Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις του iPhone συνεχίζουν να μειώνονται αργά και σταθερά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικό δεν είναι? Μιας και ο κόσμος περίμενε το S8 και άλλα καινούργια κινητά? Δεν βρίσκω κάτι πολύ παράξενο.

 

Βέβαια παίζει και το γεγονός ότι η apple δεν έκανε καμιά σοβαρή αναβάθμιση στο κινητό της. Κάτι νέα χρώματα  και καλύτερη gpu αλλά μόνο αυτό δεν φτάνει.

 

Την αγαπάω πολύ την apple. Είναι η αγαπημένη μου εταιρεία και είμαι φαν της αρκετά χρόνια, αλλά να λέμε και την αλήθεια, τώρα τελευταία μπάλες, δεν έχει κάνει τίποτα το σπουδαίο και κάπου το έχασε το παιχνίδι. Τα προϊόντα μεν είναι πολύ καλά αλλά χάθηκε το ινοβέσιο, αυτό που βγάζανε ένα προϊόν πιο μπροστά απο όλους και όλοι την ακολουθουσαν. Τώρα τελευταία το αντίθετο βλέπω, το παίζουν πολύ σε safe mode και με τα χρόνια θα τους γυρίσει σε κακό πιστεύω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ψηλοζημιωθηκε ποιο πολυ το γοητρο της γιατι οικονομικα τετοιες εταιριες δε πολυμασανε.Λογικο ειναι αφου πλεον ολες οι εταιριες κανουν αλματα σε σπεκς χαρντγουερ κτλπ.Το iphone7 plus για μενα ειναι η καλυτερη συσκευη που εχει βγαλει μεχρι σημερα το μυλο.Ολες οι προηγουμενες ηταν ναχαμε να λεγαμε.Οποτε παει σφεροκολωπεταδιν ο ανταγωνησμος και οι αλαγες πρεπει να υποδεχονται η μια την αλη για να ξαναφτασει ταβανι που λιγο δυσκολα με τις συσκευες που υπαρχουν πλεον.Καλα να παθει μπας και την ακουσει που ζηταει και 800ευρ για συσκευη οτε καν FHD οταν βγηκε αρχικη τιμη αντε λιγο κατω αν κανω λαθος.Ζηταει 400 και ευρ για το iphone se!!Πλακα κανουν ταμερικανακια με μπαταρια μησαωρου που λεει ο λογος και οθον Hd,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μειωση.....

Ειναι 5% αυξηση στα εσοδα! Μαγικο?

Το άρθρο λέει όμως και για αύξηση στα Mac , και γενικά τα έσοδα της εταιρίας δεν είναι μόνο οι συσκευές κινητής ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή θα ερχόταν κι αυτό. Δε γίνεται να αγοράζει όλος ο πλανήτης μήλο για πάντα. Καθημερινά ξεφυτρώνουν εταιρείες που προσφέρουν σχεδόν την ίδια εμπειρία με λιγότερα χρήματα. Ωραία τα μήλα δε λέω και γω έχω mac 10 χρόνια τώρα και δε σκέφτομαι να επενδύσω σύντομα σε νέο.

 

Πως προσφέρεις την ίδια εμπειρία ενώ δεν έχουν καν το ίδιο λειτουργικό; Να μου το έλεγες αυτό για το δροιδες να το καταλάβω (ας πούμε).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικο ινσομνια... δεν ειμαι iphonakias αλλα τετοιο επιπεδο σε κανενα αλλο φορα 

http://www.cnbc.com/2016/11/23/apple-captures-record-91-percent-of-global-smartphone-profits-research.html

 

90% Των παγκοσμιων κερδων απο κινητα...

χαχα Η apple θα κλεισει, πεφτει η μετοχη της ...υπετιμημενα σαραβαλα...μπα μπλα μπλα....και μετα welcome to western civilization 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ο τιτλος ειναι clickbait κατανοητο..οτι υπαρχουν ατομα που συνεχιζουν στη λογικη του οτι ειναι λογικο, και η εταιρεια ακολουθει πτωτικη ταση,ενω εχουν διαβασει τον τιτλο(1%!!!!!),με ξεπερνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...