Προς το περιεχόμενο

Gocomma Roidmi 2S Bluetooth V4.2 Transmitter Car Charger - BLACK @ gearbest 11.86€


kont

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες, ημι-οφτόπικ ερώτηση: Για ένα τέτοιας αξίας αντικείμενο τί παίζει τελικά (πλέον) με τελωνείο; 

 

  • Εαν έρθει με σφραγίδα απο χώρα εκτός ΕΕ και τσεκαριστεί από τελωνείο πληρώνεις 15 ευρώ συν το ΦΠΑ για την εκτιμωμενη από αυτούς τιμή του προϊόντος.
  • Αν το αφήσουν ως ελευθερο (δύσκολο) πληρώνεις ενα 3ευρο
  • Αν δεν το τσεκάρουν (ακόμη πιο σπάνιο πλέον) τότε τη γλυτωσες (αυτή είναι η παλιά ψιλοστάνταρ κατάσταση που έπαιζε μέχρι πρόσφατα)

Δεν εχει τελωνειο

 

(Αλλα ακομα κ να περναγε ειναι 3€)

γιατι λες οτι δεν έχει τελωνείο; Αν σκάσει χωρις τη δικιά τους τριγωνική υπηρεσία από GB, και το τσιμπήσουν τα τελωνειακά τέλη είναι 15€ από 0 εώς 100ευρώ εκτιμώμενη

(??? δε θυμάμαι το άνω όριο τιμής για το 15αρι που ζητάνε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • Εαν έρθει με σφραγίδα απο χώρα εκτός ΕΕ και τσεκαριστεί από τελωνείο πληρώνεις 15 ευρώ συν το ΦΠΑ για την εκτιμωμενη από αυτούς τιμή του προϊόντος.
  • Αν το αφήσουν ως ελευθερο (δύσκολο) πληρώνεις ενα 3ευρο
  • Αν δεν το τσεκάρουν (ακόμη πιο σπάνιο πλέον) τότε τη γλυτωσες (αυτή είναι η παλιά ψιλοστάνταρ κατάσταση που έπαιζε μέχρι πρόσφατα)
γιατι λες οτι δεν έχει τελωνείο; Αν σκάσει χωρις τη δικιά τους τριγωνική υπηρεσία από GB, και το τσιμπήσουν τα τελωνειακά τέλη είναι 15€ από 0 εώς 100ευρώ εκτιμώμενη

(??? δε θυμάμαι το άνω όριο τιμής για το 15αρι που ζητάνε)</p>

Το λεω γιατι δεν παιζει να πληρωσουν 15 ευρω ουτε να ερθει χωρις τριγωνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 12 ευρώ περίπου η νέα έκδοση 3s μπροστά με καρφάκι, που λογικά ταιριάζει σε όλα τα αυτοκίνητα.

http://www.geekbuying.com/item/Roidmi-3S-Bluetooth-Car-Charger-Black-381751.html?utm_source=newsletter

http://www.gearbest.com/car-charger/pp_642449.html?

Ναι αλλά χωρίς μικρόφωνο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Roidmi 2S θέλει καμιά ρύθμιση για να δουλέψει το μικρόφωνο και για να απαντάς σε κλήσεις;

όχι αλλά δεν έχει καλή ποιότητα ο ήχος στις συνομιλίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λεώ γιατί δεν δουλεύει σε μένα.

 

Οταν με καλούν, διακόπτει τη μουσική που ακούω αλλά το κινητό χτυπάει κανονικά και δεν απαντάει μέσω bluetooth για κάποιον λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το παρέλαβα και εγώ , επειδή έχω παλαιού τύπου  υποδοχή τελικά έκανα πατέντα με ένα κυρτό λαμάκι από μπρίζα που το έπιασα αφού ξεβίδωσα την τορκς βίδα που συγκρατεί τον αναπτήρα.

Το θέματά μου όμως είναι 1ο Εχει πολλά παράσιτα στους 96,4 και δεν μπορείς να ακούσεις μουσική 2ο δεν μπορώ να ακούσω κλήση από τα ηχεία, έστω και με παράσιτα, χρειάζεται κάποιο σετ μέσω της εφαρμογής ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε κανάλι μέσω της εφαρμογής.θα σου προτείνει και η ίδια καλή συχνότητα

ναι τώρα είναι οκ, μου πρότεινε στους 106,5 , επίσης για αυτούς που το θέλουν για κλήσεις πρέπει μέσω την εφαρμογής να ενεργοποιήσουν το μικρόφωνο και η ποιότητα σε εμένα είναι μία χαρά, ακούω και με ακούν πολύ καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα και εγώ , επειδή έχω παλαιού τύπου  υποδοχή τελικά έκανα πατέντα με ένα κυρτό λαμάκι από μπρίζα που το έπιασα αφού ξεβίδωσα την τορκς βίδα που συγκρατεί τον αναπτήρα.

Το θέματά μου όμως είναι 1ο Εχει πολλά παράσιτα στους 96,4 και δεν μπορείς να ακούσεις μουσική 2ο δεν μπορώ να ακούσω κλήση από τα ηχεία, έστω και με παράσιτα, χρειάζεται κάποιο σετ μέσω της εφαρμογής ?

βγάλε μια φωτογραφεία με την πατέντα σου. Μάλλον θα την χρειαστώ και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάλε μια φωτογραφεία με την πατέντα σου. Μάλλον θα την χρειαστώ και εγώ

λοιπόν, ο δικός μου αναπτήρας είναι έτσι 

IMG_20170623_185006.jpg

ξεβίδωσα την τορκς βίδα που ουσιαστικά στερεώνει όλον τον αναπτήρα και έβαλα ένα κομμάτι από το ΄΄χρυσό ΄΄ λαμάκι από ένα παλιό φις

 fis-souko-arseniko-legrand-plastiko.jpg

εκοψα λοιπόν ένα μικρό κομμάτι με ξεκίνημα από εκεί που έχει την τρύπα για να περάσει η βίδα και το βίδωσα στην βίδα τορκς και εγινε έτσι

IMG_20170828_211538.jpgτέλος με ένα μυτοτσιμπιδο το στράβωσα .

Ολα αυτά είναι 5' ιστορία και με μηδέν κόστος, αν στην πορεία δεν λειτουργήσει το πολύ πολύ να αλλάξω αναπτήρα με νέου τύπου :)

υγ

στράβωσα και ελάχιστα το αριστερό λαμάκι του σώματος γιατί είχε τζόγο το xiaomi και δεν έκανε καλή επαφή, τώρα είναι οκ, εκεί όμως θέλει λίγη προσοχή το πόσο θα στραβώσει γιατί με πολύ στράβωμα μπορεί να ακουμπάει πάνω στο μεταλλικό σημείο του xiaomi και να κάνει κανένα βραχυκλωμα .

Αυτάαααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια να πουμε οτι οσοι δεν το κατεχετε εστω και λιγο με αυτα μην το δοκιμασετε καν.

 

 

Dont try this at home.

ναι σε αυτό συμφωνώ, χρειάζεται μια στοιχειώδη προσοχή και υπομονή.....

κάτι άλλο ....έχω ανοιχτό το ραδιόφωνο σε χ σταθμό και κτυπάει το τηλ, μπορώ να απαντήσω μόνο αν πατησω στο κανάλι που έχω αποθηκεύσει, σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...