Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ΚΤΕΟ


stathis80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Εγω εχω εκπροθεσμο κτεο εδω και ενα μηνα ,γιατι περιμενω το χαρτι της αδειας κυκλοφοριας απο επαρχια. Αγορασα το ΙΧ απο ιδιωτη που δεν ειχε κανει αρση παρακρατησης και οταν εφτασε η ωρα για κτεο ,βρεθηκα να τρωω πορτα γιατι δεν περναει κτεο με το χαρτι του ΚΕΠ που εγινε η διαδικασια.

Τι κανω; Υπαρχει λυση να μην κυκλοφορω με την ψυχη στο στομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη σαν τι να εκανα ρε joshua? να επερνα απο το χερακι τον προηγουμενο ιδιωκτητη να το παμε για κτεο πριν την μεταβιβαση;

Με τον πονο μας παιζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη σαν τι να εκανα ρε joshua? να επερνα απο το χερακι τον προηγουμενο ιδιωκτητη να το παμε για κτεο πριν την μεταβιβαση;

Με τον πονο μας παιζεις;

 

Να μην αγόραζες(τρόπος του λέγειν το "αγόραζες", γιατί αγορά χωρίς μεταβίβαση δεν υφίσταται) αυτοκίνητο που δεν έχει καθαρά χαρτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη σαν τι να εκανα ρε joshua? να επερνα απο το χερακι τον προηγουμενο ιδιωκτητη να το παμε για κτεο πριν την μεταβιβαση;

Με τον πονο μας παιζεις;

Να μην αγόραζες(τρόπος του λέγειν το "αγόραζες", γιατί αγορά χωρίς μεταβίβαση δεν υφίσταται) αυτοκίνητο που δεν έχει καθαρά χαρτιά.

Joshua τα χαρτια ειναι καθαρα, αδεια υπηρχε, αρση παρακρατησης δεν ειχε γινει. Αυτο στα ΚΕΠ βγηκε και αργει η διαδικασια νεας αδειας.

Τελοσπαντων θα με βοηθησει καποιος που ξερει εστω τα στοιχειωδη,καποια στιγμη δεν μπορει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,αυτο επρεπε να γινει.και θα γινοταν ευκολα,αν ειχε λαμβανειν.........

Πιο λαμβανειν απο τριαμιση χιλιαρικα για αμαξι του 2007 στις μερες μας δεν υπαρχει.

Μαλακια μου που δεν πηγα για την μεταβιβαση στο υπουργειο για να βγει η αρση παρακρατησης απο την περιφερια και το αφησα στο ΚΕΠ. Τωρα ομως τι κανω;

Πως έγινε μεταβίβαση χωρις αρση παρακράτησης;

Στα ΚΕΠ με την αδεια κυκλοφοριας,αν παρεις ιχ με δανειο τραπεζας η αδεια δεν λεει "τραπεζα πειραιως",βγαινει κανονικα στο ονομα σου. Εσυ ομως οταν το ξοφλησεις πας και κανεις αρση παρακρατησης.Εδω κολλησε το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και γω αγορασα αμαξι απο ατομο που το ειχε παρει απο αντιπροσωπια με δοσεις.

 

Οταν ηταν να κανω μεταβιβαση επρεπε να εχει το ενα χαρτι απο την αντιπροσωπια για την αρση παρακρατησης. Οτι το αμαξι ειναι στο ονομα του και μπορει να το πουλησει. Χωρις αυτο το χαρτι δεν προχωρουσε.

 

Ακομα επειδη στην αδεια ειχε δυο δικαιουχους αυτον και την μανα του, επρεπε και οι δυο να βαλουν τις υπογραφες, απλα σε μενα τον ειχε κανει εξουσιοδότηση η μανα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Joshua τα χαρτια ειναι καθαρα, αδεια υπηρχε, αρση παρακρατησης δεν ειχε γινει. Αυτο στα ΚΕΠ βγηκε και αργει η διαδικασια νεας αδειας.

Αν είναι λάθος η φράση "αυτοκίνητο που δεν έχει καθαρά χαρτιά" τότε να την αντικαταστήσω με τη φράση "αυτοκίνητο που δεν μπορεί να μεταβιβαστεί", ok τώρα?

 

Τελοσπαντων θα με βοηθησει καποιος που ξερει εστω τα στοιχειωδη,καποια στιγμη δεν μπορει.

Εγώ προσωπικά ξέρω όχι μόνο τα στοιχειώδη αλλά και κάτι παραπάνω και σου απάντησα ήδη, άλλο που δεν σου άρεσε η απάντηση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...