Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η διανομή του Windows 10 Mobile Creators Update


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 730 δεν παίρνει την αναβάθμιση . Κινητό τριών ετών. Λοιπόν , ο .......σωστός χρήστης  ,αρχίζει τις κατάρες και τα ξόρκια κατά Ms που δεν υποστηρίζει το κινητό, πράγμα απαράδεκτο , πρόστυχο , κλπ κλπ(βάλτε ό,τι θέλετε).

Γυρίζει λοιπόν σε android , δεν παίρνει καμία αναβάθμιση ποτέ ή άντε μια στις τόσες τον πρώτο χρόνο , ΑΛΛΑ το θεωρεί αυτονόητο  ότι ένα κινητό δεν μπορεί να παίρνει όλες τις αναβαθμίσεις ρε παιδί μου , πως να το κάνουμε .

Άντε να βγάλεις άκρη.

Βέβαια υπάρχουν και απεριόριστα apps του android , που τα μισά και βάλε είναι χαφιέδες , αλλά ...δε βαριέσαι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

And the troll winning award goes to....

 

Σορρυ κιολας φιλε μου, δεν εχω τιποτα μαζι σου, αλλα...

Τι σχεση εχουν αυτα που λες?

 

-Τα windows mobile creators update ειναι γεγονος!!!

-Ναι αλλα το δικο μου toyota μπορει να κουβαλησει μεχρι και 68,5 λιτρα γαλα αμα θελω!

-???

 

Να τη η κλασική περίπτωση εξυπνάκια. Αποτυχημένου κιόλας. Αηδία έχετε καταντήσει. Βγάλτε αλλού τα κόμπλεξ σας.

 

Ο άνθρωπος είπε οτι είναι πολύ καλή συσκευή και τον βολεύει. Οι λεπτομέρειες του συμβολαίου του δεν έχουν σχέση με την συσκευή αλλά δεν σημαίνει οτι επειδή το έγγραψε είναι εκτός θέματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα 532 ενα 535 και ενα 730.γινεται να βαλω το CU μεσω Insider και αν ναι ποια ειναι η διαδικασια;

Αν έχουν 512 ram δεν θα δουλέψει σωστά. Μπορείς να δοκιμάσεις μέσω της διαδικασίας που έχω αναφέρει σε προηγούμενη ανάρτηση μου μέσα στο άρθρο.

φιλε πως σου ηρθε το update? κατεβασες κατι? γιατι εγω ακομα περιμενω

Γυρισε την χώρα σε Αμερική και βάλε αγγλική γλώσσα για να το κατεβάσεις άμεσα. Οι αναβαθμίσεις γίνονται διαθέσιμες σταδιακά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχουν 512 ram δεν θα δουλέψει σωστά. Μπορείς να δοκιμάσεις μέσω της διαδικασίας που έχω αναφέρει σε προηγούμενη ανάρτηση μου μέσα στο άρθρο.

με 1gb ειναι ολα.δεν γινεται δηλαδη μεσω Insider;μονο με τον τροπο του βαφτισματος σε αλλο μοντελο γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 30% των χρηστων επι συνολου 3% στην παγκοσμια αγορα  με λειτουργικο windows μπορει να χαιρετε γιατι θα εχει την νεα αναβαθμιση....!!!!!Αλλαζεις λαστιχα στο παλιο σαραβαλακι σου γιατι με τα ηδη υπαρχοντα δεν περναγε κτεο αλλα τα αμαξι μενει ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι θέλουν το κινητό για απλή χρήση και να μην κολλάει μετά από λιγο καιρό. Αυτά μαζί με τη χαμηλή τιμή οδηγούν σε windows 10 mobile. Δε λέω ότι είναι καλύτερα από αλλά λειτουργικά, αλλά έχουν και πλεονεκτήματα αν ενδιαφέρει κάποιον η απλή χρήση.

Το θέμα εδώ είναι το update και όχι η μακροβιότητα του λειτουργικού. Κατά τη γνώμη μου πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δυο 640xl στο ένα ήρθε στο άλλο οχι ακομα.το πάρετε δεν το πάρετε σιγα ! Μια τρυπα στο νερό ειναι. Δεν αλλάζει τιποτα. Αν και για πρώτη φορά νιώθω πως κολλει και λιγο ! Αργεί να φορτώσει διαφορα πράγματα το ίδιο και στο σερφαρισμα (στο κινητό δεν υπάρχει σχεδόν καμια έξτρα εφαρμογή που να πεις πως το κολλάει).

Τέλος και αυτο το update έβαλε διάφορες άχρηστες εφαρμογές π.χ. Λήψη βοήθειας (η οποια δεν διαγράφεται κιολας.

 

Νωμιζω πως όλες οι τελευτέες ενημερώσεις ειναι άχρηστες δεν προσθέτουν τιποτα ουσιοδες. Το κινητό έχει πεθάνει (έχω 2 640xl & 1 640)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι ξέρουμε ότι το λειτουργικό έχει πεθάνει στην ουσία, αλλά είμαστε και εμείς που δε θέλουμε να αλλάξουμε κινητό. Έχω το 735 και μπορώ να πω ότι τα έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω. Είναι απίστευτα στιβαρό και ανθεκτικό κινητό, τέλειες διαστάσεις οθόνης για μένα(4,8"), δε κολλάει καθόλου, τρελή κάμερα αν και 6.7mp (το έχω συγκρίνει με Iphone5s και νικάει με διαφορά), πάρα πολύ καλή οθόνη Amoled (απ τις καλύτερες που έχω δει σε κινητό αν και είναι 720p) και τέλος μέσω insider πήρα και το CU χωρίς κανένα πρόβλημα (ο λόγος που η σειρά -30 δε πήρε επίσημα το update είναι θέμα αδειών, δηλαδή η MS είχε δικαιώματα πάνω στο brand Nokia μέχρι το '17). Τέλος, τη συσκευή την έχω 2 χρόνια και δε σκέφτομαι να το αλλάξω για την ώρα και μπορώ να πω ότι έβγαλε και το τελευταίο cent που έδωσα (156ευρώ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι ξέρουμε ότι το λειτουργικό έχει πεθάνει στην ουσία, αλλά είμαστε και εμείς που δε θέλουμε να αλλάξουμε κινητό. Έχω το 735 και μπορώ να πω ότι τα έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω. Είναι απίστευτα στιβαρό και ανθεκτικό κινητό, τέλειες διαστάσεις οθόνης για μένα(4,8"), δε κολλάει καθόλου, τρελή κάμερα αν και 6.7mp (το έχω συγκρίνει με Iphone5s και νικάει με διαφορά), πάρα πολύ καλή οθόνη LED (απ τις καλύτερες που έχω δει σε κινητό αν και είναι 720p) και τέλος μέσω insider πήρα και το CU χωρίς κανένα πρόβλημα (ο λόγος που η σειρά -30 δε πήρε επίσημα το update είναι θέμα αδειών, δηλαδή η MS είχε δικαιώματα πάνω στο brand Nokia μέχρι το '17). Τέλος, τη συσκευή την έχω 2 χρόνια και δε σκέφτομαι να το αλλάξω για την ώρα και μπορώ να πω ότι έβγαλε και το τελευταίο cent που έδωσα (156ευρώ).

εχω το 730 και θα συμφωνησω μαζι σου.δεν τις μπορω τις μεγαλες οθονες.μπορεις να μου πεις την διαδικασια για το update μεσω insider και αν αλλαξε κατι στο κινητο σου σε αισθηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...