Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BELL είπε

Ερώτηση γιατί σα να μπερδεύτηκα λιγάκι. Υποτίθεται ότι η black pearl είναι κεραμική κ η διαφορά με τις υπόλοιπες όπως η onyx είναι η απωθηση της IR ακτινοβολίας. 

Γιατί λοιπόν στο της madico αναφέρει ότι η winco απωθεί επίσης την IR;γτ να πληρώσουμε παραπάνω για την black pearl

https://madico.com/automotive/window-tint

Άκυρο τους πήρα τηλέφωνο κ μου είπαν ότι πλέον δεν την δουλεύουν τη wincos. Μονάχα black pearl, desert και onyx

Γενικα ασχετως με το οτι αναφερουν την wincos τα τελευταια χρονια που το εψαχνα και περυσι εβαλα κ γω, τοποθετουν desert ή onyx οι οποιες εχουν IR rejection 52% απλα οχι τοσο οσο οι black pearl 87%,Εκτος των αλλων πληρωνεις και την νανοκεραμικη τεχνολογια.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Για το παρμπρίζ υπάρχει και η διάφανη αντηλιακή μεμβράνη πάντως. Κάνει την ίδια δουλειά με τις άλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΠΕΖΟ 3008 2012.

εχει τεραστιο παρμπριζ ολος ο ηλιος μπαινει και τρελλη ζεστη μετα.

Ρωτησα στην llumar με ειπαν οτι δεν μπορω να βαλω καμια μεμβρανη στο παρμπριζ στο συγκεκρυμενο αυτοκινητο και γενικαι στα πεζο, γιατι θα εγκλωβιστει η θερμοκρασια και θα σπασει θρυψαλλα το παρμπριζ...

μου φανηκε κουφο.

ρωτω οποιος ξερει αληθευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με βάση το ΦΕΚ που ανέβασε ο φίλος παραπάνω ο ελάχιστος συντελεστής μετάδοσης φωτός των εγκεκριμένων υαλοπινάκων των κυκλοφορούντων οχημάτων καθορίζεται σε:α) 75% για τον εμπρόσθιο ανεμοθώρακα.β) 70% για τους υαλοπίνακες εκατέρωθεν της θέσης του οδηγού.

Η Llumar όπως βλέπω δεν έχει μεμβράνη που να ικανοποιεί, σε συνδυασμό και με το ποσοστό του υαλοπίνακα, το 75%. Η Sun protection 41% ικανοποιεί το (2) και για αυτό εαν θες να είσαι νόμιμος μπορείς να την βάλεις στους μπροστινούς υαλοπίνακες. Κι εγώ Llumar έχω βάλει στο αυτοκίνητο (41% & 48%) και με βάση το παραπάνω ΦΕΚ θα κοιτάξω μήπως κάποια άλλη μάρκα (η Black pearl της carglass?) ικανοποιεί το κριτήριο για τοποθέτηση στον εμπρόσθιο ανεμοθώρακα.

Επεξ/σία από pcbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε κάνα 2-3 μέρες θα βάλω aswf(στην paintbull) στα 4 παράθυρα + πίσω Παρ πριζ.

Κόστος 99€ από site προσφορών 

 

Οδηγου-συνοδηγου θέλω σκουροτητα που δε δημιουργεί προβλήματα (ΚΤΕΟ, αστυνομία, ορατότητα). Πίσω ένα ή δύο κλικ πιο σκούρες. 

Τι να προτιμήσω; 

Θα δω και live εκείνη την ώρα βέβαια, αλλά να έχω μια ιδέα. 

Toyota yaris mk2 5θυρο. 3 ώρες θα χρειαστεί το όχημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ισχύει από το νόμο είναι 70% οδηγού συνοδηγού και στα πίσω ότι θέλεις.

Εγώ σήμερα θα πάω στην carglass για τοποθέτηση της προσφοράς. Έχουν την καλύτερη προσφορά της αγοράς αλλά το τίμημα είναι η διχρωμία. 75% στα μπροστά τζάμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, BELL είπε

Αυτό που ισχύει από το νόμο είναι 70% οδηγού συνοδηγού και στα πίσω ότι θέλεις.

