Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως στο ΒΟ3 είχα πληρώσει 5 ευρώ σε μεγάλη αλυσίδα, και πήρα κωδικό για την ΒΕΤΑ.. και δεν μου είπε κανείς τίποτα :P Βέβαια, μετά τα λυπήθηκα...

 

Και η μουσική πριν το livestream:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το 'χουν με τα themes..

 

Ενώ έχουν όλα τα αλλα?! :D

 

Xtr don worry bud έκανα εγώ δυο DDE, την δεύτερη θα στην δώσω δώρο, οποιος άλλος θέλει μου λέει να του πάρω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχουν όλα τα αλλα?! :D

 

Xtr don worry bud έκανα εγώ δυο DDE, την δεύτερη θα στην δώσω δώρο, οποιος άλλος θέλει μου λέει να του πάρω :P

 

νε

 

Όντως προπαράγγειλες?

ειδικά ο Dj2k και γω τρέχουμε μόλις ανακοινωθούν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως προπαράγγειλες?

 

Είσαι χρονια στα forum και έχω πει δεκάδες φορες την άποψη μου περί pre-order και έβαλα και emoticon στο τέλος αλλα παρόλα αυτά εσύ κράτησες ότι ήθελες από την πρόταση ( δεν σε κρίνω btw ;) ), κάπως έτσι είναι και το game, χρονια μούφες COD και τώρα βγάζουν ξανά WW2 (λες και είναι κάτι καινούργιο) και με την μια όλοι πανικός και σχόλια τύπου "μας ακούσανε" και γύρισαν WW2 κτλ, όχι, απλά έπεσε τόσο hate και dislike που αναγκάστηκαν, άνετα άμα τους έπαιρνε θα συνέχιζαν στο ίδιο μοτίβο.

 

p.s. και όλα αυτά χωρίς καν gameplay...ποσο αστείο θα είναι άμα όντως κάνουν το MOH:ΑΑ remaster στην τωρινή frostbite με release την ίδια μέρα?! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λες και μιλαμε σε ντουβαρι/τοιχο ωρες ωρες.

 

Το γεγονος οτι η διαφορα στις πωλησεις μεταξυ pc και κονσολων

http://steamcharts.com/app/292730

http://www.vgchartz.com/yearly/2016/Global/

 

εδω και χρονια δεν εχει περασει σε καποιους απο το μυαλο οτι μαλλον καποιο προβλημα θα υπαρχει στην περιπτωση του pc?

Πειτε το Optimizate,χαλια server,χαλια υποστηριξη,hackers,ολα μαζι δεν ξερω.

 

Πεταξε ενα WW2 skin και ξαφνικα ολοι χαρουμενοι.

 

Να θυμησουμε επισης το trailer του Infinite warfare με τα dislikes και το αντιστοιχο του BF με τα Likes. Οι πωλησεις τελικα αλλα εδειξαν,και στην περιπτωση του BF 1 τα νουμερα λενε αλλα πραγματα

http://bf1stats.com/

ειδικα σε σχεση και με το παλιο Battlefield 4.

https://bf4stats.com/

 

Μηπως τελικα ο κοσμος πιο πολυ ενθουσιαζεται(ή τον ενδιαφερει)σε αυτου του τυπου τα παιχνιδια για το world war αισθημα πιο πολυ για το campaign και εχει γραμμενο το single player?

Γιατι στην ουσια τα νουμερα των πωλησεων/προτιμησεων αυτο μας δειχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Όχι ρε, απλώς επειδή ξέρω την άποψή σου για τα pre-order, γι' αυτό μου φάνηκε περίεργο. (Με τα emoticons δεν τα πάω καλά)

 

Βλέπω αρκετό κόσμο στο steam, reddit να συζητάνε έντονα για την PC έκδοση (ΒΕΤΑ, αν αξίζει κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore νομίζω ο λόγος είναι ότι δεν υπάρχει κάτι καινούργιο δηλαδή κάποια εξέλιξη στο gameplay τύπου FC2-3. Επίσης τα games γίνονται πιο "arcade" και χωρίς teamplay χάνεται το νόημα σε online shooters, δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι παίζουν operation mode στο BF1 και ούτε επίσης είναι τυχαίο που έγινε χαμός με το Battlegrounds που στην τελική το μονο που προσφέρει είναι ένα νέο mode το battle royale. Προσωπικά για το μονο που έχω κάποιες ελάχιστες ελπίδες είναι το ανερχόμενο Battlefront και πάλι θα πρέπει να είναι πολύ καλο για να με κάνει να ξανά παίξω online shooter.

 

p.s. γενικά πάνε λίγο ανάποδα imo...στο BF1 χρειάστηκε μήνες για να μπορείς να κανεις lock τον server σου όταν μιλάμε για ένα feature από εποχές operation flashpoint...jesus christ δηλαδή. Επίσης το player limit (κάτι που επίσης κάνει το battlegrounds) εδώ και μια δεκαετία είναι ακόμα ένα τεράστιο μείον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βετερανος του ειδους δεν ειμαι,ουτε ειδικος. Εγω απλα λεω την αποψη μου με βαση του τι λεγεται πριν και τι γινεται τελικα.

 

Μονο για το Overwatch ειχα καλο προαισθημα(που και παλι δεν θεωρειται καν σοβαρο fps)και παρολο το κραξιμο που εφαγε για την ελλειψη single player,να που τελικα μετα απο ενα χρονο ειναι στην κορυφη.

 

Ειναι και αυτο ενα πολυ σοβαρο δειγμα του τι τελικα θελει ο κοσμος.

 

Για το παραπανω Star wars που αναφερεις εγω το ειχα πει και πιο παλια οτι αναλογα το single player που θα βαλουν θα τραβηξει παραπανω τα βλεματα του κοσμου λογω και της ταινιας. Βεβαια και παλι βλεπουμε οτι η κουβεντα και το ενδιαφερον ειναι για το single player του παιχνιδιου και οχι για το multiplayer του,αλλο ενα δειγμα του τι κοιταζει περισσοτερο ο κοσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το SP δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα ζέσταμα για το online σε τέτοια games, τώρα το SP SW campaign είναι διαφορετικό γιατί όπως είπες υπάρχουν ταινίες, comics, anime, etc σε ένα τεράστιο universe οποτε και περισσότερο ενδιαφέρον. Προσωπικά πιστεύω το WW2 theme θα τυφλώσει πολλούς και άλλους θα παίξει με την νοσταλγία τους και πάλι θα πουλήσει τα κερατα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...