Προς το περιεχόμενο

Κάθε Μάρτιο και Σεπτέμβριο μπορούμε να περιμένουμε νέα έκδοση των Windows 10 από την Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το κάνει η Microsoft , δεν σας αρέσει

το κάνει η Apple , είναι καινοτομία.

 

 

 

Δεν πάτε κάνα Survivor λέω εγώ

 

 

 

... δεν μπορώ να εκφραστώ και ελεύθερα

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δλδ να μην αφαιρούμε το Candy Crash ε;

Θα τα ξαναπερναει ανά 6 μηνες;οχι

οχι μονο με clean install το κανει αυτο.. αν κανεις update-upgrade με το windows update ή με το βοηθο αναβαθμισης δεν το εχει .. μπορει μονο να σου αλλαξει σε default καποιες ρυθμισεις που εχεις κανει ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος και μονο αν εισαι gamer πας ms ,Αλλιως χανεις τον χρονο σου με ενα λογισμικο απο lego κουτακια γερασμενο ανακυκλωσιμο ,που δεν εχει φερει ποτε  κατι καινουργιο ,απο το χειροτερο στο χειροτερο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 Απριλίου είναι "τέλη" ? Και 20-30 τι είναι, Μάιος?

Σίγουρα πάντως δεν είναι Μάρτιος. :)

 

Άποψή σου, για μένα και πάρα πολλούς άλλους είναι μακράν τα χειρότερα.

Χωρίς παρεξήγηση, μόνο ένας 10χρονος μπορεί να το πει αυτό. Η Microsoft έχει βγάλει τρισχειρότερα λειτουργικά στο παρελθόν. Τα Windows 10 από άποψη σταθερότητας και επιδόσεων, χωρίς να συνυπολογίσω τηλεμετρίες, είναι αρκετά καλό λειτουργικό. Ίσως το καλύτερο που έχει βγάλει η MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows 10 από άποψη σταθερότητας και επιδόσεων, χωρίς να συνυπολογίσω τηλεμετρίες, είναι αρκετά καλό λειτουργικό. Ίσως το καλύτερο που έχει βγάλει η MS.

Κι ο Τατούης είναι ο καλύτερος παίχτης που έχει βγάλει ο Αστέρας Ραχούλας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σίγουρα πάντως δεν είναι Μάρτιος. :)

 

Λέει η είδηση ότι σκόπευε από φέτος να αρχίσει Μάρτιο ή από του χρόνου?

και τα προβατα το ιδιο μπεεεε.  :-D  :-D

 

Σαν του Android για παράδειγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τελευταία πολύ μας πρήζετε με τα Linux θα παραστήσω τον άσχετο και θα ρωτήσω τους Linux-αδες 5 ερωτήσεις

 

1. Εχω μια GTX 1080Ti και εναν i7-7700K. Μπορώ στο Linux να έχω ολα τα τελευταία games και τους drivers της Nvidia;

2. Χρησιμοποιώ (για δουλειά ή hobby) το Photoshop, το Lightroom, το Premiere κτλ. Μπορώ αυτά να τα εγκαταστήσω σε Linux; Οχι alternatives, οχι emulation κτλ. Αυτες τις εφαρμογές.

3. Μπορώ να έχω Picasa, Google Drive, Mega, Dropbox, Skype; 

4. Μπορώ να μπω σε ενα Linux community να ρωτήσω κάτι για το πχ Ubuntu χωρίς να εχω 20 σελιδες κραξιμο επειδή το Mint ειναι καλύτερο;

5. Μπορώ να έχω την ευκολία των Windows; Να μην χρειάζεται να ανοιγω κονσολες, terminals, να γράφω εντολες κτλ; Κάποιοι έχουμε ζωές δεν μπορούμε να ανοίγουμε terminal για απλά πράγματα.

 

Σε ολα αυτα δεν αναφέρω υποκειμενικους λόγους. Πράδειγμα η εμφανιση. Πχ εγω θθεωρώ πως τα Windows 10 ειναι το ομορφοτερο λειτουργικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σένα μπορεί, αλλά το 50% των υπολογιστών του πλανήτη που έχουν windows, έχουν windows 7 ακόμα.

  

Ευχαριστώ για τη διόρθωση, απ´ ότι φαίνεται δεν είναι πλέον 48% και 26%, αλλά 40 και 27.

Παρ´ όλα αυτά το σχόλιο μου είχε να κάνει με το γλωσσικό σχήμα σου το οποίο ΕΙΝΑΙ ψευδές δίλλημα.

Ούτε για windows 10 μίλησα (των οποίων είμαι χρήστης), ούτε για ενημερώσεις.

 

Θα μιλήσω τώρα όμως.

Windows 10: Ένα λειτουργικό που πρωτο-ανακοινώθηκε το 2014 και έχει προωθηθεί όσο τίποτα.

θα ξεπεράσει σε ποσόστωση τα 7 το πολύ μέχρι το 2018.

...

Μεγάλη επιτυχία.

(Όλοι οι καινούριοι υπολογιστές έχουν δεκάρια.

Αυτός είναι και ο λόγος που εν τέλει θα αυξηθούν τα ποσοστά τους,

όχι γιατί θα ανακαλύψουν οι χρήστες τη μεγαλοσύνη τους) :-)

 

Καλοκαιρι 2015 κυκλοφορησαν τα 10, και σε 3μιση χρονια θα ξεπερασουν το προηγουμενο πολυ επιτυχημενο λογισμικο. Δεν τα συγκρινουμε με τα vista, για τα 7 μιλησαμε. Και στην ερευνα στο SO που αν μη τι αλλο εχει πιο ενημερωμενους χρηστες απο τον ευρυ πληθυσμο τα 10αρια ειναι ηδη μπροστα. Επιχειρημα γιατι τα 7αρια ειναι καλυτερα δεν ακουσα ομως. Και πριν τα 10αρια/8αρια οι υπολογιστες ερχοταν με 7αρια, αλλιως ο κοσμος θα εμενε στα xp. Δεν εχει νοημα αυτο το επιχειρημα.

Βασικα το διλλημα που εθεσα ηταν windows η linux. Τα αλλα μονος σου τα σκεφτηκες για να το βγαλεις ντε και καλα ψευδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προλαβες. Και εγω ακουω ολο για λινουξ και ποσο γαματα ειναι, αλλα στο 2 και το 3 που ρωτας (αυτα ενδιαφερουν εμενα) και το traktor για djing δεν απανταει κανεις. Μονο για το ΑΠΑΙΣΙΟ gimp και το mixxx απαντανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...