Εγώ σήμερα θα πάω στην carglass για τοποθέτηση της προσφοράς. Έχουν την καλύτερη προσφορά της αγοράς αλλά το τίμημα είναι η διχρωμία. 75% στα μπροστά τζάμια

για την καλυτερη τιμη σχετικο ειναι..

 

εχει και προσφορα ASWF με 99 ευρω ολο το αυτοκινητο εκτος του παρμπριζ

 

αν τελικα διαλεξεις την car glass μπορεις σε παρακαλω να ανεβασεις 2-3 φωτογραφιες να δουμε τις αποχρωσεις?

7 ώρες πριν, d_gkal είπε

Σε κάνα 2-3 μέρες θα βάλω aswf(στην paintbull) στα 4 παράθυρα + πίσω Παρ πριζ.

Κόστος 99€ από site προσφορών 

Οδηγου-συνοδηγου θέλω σκουροτητα που δε δημιουργεί προβλήματα (ΚΤΕΟ, αστυνομία, ορατότητα). Πίσω ένα ή δύο κλικ πιο σκούρες. 

Τι να προτιμήσω; 

Θα δω και live εκείνη την ώρα βέβαια, αλλά να έχω μια ιδέα. 

Toyota yaris mk2 5θυρο. 3 ώρες θα χρειαστεί το όχημα. 

αν μπορεις ανεβασε σε παρακαλω  2-3 φωτογραφιες να δουμε το αποτελεσμα φιλε μου

Επεξ/σία από pug_f_e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά που σου προσφέρει δεν έχει αντίπαλο. Στα δύο μπροστινά βάζει κεραμική μεμβράνη που σημαίνει διπλάσια απώθηση IR ακτινοβολίας από τις απλές. Αν βρεις πουθενά κεραμικές της aswf θα καταλάβεις για τί διαφορά τιμής μιλάμε

Φωτογραφίες θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τις τοποθέτησα. 

20 μπροστά, 35 πίσω. Γενικά δεν ήθελα να είναι πολύ σκούρες, για προστασία τις θέλω και να βλέπω τη νυχτα, όχι πουλ Μουρ 

 

Φωτογραφίες τις επόμενες ημέρες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικές μου φωτογραφίες θα αργήσουν γτ γίναμε κολος στην car glass. Τρια από τα 5 τζάμια είχαν σημάδια στη μεμβράνη από κακή τοποθέτηση. Μάλιστα το άλλο κορυφαίο που είδα στα 2 μπροστά, ότι παρόλο που συμφωνήσαμε για black pearl, το αυτοκόλλητο έγραφε winco.

Φανταστικά πράγματα. Τώρα θα πρέπει να ξαναπάω γτ το τζιμανι ο εγκατάστασης έλλειπε όταν πήγα να παραλάβω κ δεν μπορούσε να με εξυπηρετήσει ο υπάλληλος εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοψίματα αλλά σαν αυτά που μπορούν να δημιουργηθούν από ελάττωματικο προϊόν. Εγώ να φανταστείς έχω τετοια στο παλιο  το αμάξι από δαχτυλίδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, d_gkal είπε

Μόλις τις τοποθέτησα. 

20 μπροστά, 35 πίσω. Γενικά δεν ήθελα να είναι πολύ σκούρες, για προστασία τις θέλω και να βλέπω τη νυχτα, όχι πουλ Μουρ 

Φωτογραφίες τις επόμενες ημέρες

Οταν λες 20 και 35, τι ακριβως εννοεις;;;Γιατι αν εννοεις διαπερατοτητα φωτος αστα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, chsam said:

Οταν λες 20 και 35, τι ακριβως εννοεις;;;Γιατι αν εννοεις διαπερατοτητα φωτος αστα....

Ναι αυτό, γιατί τι εχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...