Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις του iPhone συνεχίζουν να μειώνονται αργά και σταθερά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφερθηκε αναλυτικα  απο καποιους γιατι εχουμε ελαχιστη μειωση  πωλησεων στα iphone .

Για μενα ομως η ειδηση ειναι στην πτωση των ipad  ενα προιον που  εφτιαξε την κατηγορια και ειναι το μοναδικο σημειο αναφορας .

 

Τα εσοδα απο της υπηρεσιες ειναι αναμενομενα καθως το πελατειακο group  της apple  ειναι  το πιο δυναμικο και εκεινο που δαπανα  για εφαρμογες και μουσικη σε αντιθεση με την πλειοψηφια  των χρηστων του android που ειναι τσαμπατζηδες .

Και αυτος ειναι και ο λογος που τo αpp store kai to itunes store  ειναι περιζητητα απο τους developers καθως αποτελουν σοβαρη πηγη εσοδων .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1% μείωση, και αυτό είναι είδηση;

Ιδίως σε αγορά που είναι τόσο άστατη(κάθε κυκλοφορία μπορεί να αλλάξει άρδην τα δεδομένα);

 

Όσο για τα tablet,πολύ απλά ο κόσμος δεν αγοράζει τόσα tablet πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1% μείωση, και αυτό είναι είδηση;

Ιδίως σε αγορά που είναι τόσο άστατη(κάθε κυκλοφορία μπορεί να αλλάξει άρδην τα δεδομένα);

 

Όσο για τα tablet,πολύ απλά ο κόσμος δεν αγοράζει τόσα tablet πια.

1% μπουρδοειδηση ,ναχαμε να λεγαμε οσο για τα ταμπλετ ολοι εχουν ταμπλετ τα οποια απλα δεν τα αλαζουμε καθε χρονο ,ενα γιατι δεν υπαρχει λογος και δευτερον  γιατι τα εχουμε συνηθος στο σπιτι και οχι πανω στο τραπεζακι της καφετεριας (κατι που θα ηταν σοβαροτατος λογος να αλαζουμε καθε χρονο :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ηταν καποια στιγμη οι πωλησεις να πιασουν ταβανι. Ισως εξηγει εν μερει και το φημολογουμενο iphone 8(περαν των κλασσικων 7S), το οποιο θα δωσει νεα ωθηση στις πωλησεις.

Φυσιολογικη και η πτωση του ipad μιας και απο την μια και αυτη η κατηγορια επιασε ταβανι και πλεον και τα windows tablet ειναι σοβαρη εναλλακτικη.

Αυτο για το οποιο θα χαιρονται και η apple και οι μετοχοι της ειναι μεγαλη αυξηση στο τομεα των υπηρεσιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1% μπουρδοειδηση ,ναχαμε να λεγαμε οσο για τα ταμπλετ ολοι εχουν ταμπλετ τα οποια απλα δεν τα αλαζουμε καθε χρονο ,ενα γιατι δεν υπαρχει λογος και δευτερον  γιατι τα εχουμε συνηθος στο σπιτι και οχι πανω στο τραπεζακι της καφετεριας (κατι που θα ηταν σοβαροτατος λογος να αλαζουμε καθε χρονο :) )

 

Εξαρτάται τι θες απο ένα tablet. Αν συμβιβάζεσαι κάθε χρόνο να γίνεται όλο και πιο αργό και να μην παίρνει την τελευταία έκδοση του android, είσαι μια χαρά. Αν όχι, τότε προφανώς και αλλάζεις το tablet σου κάθε 1 με 2 χρόνια. Αν μιλάμε για ipad, έχεις περισσότερο χρόνο στη διάθεσή σου μέχρι να αρχίσει να εμφανίζει σημάδια κόπωσης. :)

 

Και για να σε προλάβω, το tablet μου τρέχει android! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θες απο ένα tablet. Αν συμβιβάζεσαι κάθε χρόνο να γίνεται όλο και πιο αργό και να μην παίρνει την τελευταία έκδοση του android, είσαι μια χαρά. Αν όχι, τότε προφανώς και αλλάζεις το tablet σου κάθε 1 με 2 χρόνια. Αν μιλάμε για ipad, έχεις περισσότερο χρόνο στη διάθεσή σου μέχρι να αρχίσει να εμφανίζει σημάδια κόπωσης. :)

 

Και για να σε προλάβω, το tablet μου τρέχει android!

αυτος ο μυθος με το πιο αργο δεν εχω καταλαβει απο που εχει προκυψει σε μηχανηματα που δεν παιρνουν τελευταιες ενημερωσεις, γερναει και κουραζεται ο επεξεργαστης? Εχω το ιδιο tablet 3 χρονια και ειναι το ιδιο γρηγορα τωρα με οταν το πηρα...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θες απο ένα tablet. Αν συμβιβάζεσαι κάθε χρόνο να γίνεται όλο και πιο αργό και να μην παίρνει την τελευταία έκδοση του android, είσαι μια χαρά. Αν όχι, τότε προφανώς και αλλάζεις το tablet σου κάθε 1 με 2 χρόνια. Αν μιλάμε για ipad, έχεις περισσότερο χρόνο στη διάθεσή σου μέχρι να αρχίσει να εμφανίζει σημάδια κόπωσης. :)

 

Και για να σε προλάβω, το tablet μου τρέχει android! 

