Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι μπροστά είναι πιο διαφανές. Φαίνεται ο οδηγός/συνοδηγός τη μέρα. Οι πίσω πιο σκούρες. 

 

Θα ανεβάσω φωτογραφίες κάποια στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Οι μπροστά είναι πιο διαφανές. Φαίνεται ο οδηγός/συνοδηγός τη μέρα. Οι πίσω πιο σκούρες. 

Θα ανεβάσω φωτογραφίες κάποια στιγμή

Το θεμα ειναι στα χαρτια της εγκαταστασης τι γραφει για τα οδηγου-συνοδηγου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chsam είπε

Το θεμα ειναι στα χαρτια της εγκαταστασης τι γραφει για τα οδηγου-συνοδηγου...

Έχουν εγγύηση εγκατάστασης ;

Επίσης για να καταλάβω, παίρνεις χαρτί για ΚΤΕΟ ή παίρνεις απλά ένα χαρτί εγκατάστασης ;

Είναι καλές σαν ποιότητα ; 

Σε βομβάρδισα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

23 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Έχουν εγγύηση εγκατάστασης ;

Επίσης για να καταλάβω, παίρνεις χαρτί για ΚΤΕΟ ή παίρνεις απλά ένα χαρτί εγκατάστασης ;

Είναι καλές σαν ποιότητα ; 

Σε βομβάρδισα :P 

Απο την carglass που εβαλα εγω 

1) Ναι εφ'ορου ζωης

2) Ναι με σφραγιδες, υπογραφες και αυτοκολλητα ( και στα παραθυρα) πανω στα χαρτια με το μοντελο/διαπερατοτητα φωτος.

3) Οι madico ειναι ενα γνωστο ονομα στον χωρο.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chsam είπε

Απο την carglass που εβαλα εγω 

1) Ναι εφ'ορου ζωης

 2) Ναι με σφραγιδες, υπογραφες και αυτοκολλητα ( και στα παραθυρα) πανω στα χαρτια με το μοντελο/διαπερατοτητα φωτος.

 3) Οι madico ειναι ενα γνωστο ονομα στον χωρο.

1) κατανοητό 

2) εννοώ τα χαρτιά γράφουν ότι οι μεμβράνες είναι σύμφωνες με τον ΚΟΚ κλπ κπλ ;

3) τις ξέρω, απλά φαντάζομαι θα έχει διάφορες σειρές, αυτή της προσφοράς είναι οκ ; :)

Στα 140€ νομίζω είναι καλή περίπτωση !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

1) κατανοητό 

2) εννοώ τα χαρτιά γράφουν ότι οι μεμβράνες είναι σύμφωνες με τον ΚΟΚ κλπ κπλ ;

3) τις ξέρω, απλά φαντάζομαι θα έχει διάφορες σειρές, αυτή της προσφοράς είναι οκ ; :)

Στα 140€ νομίζω είναι καλή περίπτωση !!!

2) σου ειπα οτι περαν του αυτοκολλητου του κατασκευαστη που υπαρχει στο χαρτι, αναγραφεται και η διαπερατοτητα φωτος που μας ενδιαφερει μονο για τα μπροστινα ετσι κ αλλιως

3) Οι δυο μπροστα ειναι απο ακριβη σειρα black pearl nanoceramic 75, η πισω ειναι onyx ή desert(διαλεγεις σκουροτητα οποια θες), αναλογα με την διαθεσιμοτητα του καταστηματος.Φυσικα αν θες βαζεις παντου black pearl αλλα με το αναλογο κοστος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chsam είπε

2) σου ειπα οτι περαν του αυτοκολλητου του κατασκευαστη που υπαρχει στο χαρτι, αναγραφεται και η διαπερατοτητα φωτος που μας ενδιαφερει μονο για τα μπροστινα ετσι κ αλλιως

 3) Οι δυο μπροστα ειναι απο ακριβη σειρα black pearl nanoceramic 75, η πισω ειναι onyx ή desert(διαλεγεις σκουροτητα οποια θες), αναλογα με την διαθεσιμοτητα του καταστηματος.Φυσικα αν θες βαζεις παντου black pearl αλλα με το αναλογο κοστος.

Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι χαρτιά μας δώσουν οι εγκαταστάτες αν δεν έχουν κάνει φωτομέτρηση δεν έχουν καμμία αξία ,απλά τα ΚΤΕΟ και η τροχαία κάνουν τα στραβά μάτια ,οι μεμβράνες για οδηγό και συνοδηγό είναι στο όριο της νομιμότητας 70%, συν το ελαφρύ φιμέ του κατασκευαστή παει κατω απο το όριο πχ 65% ανάλογα το φιμέ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/6/2018 στις 9:57 ΜΜ, bkran είπε

Εμένα 10 χρόνια πάντως ποτέ δε με σταμάτησαν για αυτό και είχα και πολύ σκούρα στα μπροστινά. Στο παρμπρίζ δεν είχε καθόλου ωστόσο. Τώρα με το νέο ΚΟΚ ωστόσο που έχουν βγει κυνήγι δεν ξέρω τι παίζει, έχω αλλάξει και αυτοκίνητο και δεν έχω βάλει ακόμα μεμβράνες.

