Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Έχει ρωτήσει κανείς φέτος για τοποθέτηση μεμβράνης στο παρμπρίζ? Θυμάμαι πέρσυ η Carglass τα κοστολογούσε 80€, αλλά ίσως φέτος να έχουν ρίξει λίγο τις τιμές γιατί δεν ψήνομαι να δώσω τόσα λεφτά για ένα τζάμι όταν το έντυσα όλο με 135€.

Προπερυσι 2017 που ρωτησα με την προσφορα -40% στα 135, για το μπροστινο μου ειχαν πει εξτρα απο 125 στα 100.

Τον Αυγουστο 2018 που εβαλα τελικα με την προσφορα 40% στα 135 παλι 100 μου ειπαν, οποτε δε νομιζω να αλλαξει κατι και φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η μεμβράνη για το παρμπρίζ είναι διαφορετική από των άλλων τζαμιών για να μην έχεις είδωλα κ.λπ., ή τουλάχιστον αυτό το επιχείρημα χρησιμοποιούν για να στην πουλήσουν ακριβότερα.

Γιατί γενικότερα οι μεμβράνες δεν είναι ακριβές απ' όσο ξέρω, εξάλλου τις αγοράζουν με το χιλιόμετρο. Την τεχνογνωσία πληρώνεις γενικά, αλλά για το παρμπρίζ μάλλον πληρώνεις και κερατιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, phanispal είπε

Η μεμβράνη για το παρμπρίζ είναι διαφορετική από των άλλων τζαμιών για να μην έχεις είδωλα κ.λπ., ή τουλάχιστον αυτό το επιχείρημα χρησιμοποιούν για να στην πουλήσουν ακριβότερα.

Γιατί γενικότερα οι μεμβράνες δεν είναι ακριβές απ' όσο ξέρω, εξάλλου τις αγοράζουν με το χιλιόμετρο. Την τεχνογνωσία πληρώνεις γενικά, αλλά για το παρμπρίζ μάλλον πληρώνεις και κερατιάτικα.

Σε σχετική ερώτηση μου στο κατάστημα της Carglass για την μεμβράνη του μπροστινού παρμπρίζ, ο τεχνίτης μου ανέφερε ότι τοποθετούν την BP Nano Ceramic75 IR PS και το κόστος είναι συναρτήσει της μεγαλύτερης επιφάνειας του παρμπρίζ σε σχέση με ένα απλό τζάμι, αλλά κυρίως της δυσκολίας τοποθέτησης εσωτερικά της μεμβράνης…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η ίδια μεμβράνη που τοποθετούν στα μπροστινά πλαϊνά τζάμια για αυτό μου φαίνεται υπερβολικό το κόστος. Ίσως πλέον που είναι νόμιμη η τοποθέτηση στο εμπρός παρμπρίζ να αρχίζουν να πέφτουν οι τιμές ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/3/2019 στις 1:52 ΜΜ, Nickokin είπε

Σου προτείνω να δεις και τις LLumar αμερικάνικες , εξαιρετικές , τις φοράω χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα 

Λοιπόν, πήγα χθες και LLumar περισσότερο από περιέργεια για να δουν το αυτοκίνητο και να πάρω προσφορά.

Η τιμή που μου δίνουν είναι 164 ευρώ για τις απλές της σειράς Style αν θυμάμαι καλά και 194 ευρώ για τις extra UV για όλο το όχημα.

Στα μπροστά πλαϊνά θα μου βάλει μεμβράνη με διαπερατότητα περίπου 60% και στα πίσω που είναι ψημένα φιμέ από το εργοστάσιο διάφανη ή με διαπερατότητα 70%.

Το θέμα είναι ότι καμία από τις 2 δεν είναι σύμφωνα με τη νομοθεσία, άρα δεν μπορεί να μου δώσει βεβαίωση για ΚΤΕΟ και τροχαία όπως η Carglass.

Στην Carglass τους ρώτησα αν μπορούν να μου κάνουν καλύτερη έκπτωση (αρχική 225 ευρώ, τελική 180 με έκπτωση 20% αυτήν την περίοδο) επειδή έχω διαβάσει και εδώ ότι μπορεί να φτάσει μέχρι 40%, αρνήθηκαν κατηγορηματικά.

Μου φαίνονται πολλά τα 190 ευρώ, ειδικά επειδή έχω ήδη φιμέ τζάμια πίσω.

Τι λέτε αξίζει για όλο το αυτοκίνητο εφόσον έχω ήδη τα φιμέ στα πίσω τζάμια και στο πορτ-παγκάζ;

 

Επεξ/σία από tsakali_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tsakali_gr είπε

Στην Carglass τους ρώτησα αν μπορούν να μου κάνουν καλύτερη έκπτωση (αρχική 225 ευρώ, τελική 180 με έκπτωση 20% αυτήν την περίοδο) επειδή έχω διαβάσει και εδώ ότι μπορεί να φτάσει μέχρι 40%, αρνήθηκαν κατηγορηματικά.

