Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, paylidis είπε

Όχι αυτές που λες δεν είναι. Και οι nexfil οι φθηνές δεν είναι. Εμένα είναι η ακριβή σειρά της nexfil 

Που τις έβαλες τις nanoceramic ; Τι ποσοστό Infrared Rejection έχουν; Εγώ έψαχνα για τις 3Μ Crystalline που έχουν μεγάλο ποσοστό IR : 90-97%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, manousos82003 είπε

Kαι μενα ετσι ειναι! 50% μπροστα! Βλεπω κανονικα αλλα δεν με βλεπουν! Εχει πλακα που τρωνε σκαλωματα και προσπαθουν να δουν ποιος ειναι :D

Ή απλά προσπαθούν να δουν αν έρχεται / υπάρχει όχημα ή κάτι εμπρός ή πίσω από το δικό σου. 

Το να βάζουμε σκούρο - σκούρο ελλοχεύει κινδύνους λόγω περιορισμένης ορατότητας. 

Είτε για εμάς (σαν κατόχους - οδηγούς) ειδικά σε περίπτωση έντονης βροχό-χιονοπτωσης είτε κυρίως για το πίσω όχημα γιατί δεν μπορεί να δει ακριβώς από μπροστά. 

Δε το αναφέρω προσωπικά για εσένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, terry308 είπε

Ή απλά προσπαθούν να δουν αν έρχεται / υπάρχει όχημα ή κάτι εμπρός ή πίσω από το δικό σου. 

Το να βάζουμε σκούρο - σκούρο ελλοχεύει κινδύνους λόγω περιορισμένης ορατότητας. 

Είτε για εμάς (σαν κατόχους - οδηγούς) ειδικά σε περίπτωση έντονης βροχό-χιονοπτωσης είτε κυρίως για το πίσω όχημα γιατί δεν μπορεί να δει ακριβώς από μπροστά. 

Δε το αναφέρω προσωπικά για εσένα. 

Για τους πεζους λεω πως ψαχνονται :D, εδικα οι γεροι εχουν πλακα :D. Αν εχει φαναρι, καθονται και προσπαθουν να δουν ποιος οδηγαει :D

Δεν ειναι τόσο σκουρο....στον ηλιο ψιλοφαινομαι....Οταν εχει συννεφια ειναι μαυριλα...Ειναι οπως το ειπε πιο πανω ο paylidis...

1 ώρα πριν, GeorgeHellas είπε

Ελπίζω μονο μην παρκάρεις σε γωνιες....

Δεν εμποδιζουν καθολου...στην αρχη φοβομουν, τωρα δε μου φαινεται τοσο σκουρο :P

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, tarantules είπε

Που τις έβαλες τις nanoceramic ; Τι ποσοστό Infrared Rejection έχουν; Εγώ έψαχνα για τις 3Μ Crystalline που έχουν μεγάλο ποσοστό IR : 90-97%

Για τα ερωτήματα σου δε ξέρω. Στο πρώτο σου απάντησα σε πμ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 19/6/2018 στις 8:34 ΠΜ, terry308 είπε

Για να πάρετε μια ιδέα 

Παρμπρίζ - οδηγου  - συνοδηγου Blackpearl 75 

όλα τα υπολοιπα onyx 55

Δεν ήθελα έντονη διχρωμία όπως βλέπω να κυκλοφορούν πολλά ... στο μάτι φαίνονται σχεδόν ίδια ... ο φακός του Oneplus 3T το αποτυπώνει αλλιώς 😉

 Η του παρμπριζ είναι 4 το μεσημερι Εγνατία οδο ....

34181401_10155423429781615_6674920678870745088_n.jpg

34031555_10155423429721615_308578196033372160_n.jpg

34017441_10155423429901615_5600835210242424832_n.jpg

Και εγώ για αυτές ήμουνα αλλά με βλέπω σίγουρα για ποιό σκούρα onyx πίσω. Μετά τα 55 θυμάστε τι έχει?  35 , 20 ? ( η διχρωμια δεν με νοιάζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, 

Την επόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω το καινούργιο μου hyundai i10 και ενδιαφέρομαι να τοποθετήσω αντηλιακές μεμβράνες, όπως είχα στο παλιό μου αυτοκίνητο. Το προηγούμενο αυτοκίνητο το αγόρασα ήδη με τοποθετημένες τις μεμβράνες οπότε αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζω και πολύ καλά τη διαδικασία, πέρα από τη συζήτηση που διάβασα εδώ, και έχω κάποιες απορίες τις οποίες σας παραθέτω:

1. Διαβάζω για 3 μάρκες (Madico, Lumar και 3M) από ότι έχω καταλάβει η καλύτερες είναι η Lumar, αλλά και πιο ακριβές, μετά ακολουθούν οι Madico και τελευταίες έρχονται οι 3M. Ποιά θεωρείτε καλύτερη;

2. Θέλω να τοποθετήσω στα τζάμια μπρος-πίσω και στο παρμπριζ πίσω, μπροστά δεν θέλω. Στόχος μου να περιορίσω όσο το δυνατόν την εξωτερική όραση στο αυτοκίνητο, είτε μέρα είτε νύχτα καθώς και την ημέρα να είναι καλύτερα τα πράγματα με το ζήτημα της ζέστης. Οπότε θέλω κάτι αρκετά σκούρο, μέχρι εκεί που το επιτρέπει βέβαια ο νόμος, γιατί δεν θέλω να τα ξυλώνω μετά. Έστειλα λοιπόν στην carglass και με ενημέρωσαν για 135 ευρώ για μπρος-πίσω και πίσω παρμπριζ στα 135 ευρώ με την προσφορά της Πειραιώς με μπροστά black pearl και πίσω ότι θέλω εκτός από αυτά. 

