Προς το περιεχόμενο

Αξιοπιστία καταστήματος Laptopoutlet


maousaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχε αγοράσει κάποιος πριν καμιά 20ρια μέρες αλλά το thread έγινε delete.

Θυμάμαι κάποια ιστορία είχε γίνει περι απάτης.

 

Να και το google search.

 

post-227331-0-18505100-1493455055_thumb.png

 

Επίσης μου βρωμάει διαφήμιση. "ΓΚΟΥΧ ΓΚΟΥΧ" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσθε καχύποπτος κακεντρεχης και ανορεξικος

Επειδή έτυχε το μέλος να γραφτεί πριν μερικά λεπτά και το μονο του ενδιαφέρον είναι ενα shop με 5 μηχανήματα;; Εντροπη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσθε καχύποπτος κακεντρεχης και ανορεξικος

Επειδή έτυχε το μέλος να γραφτεί πριν μερικά λεπτά και το μονο του ενδιαφέρον είναι ενα shop με 5 μηχανήματα;; Εντροπη

 

Είμαι και αντιπρόσωπος :/ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε γίνει μια ιστορία που ο πελάτης υποστηριξε οτι το μηχανημα ήταν μεταχειρισμένο και ο μαγαζατορας (συμφωνα με τον πελατη) τον πεταξε εξω με τη βια. Αμα googlareis θα τη βρεις ακομα στο caching του google. Γενικά η ίστορία "εμπαζε" και απο τις δυο μπάντες (πωλητη και αγοραστή).

 

Αν βρήκες κάτι να σε ενδιαφέρει, πήγαινε να το παραλάβεις απο εκεί και πριν ακουμπήσεις το χρήμα, πάρε τηλεφωνο τη samsung και ρωτα με βάση το serial number/service tag αν ειναι καινουργιο ή ανακασκευασμένο και αν σε καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα. 

 

Αυτό πλέον το κάνω σε οτιδήπτε αξιας αγοράζω (ανεξάρτητα απο μαγαζι) γιατι το βασικο ειναι η εγγύηση της εταιρείας και οχι τι λεει το εκάστοτε μαγαζι. Εννοειται ζητάς αποδειξη που να αναγράφει serial number. Αν δεν μπορούν και θέλουν να σου κόψουν μια απλή ταμιακής μηχανής, απλα μην αγοράσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε γίνει μια ιστορία που ο πελάτης υποστηριξε οτι το μηχανημα ήταν μεταχειρισμένο και ο μαγαζατορας (συμφωνα με τον πελατη) τον πεταξε εξω με τη βια. Αμα googlareis θα τη βρεις ακομα στο caching του google. Γενικά η ίστορία "εμπαζε" και απο τις δυο μπάντες (πωλητη και αγοραστή).

 

Αν βρήκες κάτι να σε ενδιαφέρει, πήγαινε να το παραλάβεις απο εκεί και πριν ακουμπήσεις το χρήμα, πάρε τηλεφωνο τη samsung και ρωτα με βάση το serial number/service tag αν ειναι καινουργιο ή ανακασκευασμένο και αν σε καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα. 

 

Αυτό πλέον το κάνω σε οτιδήπτε αξιας αγοράζω (ανεξάρτητα απο μαγαζι) γιατι το βασικο ειναι η εγγύηση της εταιρείας και οχι τι λεει το εκάστοτε μαγαζι. Εννοειται ζητάς αποδειξη που να αναγράφει serial number. Αν δεν μπορούν και θέλουν να σου κόψουν μια απλή ταμιακής μηχανής, απλα μην αγοράσεις. 

μου λεει δεν εχει φυσικο καταστημα, ενω η εδρα ειναι στο Γαλατσι μου ειπε το εχει για φορολογικους λογους.Επισης το μηχανιμα ειναι dell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου λεει δεν εχει φυσικο καταστημα, ενω η εδρα ειναι στο Γαλατσι μου ειπε το εχει για φορολογικους λογους.Επισης το μηχανιμα ειναι dellεντ

ενταξει θα παρει τη dell να ρωτησεις το ιδιο. Ενδεικτική ήταν η εταιρεία.

 

Τι θα πει δεν εχει φυσικο κατάστημα; Αν δεν εχει φυσικο καταστημα, ουτε αποθήκη τοτε πως κόβει παραστατικά και αποδείξεις; Στα λεω για να μπεις στο τρυπάκι να ψαχτείς πριν δώσεις τα λεφτά σου

 

Πες του οτι θες να δεις το μηχανημα πριν το πληρώσεις και παραλάβεις. Θες να το εξετάσεις οπτικά χωρίς να ξεσφραγίσεις τη συσκευασία. Αν σου πει δε γίνεται και τα στέλνει μονο ταχυδρομικα, γειωσε τον και ψάξε αλλου. Αυτός μπορει να εχει ενα ποδηλατάδικο (τυχαιο παραδειγμα) και να πουλά υπολογιστές για αρπαχτή. Αν δεν εχεις μηχανογραφημενη αποδειξη και επιβεβαιωση απο τη dell για υποστηριξη, τοτε αν προκύψει προβλημα θα μεινεις με ενα χαλασμενο μηχανημα και χωρίς εγγύηση.

 

Edit : Με βαση το ΑΦΜ και το google maps υπαρχει κατάστημα με επωνυμια CSIH. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέλος που έκανε την καταγγελία μήπως μπορεί να ξαναποστάρει εδώ για κάποια περαιτέρω εξέλιξη; Θα ήταν αρκετά χρήσιμο για όλους νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site δίνει φυσική διεύθυνση. Και μάλιστα είχα διβάσει στο post ''Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή'' ότι κάποιος είχε πάρει εναν allienware από το μαγαζί (όχι μέσω eshop).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site δίνει φυσική διεύθυνση. Και μάλιστα είχα διβάσει στο post ''Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή'' ότι κάποιος είχε πάρει εναν allienware από το μαγαζί (όχι μέσω eshop).

https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B4%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%82
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μάθαμε και μια καινούρια λέξη.

 

Δεν κάνω διαφήμιση και δυστηχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι για να πείσω τους δύσπιστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...