Της 3Μ που είχα πάντως μετά από 12-13 χρόνια είχαν αρχίσει να κάνουν φούσκες σε σημεία, είχαν και 7 χρόνια εγγύηση οι συγκεκριμένες

Με έχουν σταματήσει και το πρόστιμο ένα τσουχτερό .

Επιτερεπονται μονο μέχρι κάποιας συγκεκριμένης σκουροτητας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ενδιαφέρομαι κι εγώ να βάλω σε καινούριο αμάξι αλλά δεν ξέρω ποια να επιλέξω βάση συγκράτησης ακτινοβολίας.

Θέλω σίγουρα να μην περνα UV και υπέρυθρη από το παρπριζ και τα πλαινα παραθυρα.

Δε με ενδιαφέρει να είναι φιμέ για μόστρα αλλά να μην περνα ιχνος UV εσωτερικα.

Εχει μετρήσει κανείς με αισθητήριο αν περνάει ακτινοβολία από τις μεμβράνες αυτές?

Προσωπικά πήρα για arduino αισθητηρα UV (περιμενω και εναν υπερύθρων) που βλέπει μόνο την μπαντα της UV (UBA+UVB) και σκεφτομαι να παω να ζητησω δειγματα να δω ποια κόβει την περισσότερη.

Όμως θελω να μαθω και αν καποιος άλλος το έχει κάνει.

Ναι ίσως είναι υπερβολή αλλά δεν θελω να μου πωλούν φύκια για μεταξωτές κορδέλες καθώς έχω διαβάσει οτι μπορεί να έχεις διαλέξει 3Μ και να σου βάλουν αλλο φτηνοτερο που δεν κανει τιποτα παραπανω απο το να αφηνει λιγοτερο φως να περναει.

Επίσης όσοι βάλατε φιλμ που κόβουν και υπερυθρη, έχετε θεμα με σήμα GPS και ασύρματα ταγκ τύπου e-pass Αττικής οδού ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chsam είπε

https://www.carglass.gr/αντηλιακές-μεμβράνες-κόστος

Για πενταπορτο ειναι 135 ευρω με την τωρινη εκπτωση 40%. Βαζουν madico black pearl 75 nanoceramic οδηγο-συνοδηγο και διαλεγεις σκουροτητα για τα πισω με την απλη σειρα onyx ή desert (αναλογα με το τι εχει το καταστημα πχ σε μενα βαλανε desert).Αν εχεις πιστωτικη κανουν και ατοκες δοσεις.

Εκανα την φορμα με το αυτοκινητο μου Ford Focus sedan και περιμενω να μου στειλουνε την προσφορα. Αν βγαινει μονο 135 θα παω να τις τοποθετησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, alucards74 είπε

Εκανα την φορμα με το αυτοκινητο μου Ford Focus sedan και περιμενω να μου στειλουνε την προσφορα. Αν βγαινει μονο 135 θα παω να τις τοποθετησω

Για πενταθυρο ειναι 135, εσενα που ειναι 4θυρο σενταν θα ειναι λιγο παραπανω, αν θυμαμαι καλα θα παει 155.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chsam είπε

Για πενταθυρο ειναι 135, εσενα που ειναι 4θυρο σενταν θα ειναι λιγο παραπανω, αν θυμαμαι καλα θα παει 155.

Στο email μου ηρθε προσφορα για 135 απο 225 αρχικη τιμη, αλλα θα παρω και ενα τηλεφωνο αυριο  για να κλεισω ραντεβου και να επιβεβαιωσω και την τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, alucards74 είπε

Στο email μου ηρθε προσφορα για 135 απο 225 αρχικη τιμη, αλλα θα παρω και ενα τηλεφωνο αυριο  για να κλεισω ραντεβου και να επιβεβαιωσω και την τιμη

Σιγουρα κανε μια επιβεβαιωση, αλλα εφοσον τους εγραψες ακριβως το μοντελο και καταλαβανε οτι ειναι 4θυρο, θα ισχυει η τιμη των 135 κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα σε σεντάν 135 ήρθε η προσφορά. 

Παιδιά για να μην φαίνεται μεγάλη διαφορά μεταξύ των μπροστινών και πίσω τζαμιών, στα πίσω 60-65% είναι ΟΚ ή καλό είναι να μπουν σε όλα 70-75% να είναι ομοιόμορφα? Με ενδιαφέρει κυρίως να μην έχουν ήλιο τα πιτσιρίκια πίσω αλλά μην θυσιάσουμε τελείως και την εμφάνιση 😉

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...