Εγώ αυτή τη στιγμή θέλω ομοιομορφία (όσο γίνεται πιο σκούρα παντού), καλύτερη τιμή και ποιότητα. Τι προτείνετε; Αν βάλω μπροστά τα black pearl και πίσω ένα τόνο πιο σκούρα θα είναι μεγάλη η οπτική διαφορά (εσωτερικά και εξωτερικά); 

3. Υπάρχει πιθανότητα να βρω φθηνότερα τις ίδιες μεμβράνες σε άλλους επίσημους αντιπροσώπους που τοποθετούν;

4. Σε σχέση με τις lumar, που αγγίζουν κοντά τα 200 ευρώ, υπάρχει σημαντική διαφορά από τις madico ή είναι πάνω κάτω τα ίδια;

 

 

Επεξ/σία από kwstas77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, kwstas77 είπε

Εγώ αυτή τη στιγμή θέλω ομοιομορφία (όσο γίνεται πιο σκούρα παντού), καλύτερη τιμή και ποιότητα. Τι προτείνετε; Αν βάλω μπροστά τα black pearl και πίσω ένα τόνο πιο σκούρα θα είναι μεγάλη η οπτική διαφορά (εσωτερικά και εξωτερικά); 

Σήμερα τοποθέτησα με την πρόσφορα -40% (135 ευρώ) στα πλαϊνά και στο πίσω παρμπρίζ.

Μπροστά μπήκε η προβλεπόμενη Black pearl nano ceramic 75 IR PS και στα πίσω επέλεξα την  Onyx 55 PS SR

Φίλε ειλικρινά δεν φαίνεται μεγάλη διχρωμία… πρέπει να στο πει κάποιος και να το προσέξεις για να το αντιληφτείς…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις πληροφορίες! Μάλλον και εγώ θα κάνω το ίδιο, το onyx 55 PS SR πρέπει να είναι το αμέσως επόμενο σε σκουρότητα με 55% σωστά;

 

Επεξ/σία από kwstas77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kwstas77 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις πληροφορίες! Μάλλον και εγώ θα κάνω το ίδιο, το onyx 55 PS SR πρέπει να είναι το αμέσως επόμενο σε σκουρότητα με 55% σωστά;

Σωστά έτσι είναι! Ένα κλικ πιο σκούρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε σχέση με αυτές που είχα στο fiesta μου πριν, αυτές εδώ είναι πολύ ανοιχτές, φαίνονται σχεδόν τα πάντα....Οι υπόλοιποι που τοποθετούν Madico βάζουν, αν θέλω, πιο σκούρες στο πλάι, ακόμα και αν είναι παράνομες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kwstas77 είπε

Πάντως σε σχέση με αυτές που είχα στο fiesta μου πριν, αυτές εδώ είναι πολύ ανοιχτές, φαίνονται σχεδόν τα πάντα....Οι υπόλοιποι που τοποθετούν Madico βάζουν, αν θέλω, πιο σκούρες στο πλάι, ακόμα και αν είναι παράνομες;

Βρε ότι θες σου βάζουν δεν εχουν θέμα. Σου γράφω πιο πάνω. Οι δικες μου μπροστά πλαγιά είναι παράνομες βάσει κοκ αλλά πρακτικά έχουν καλύτερη εσωτερική ορατότητα από τις απλές νομιμες μεμβράνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, kwstas77 είπε

το onyx 55 PS SR πρέπει να είναι το αμέσως επόμενο σε σκουρότητα με 55% σωστά;

Όχι. Έχει και μια ακόμη 35%

Αλλά ειλικρινά με την 55 θα είσαι μια χαρά. 

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Βρε ότι θες σου βάζουν δεν εχουν θέμα. Σου γράφω πιο πάνω. Οι δικες μου μπροστά πλαγιά είναι παράνομες βάσει κοκ αλλά πρακτικά έχουν καλύτερη εσωτερική ορατότητα από τις απλές νομιμες μεμβράνες. 

Πολύ ωραία! Θα βάλω λοιπόν λίγο πιο σκούρες και ας μην θεωρούνται νόμιμες...Αυτές που βλέπω που έχουν ανεβάσει τα παιδιά παραπάνω είναι πολύ ανοικτές ή έτσι μου φαίνονται εμένα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παιδιά πρότεινω τις ποιο ανοιχτόχρωμες, δεν δίνεις στόχο ιδιαίτερα στους αστυνομικούς. Αφού όλες κόβουν την ακτινοβολία εντέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πει κάποιος που γνωρίζει εάν οι πιο σκούρες συμβάλλουν στο να είναι περισσότερο δροσερό το εσωτερικό, γιατί νομίζω ότι είναι μόνο θέμα εμφάνισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...