τυχαια ημουν εκει αυτες τις μερες απο ενα amazon locker σε ενα ψιλικατζιδικο

με πολυ ωραιο και αυτοματοποιημενο συστημα!

το κουτι ηταν τεραστιο και ειχα προβλημα το πως θα χωρεσει στη βαλιτσα, επισης και το ρουτερ ειναι τεραστιο!

Πανεμορφο και διαστημικο με τις 3 κεραιες, θυμιζει λιγο darth vader.

 

το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δε λεει να συνδεθει με το pc σε gigabit ethernet, ισως βεβια να φταιει το καλωδιο.

Επεξ/σία από Ntinaras
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράγγειλα Δευτέρα βράδυ σήμερα πρωί ήρθε

Δεν είχε ζελατίνες τίποτα κ εξωτερικό κουτί σκισμένο, προφανώς used. Anyway δεν το χω βάλει καν στη πριζα από σκ που θα χω χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φυγε ο κωλος, αλλα τελικα καταφερα και το στησα το ρουτερ.

 

 

Τελικα σφραγισμενο ηταν!

το παρελαβα απο το βερολινο που τυχαια ημουν εκει αυτες τις μερες απο ενα amazon locker σε ενα ψιλικατζιδικο

με πολυ ωραιο και αυτοματοποιημενο συστημα!

το κουτι ηταν τεραστιο και ειχα προβλημα το πως θα χωρεσει στη βαλιτσα, επισης και το ρουτερ ειναι τεραστιο!

Πανεμορφο και διαστημικο με τις 3 κεραιες, θυμιζει λιγο darth vader.

 

το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δε λεει να συνδεθει με το pc σε gigabit ethernet, ισως βεβια να φταιει το καλωδιο.

φιλε μπορεις να πεις συγκεκριμενα πως γινεται αυτο να το κανω παω βερολινο συχνα αν δηλαδει μπορω να παραγγειλω πραγματα απο αμαζον και να δωσο διευθηνση σε αμαζον λοκερ δηλαδει ειναι υποκαταστηματα του αμαζον και το παιρνεις απο εκει εαν θες!!!! πως ειναι εδω του esop!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φυγε ο κωλος, αλλα τελικα καταφερα και το στησα το ρουτερ.

 

 

Τελικα σφραγισμενο ηταν!

το παρελαβα απο το βερολινο που τυχαια ημουν εκει αυτες τις μερες απο ενα amazon locker σε ενα ψιλικατζιδικο

με πολυ ωραιο και αυτοματοποιημενο συστημα!

το κουτι ηταν τεραστιο και ειχα προβλημα το πως θα χωρεσει στη βαλιτσα, επισης και το ρουτερ ειναι τεραστιο!

Πανεμορφο και διαστημικο με τις 3 κεραιες, θυμιζει λιγο darth vader.

 

το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δε λεει να συνδεθει με το pc σε gigabit ethernet, ισως βεβια να φταιει το καλωδιο.

 

εάν μπορέσεις πες μου πως το έκανες να δει το gigabit ethernet μιας και όλα τα έστησα από το wifi μιας και δεν έβλεπε το pc και έπρεπε να συνδεθώ modem -> switch -> router οτε για να το δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν μπορέσεις πες μου πως το έκανες να δει το gigabit ethernet μιας και όλα τα έστησα από το wifi μιας και δεν έβλεπε το pc και έπρεπε να συνδεθώ modem -> switch -> router οτε για να το δω

 

Οταν σεταρουμε ενα router συνδεουμε την θυρα Internet με το modem/router που εχουμε και μετα τον υπολογιστη σε μια απο τις κανονικες θυρες του router.

Απο εκει και περα αν η καρτα στον υπολιγιστη ειναι Gigabit και οι drivers ειναι γυρισμενοι στο Auto (και φυσικα αν το καλωδιο ειναι απο CAT5 και μετα - με CAT7 να ειναι προτεινομενο) θα εχεις Gigabit connectivity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μπορεις να πεις συγκεκριμενα πως γινεται αυτο να το κανω παω βερολινο συχνα αν δηλαδει μπορω να παραγγειλω πραγματα απο αμαζον και να δωσο διευθηνση σε αμαζον λοκερ δηλαδει ειναι υποκαταστηματα του αμαζον και το παιρνεις απο εκει εαν θες!!!! πως ειναι εδω του esop!!!

ειναι απλο, εκει που δηλωνεις διευθυνση παραδοσης, βαζεις amazon locker και διαλεγεις που

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...