Συνιστώ να περιμένεις λίγο και συχνά να τσεκάρεις την σελίδα τους (κάθε 10-15 ημέρες) για το πότε ξεκινά η προσφορά στα -40%.

Και σε εμένα είχαν αρνηθεί αλλά είχα περιμένει λίγες ημέρες και βγήκε ξανά το -40%... 

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, tsakali_gr είπε

Το θέμα είναι ότι καμία από τις 2 δεν είναι σύμφωνα με το νομοθεσία, άρα δεν μπορεί να μου δώσει βεβαίωση για ΚΤΕΟ και τροχαία όπως η Carglass.

Αρα γιατι τις βαζουν?

Μιας και εψαχνα αυτόν τον καιρο και εγω για ένα Opel Corsa 3θυρο. Ειχα βρει και την Filis Glass στην καλλιθεα. Που γραφαν για γραπτη εγγυηση κτλπ. Ειχαν και θετικες κριτικες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsakali_gr είπε

Λοιπόν, πήγα χθες και LLumar περισσότερο από περιέργεια για να δουν το αυτοκίνητο και να πάρω προσφορά.

Η τιμή που μου δίνουν είναι 164 ευρώ για τις απλές της σειράς Style αν θυμάμαι καλά και 194 ευρώ για τις extra UV για όλο το όχημα.

Στα μπροστά πλαϊνά θα μου βάλει μεμβράνη με διαπερατότητα περίπου 60% και στα πίσω που είναι ψημένα φιμέ από το εργοστάσιο διάφανη ή με διαπερατότητα 70%.

Το θέμα είναι ότι καμία από τις 2 δεν είναι σύμφωνα με το νομοθεσία, άρα δεν μπορεί να μου δώσει βεβαίωση για ΚΤΕΟ και τροχαία όπως η Carglass.

Στην Carglass τους ρώτησα αν μπορούν να μου κάνουν καλύτερη έκπτωση (αρχική 225 ευρώ, τελική 180 με έκπτωση 20% αυτήν την περίοδο) επειδή έχω διαβάσει και εδώ ότι μπορεί να φτάσει μέχρι 40%, αρνήθηκαν κατηγορηματικά.

Μου φαίνονται πολλά τα 190 ευρώ, ειδικά επειδή έχω ήδη φιμέ τζάμια πίσω.

Τι λέτε αξίζει για όλο το αυτοκίνητο εφόσον έχω ήδη τα φιμέ στα πίσω τζάμια και στο πορτ-παγκάζ;

Αν δεν βιαζεσαι κανε υπομονη η carglass καθε χρονο (τουλαχιστον και μεχρι το 2018) βγαζει την προσφορα καπου στον μαη.Περυσι ηταν 30% και τον ιουλιο εγινε 40%.Εγω εβαλα αυγουστο.Οσο για την νομοθεσια δεν υπαρχει θεμα με τα πισω αφου δεν υπαρχει οριο, στα μπροστα ομως με 60% θα εχεις θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σήμερα στον ετήσιο έλεγχο service μουβγήκε μοτέρ πίσω παραθύρου. Είναι στη εγγύηση και με καλύπτει αλλα μου είπαν οτι εγινε απο την εγκατάστασή της μεμβράνης. Όχι από τα νερά αλλά από την πίεση που ασκούν διότι δεν βγάζουν την ταπετσαρία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, amagawd είπε

Όχι από τα νερά αλλά από την πίεση που ασκούν διότι δεν βγάζουν την ταπετσαρία.

Θα τους το πεις εκει που εβαλες τις μεμβράνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Θα τους το πεις εκει που εβαλες τις μεμβράνες?

Μάλλον όχι.. βαριέμαι στο να μπλέξω σε αντεγκλήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, amagawd είπε

Σήμερα στον ετήσιο έλεγχο service μουβγήκε μοτέρ πίσω παραθύρου. Είναι στη εγγύηση και με καλύπτει αλλα μου είπαν οτι εγινε απο την εγκατάστασή της μεμβράνης. Όχι από τα νερά αλλά από την πίεση που ασκούν διότι δεν βγάζουν την ταπετσαρία.

Σαχλαμάρες σου είπαν δεν υφίσταται αυτό ήμουν μπροστά σε 3-4 τοποθετήσεις σε αυτοκίνητα μου μόνο τη γλυστρα βγάζουν που βγαίνει μάλιστα χωρίς ιδιαίτερη πίεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 λεπτά πριν, paylidis είπε

Σαχλαμάρες σου είπαν δεν υφίσταται αυτό ήμουν μπροστά σε 3-4 τοποθετήσεις σε αυτοκίνητα μου μόνο τη γλυστρα βγάζουν που βγαίνει μάλιστα χωρίς ιδιαίτερη πίεση 

Μπορεί δεν θα κάτσω να ασχοληθώ απλά τον λέω.. Και ότι το παρατήρησα μετά την τοποθέτηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...