Eιχα το ipad air 2 , δυο χρονια  και πηρα το tab s3  (για να σε προλαβω καλυτερο ειναι το ipad air 2) oi διαφορες περα απο το πενακι με το ιpad pro ειναι για μενα ανυπαρκτες ,(δεν παιζω παιχνιδια )

αυτος ο μυθος με το πιο αργο δεν εχω καταλαβει απο που εχει προκυψει σε μηχανηματα που δεν παιρνουν τελευταιες ενημερωσεις, γερναει και κουραζεται ο επεξεργαστης? Εχω το ιδιο tablet 3 χρονια και ειναι το ιδιο γρηγορα τωρα με οταν το πηρα...

επειδη βγαινουν πιο βαρια κυριως παιχνιδια γιατι αλλου δυσκολα να το καταλαβεις ,σαφως και ειναι το ιδιο γρηγορα με τοτε που το πηρες γιαυτο εγραψα πριν οτι δεν παιζω παιχνιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα και εγώ φέτος από την Apple για Samsung , πολύ ικανοποιημένος με την νέα μου επιλογή , το iPhone 4 που είχα είναι χάλια μπροστά στο S7 Edge που πήρα , μπράβο Samsung !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έφυγα και εγώ φέτος από την Apple για Samsung , πολύ ικανοποιημένος με την νέα μου επιλογή , το iPhone 4 που είχα είναι χάλια μπροστά στο S7 Edge που πήρα , μπράβο Samsung !

 

Αλήθεια τώρα συγκρίνεις το iphone 4 με το S7???  :shock:

Eιχα το ipad air 2 , δυο χρονια  και πηρα το tab s3  (για να σε προλαβω καλυτερο ειναι το ipad air 2) oi διαφορες περα απο το πενακι με το ιpad pro ειναι για μενα ανυπαρκτες ,(δεν παιζω παιχνιδια )

επειδη βγαινουν πιο βαρια κυριως παιχνιδια γιατι αλλου δυσκολα να το καταλαβεις ,σαφως και ειναι το ιδιο γρηγορα με τοτε που το πηρες γιαυτο εγραψα πριν οτι δεν παιζω παιχνιδια 

 

Για μένα το σωστό tablet είναι κάπου στις 8 ίντσες και είχα πρόβλημα στο να διαλέξω το καλύτερο. Το ipad mini είναι αρκετό καιρό στην αγορά με σχετικά παλιό hardware. Έτσι διάλεξα το tab S2 LTE (T719) από τη samsung το οποίο χθες το αναβάθμισα και στο android 7. Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο, πέρα από κάποιες πιο "ποιοτικές" εφαρμογές που είχα στο ios και από τη λίγο χειρότερη αυτονομία σε σχέση με το ipad. Περίμενα ένα S3 στις 8" αλλά δεν μου έκανε τη χάρη αυτή τη φορά η samsung...

 

Τώρα σχετικά με την απόδοση, δεν αναφέρομαι στα  games  μιας και ούτε εγώ παίζω συχνά (πέρα από κάποια χαζά που δεν απαιτούν σούπερ GPU). Δεν είχα ποτέ android συσκευή που να λειτουργεί εξίσου γρήγορα μετά από 2 ή 3 χρόνια. Θες γιατί γεμίζει η μνήμη, θες γιατί βγαίνουν πιο σύγχρονες εκδόσεις των apps και απαιτούν καλύτερο hardware. Δεν γνωρίζω ακριβώς τι φταίει για αυτή τη συμπεριφορά. Αντίθετα στο ios δεν παρατηρείται αυτό το φαινόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τώρα συγκρίνεις το iphone 4 με το S7???  :shock:

 

 

 

Τώρα σχετικά με την απόδοση, δεν αναφέρομαι στα  games  μιας και ούτε εγώ παίζω συχνά (πέρα από κάποια χαζά που δεν απαιτούν σούπερ GPU). Δεν είχα ποτέ android συσκευή που να λειτουργεί εξίσου γρήγορα μετά από 2 ή 3 χρόνια. Θες γιατί γεμίζει η μνήμη, θες γιατί βγαίνουν πιο σύγχρονες εκδόσεις των apps και απαιτούν καλύτερο hardware. Δεν γνωρίζω ακριβώς τι φταίει για αυτή τη συμπεριφορά. Αντίθετα στο ios δεν παρατηρείται αυτό το φαινόμενο. 

Οσο ευχαρηστημενος  ημουν με την μεταβαση στο 7sedge αλλο τοσο καθολου στο tab s3 ,κακη αυτονομια ,πολυ χειροτερη απο την πεσμενη 2 ετων μπαταρια του air, browser  οσους εχω δοκιμασει κρασαρουν τακτικα και ναι τωρα καταλαβα τι σημαινει λαγκαρισμα,το εχω στησει απο την αρχη 3 φορες ,ιδια συμπεριφορα ,τελος παντων απο την αλλη η μετα steve εποχη  οχι δεν εχει δειξει καινοτομια αλλα ουτε καν τεχνολογιες που κυκλοφορουν στους αλλους κατασκευαστες εδω και χρονια

Έφυγα και εγώ φέτος από την Apple για Samsung , πολύ ικανοποιημένος με την νέα μου επιλογή , το iPhone 4 που είχα είναι χάλια μπροστά στο S7 Edge που πήρα , μπράβο Samsung !

εισαι αδικος οσο και καποιοι που συγκρινουν ναυαρχιδες της apple με μοντελα των 200 ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει σιγά τη διαφορά (αν αναλογιστείς ότι γενικότερα αυτά τα στοιχεία δεν είναι τόσο ακριβή). Να 'χαμε να λέγαμε είναι αυτή η είδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...