Προς το περιεχόμενο

Τι κάνετε αν έχετε άμεση ανάγκη χρημάτων; Έστω και λίγων


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο fiver υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός. Εγω για παράδειγμα πέρα απο τα των site κάνω και συγγραφή άρθρων για διαφορά πραγματα αλλα τα αγγλικά μου δεν είναι και στο καλύτερο επίπεδο σε γραπτό λόγο. Και ελληνικά δεν ζητάει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα, δεν μπορώ να σου πω έναν τρόπο να βγάλεις άμεσα λεφτα - εκτός του να κάνεις κυριολεκτικά ότι δουλεια βρεις- αλλά καταλαβαίνω ότι είσαι πολυ εργατικός και φιλότιμος και σε συμβουλεύω ότι πρέπει να γίνεις και λίγο πιο διεκδικητικός. Το να μην πάρεις λεφτα για μια δουλειά που έκανες επειδη ντράπηκες να τα ζητήσεις είναι μεγάλο λάθος. Και στο λέω εγώ, που είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μέχρι που άρχισα να δουλεύω ως εργάτρια παραγωγής σε μια μικρή οικογενειακή επιχείρηση ενός στενού συγγενικού μου προσωπου,(σε μια περίοδο που σπούδαζα και μάλιστα στη δευτερη σχολή μου, οπότε είχα μεγάλη αναγκη από χρήματα ,αλλά έπρεπε να έχω κι ένα ευελικτικο ωραριο στις εξεταστικές). Ντρέπομουν να ζητησω τα δεδουλευμένα -που ήταν και πολύ λίγα, 20 ευρω τη μέρα για 9ωρο κι ανασφάλιστη-και δε μου τα έδιναν, μέχρι που έφτασε ο κόμπος στο χτένι κι αναγκάστηκα να τα ζητήσω. Και τότε ο συγγενής μου μου αποκάλυψε ότι το έκανε επιτηδες γιατι έβλεπε ότι είμαι πολύ ταπεινη και καταφρονεμένη -έτσι ακριβώς το είπε- και θα πρέπει να γίνω πιο αποφασιστικη. Μου έγινε μάθημα. Επιπλέον το να διεκδικείς δουλειες δεν είναι λάθος, ούτε θα τις πάρεις από επαγγελματία.Κι εγώ έχει τύχει να κάνω ιδιαίτερα αγγλικών σε παιδάκι, ενώ δεν είμαι καθηγητρια αγγλικής φιλολογίας. Στην εποχή που ζούμε κι αν δεν υπάρχει κ'αποια οικογενειακή περιουσια, τότε πρέπει να το κυνηγήσεις πολύ μονο και μόνο για να βγάλεις τα προς το ζην. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατρο εχω βρει να εχει το ιδιο, σπανιο προβλημα. Αν δεν τον ρωτουσαν, που συνηθως το καναν, δεν ρωτουσε για αμοιβη. Τελικα ανγκαστηκε να ζηταει ακομψα και μετα την επεμβαση στους ελαχιστους που δεν ρωτουσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε δουλεψε στο εξωτερικο με καλυτερο μισθο και ακολουθουν και οι υπολοιποι μετα.

 

Αυτο.

Ειναι η πιο βιωσιμη λυση για σενα αυτη την στιγμη, δυστιχως οι χρυσες εποχες περασαν ανεπιστρεπτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες εξειδικευση σε κατι απο ολα που κανεις...

Π.χ. χτυπας πορτες σε εταιρειες εφοσον μπορεις να κανεις monitoring,voip στησιματα,linux σερβερ,firewall κτλ..

Στην γυρα χλωμο να τα βγαλεις περα απλα με αλλαγες hw ,sw φορματ κτλ

Αν καλυπτεσαι με τα 500ε που ζητας πηγαινε σε παμπλικ πλαισιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αν σε προσβάλω αλλά λίγο θύμα είσαι έτσι;

αυτο σκεφτηκα κ εγω,χωρις παρεξηγηση παντα.

μου θυμισες τους γονεις μου που πηγαιναν παντα με το σταυρο στο χερι και ενω ειχαν ευκαιριες να βγαλουμε λεφτα τωρα παλευουμε να ζησουμε.

αλλο το να κανεις καλες τιμες και αλλο το να ντραπεις να παρεις λεφτα για την υπηρεσια που παρηχες.

συναδελφος και εγω,εχω συναντησει και εγω παρομοιες περιπτωσεις,αλλα δεν τους περασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να δουλεψει και η γυναικα.Γονεις δεν εχετε να βοηθησουν;

αυτό ακριβώς. Έστω να κοιτά κάνα γέροντα και να τον πλένει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαριστρια την κανατε την γυναικα του ανθρωπου :)

 

Θα διαφωνήσω φίλε μου με την λέξη ''καθαρίστρια'' . Γιατι άμα έχεις ανάγκες θα το κάνεις. Σκέψου οτι αν συμβεί κάτι τέτοιο μπορεί να παίρνει ένα εισόδημα που θα βοηθήσει αρκετά την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τιθεται θεμα επιβιωσης κανεις σχεδον τα παντα δεν αντιλεγω. Ειναι ομως μια σκληρη δουλεια με πολυ λιγα χρηματα (5-7 ευρω η ωρα και μαυρα) και οχι οτι καλυτερο, πως να το κανουμε.

Θεωρω οτι ειναι μια κακη λυση στο προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...