Προς το περιεχόμενο

Modem/router Netgear AC1900 Nighthawk d7000 @amazon.de στα 93 ευρώ(τελική με τα μεταφορικά). [TΕΛΟΣ]


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα παιδια, 

ψαχνω και εγω για ρουτερ τις τελευταιες μερες, με ενδιαφερει το wifi (θελω απο τον 3ο που θα βρισκεται το ρουτερ να μπορω να πιασω και στον 1ο). Εχω συνδεση forthnet(nova) 24αρα, εαν παρω αυτο το ρουτερ, αντικαθιστω απευθειας το ρουτερ του παροχου με αυτο και ειμαι ετοιμος?(ειμαι τελειως ασχετος στο θεμα..) 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά τους είναι ότι το R7000 είναι σκέτο router,ενώ το D7000 είναι modem/router.

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς... έχουν διαφορες... αν κάποιος το θέλει μόνο σανν ρούτερ είναι καλύτερα να πάρει το R7000

 

https://wikidevi.com/wiki/Netgear_D7000

https://wikidevi.com/wiki/Netgear_R7000

Καλησπερα παιδια, 

ψαχνω και εγω για ρουτερ τις τελευταιες μερες, με ενδιαφερει το wifi (θελω απο τον 3ο που θα βρισκεται το ρουτερ να μπορω να πιασω και στον 1ο). Εχω συνδεση forthnet(nova) 24αρα, εαν παρω αυτο το ρουτερ, αντικαθιστω απευθειας το ρουτερ του παροχου με αυτο και ειμαι ετοιμος?(ειμαι τελειως ασχετος στο θεμα..) 

Ευχαριστω

 

Δύο πλάκες δεν τις διαπερνάει εύκολα... μία με το ζόρι... εγώ που έχω το D7000 στον πρώτο παίζει στον δεύτερο όροφο (οριακά) αλλά όχι στον τρίτο... το R7000 που το έχω στον δεύτερο και σε κεντρικό σημείο, καμπανιάζει σε όλο το σπίτι....

Καλησπερα παιδια, 

ψαχνω και εγω για ρουτερ τις τελευταιες μερες, με ενδιαφερει το wifi (θελω απο τον 3ο που θα βρισκεται το ρουτερ να μπορω να πιασω και στον 1ο). Εχω συνδεση forthnet(nova) 24αρα, εαν παρω αυτο το ρουτερ, αντικαθιστω απευθειας το ρουτερ του παροχου με αυτο και ειμαι ετοιμος?(ειμαι τελειως ασχετος στο θεμα..) 

Ευχαριστω

 

Αν μπορείς να μεταφέρεις το modem/router στον ενδιάμεσο όροφο τότε πάρε το D7000 που είναι η καλύτερη λύση για την περίπτωσή σου. Αν δεν μπορείς, τότε τράβα ένα καλώδιο από εκεί που έχεις το modem μέχρι τον ενδιάμεσο όροφο και βάλε το R7000.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το high end modem router της Netgear σε τιμή χώμα 93 ευρώ τελική με μεταφορικά (100 ευρώ με γρήγορη αποστολή και παράδοση σε τρείς μέρες) από το Γερμανικό amazon.Στις παρατηρήσεις γράφει ότι είναι used αλλά εμένα μου ήρθε σφραγισμένο με κολλημένες όλες τις ζελατίνες και τις εργοστασιακές ταινίες πάνω.Προφανώς πρόκειται για λάθος stock,και ξεστοκάρισμα από amazon.de,γιατί γράφει στην περιγραφή (becarefull annex a,dont work in Germany) και υπάρχουν αρκετά κομμάτια (με κάθε επιφύλαξη όλα αυτά).Στην Ελλάδα το ρούτερ δουλεύει τέλεια σε pstn (annex a) γραμμές.Επαναλαμβάνω το ρούτερ το παρέλαβα σφραγισμένο,σε τρείς ημέρες από την μέρα παραγγελίας με την γρήγορη παράδοση.

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00ZUDFA8E/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used

 

Τιμή στο Σκρούτζ από ευρώ 215

https://www.skroutz.gr/s/7789219/NetGear-Nighthawk-D7000.html?keyphrase=nighthawk+d7000

 

Αν θεωρηθεί από τους moderators ότι δεν είναι προσφορά παρακαλώ να κλειδωθεί.

Καλησπέρα φίλε εάν και δεν τα παω καλά με τα γερμανικά προσπάθησα να αγοράσω το αντικείμενο... Έβαλα την κάρτα και μου έβγαλε οτι η αγορά έχει γίνει και μου έστειλαν και ένα e-mail. Χρήματα όμως δεν έχουν δεσμευτεί στην κάρτα μου... Ξέρεις τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ακριβά ρούτερ δε σημαίνει ότι θα πιάνουν σε όλη την πολυκατοικία. αυτό που κάνουν είναι να είναι πολύ γρήγορα σε νορμαλ αποστάσεις. αν θέλετε ιντερνετ παντού, τότε υπάρχουν άλλες λύσεις/προϊόντα. (repeaters, plc κλπ)

 

επίσης, ΔΕΝ είναι για να πιανουν καλύτερο ιντερνετ. η βελτιωση είναι κυριως καθαρα σε θέματα εσωτερικου δικτύου. και φυσικα δεν θα το προτεινα σε καποιον αρχάριο, καθως θα πήγαινε χαμένο. αν δεν έχετε ιδέα τι κάνει αυτό το προιον καλύτερα να πάρετε ένα απλο ρουτερ των 30-50 ευρώ και θα δειτε και πάλι αισθητη διαφορά σε σχέση με αυτά των isp.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα φίλε εάν και δεν τα παω καλά με τα γερμανικά προσπάθησα να αγοράσω το αντικείμενο... Έβαλα την κάρτα και μου έβγαλε οτι η αγορά έχει γίνει και μου έστειλαν και ένα e-mail. Χρήματα όμως δεν έχουν δεσμευτεί στην κάρτα μου... Ξέρεις τι παίζει;

 

Mπορείς με το google translate να καταλάβεις τι γράφει στο amazon.de αλλά και στο e-mail.

Το ότι δεν έχουν δεσμευτεί χρήματα στη κάρτα δεν είναι πρόβλημα ίσως να υπάρχει κάποια καθυστέρηση από τη τράπεζα στο να φανούνε δεσμευμένα. Μην ελπίζεις ότι θα σου έρθει τζάμπα πάντως..

Επεξ/σία από ЭΛ Ɓaʼnâņ Šŀưƫäņジ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...