Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 2011 είχα βάλει σε πόλο την μεσαία ένταση σκούρου με 150 ευρώ (lummar)

στα χρόνια αυτά δεν έπαθε τίποτα , ούτε γρατζουνιά. ούτε φουσκάλα κλπ.

 

φέτος πήρα ένα gold μεταχειρισμένο έτους με μεμβράνες 3Μ. Μάλλον είναι καλύτερης απόδοσης (θερμικά) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεμβρανες διαφανεις (δηλαδη χωρις σκουρα αποχρωση) που να εμποδίζουν UV ωστε να προστατεύεσαι και εσυ αλλα και τα πλαστικά υπαρχουν; Ή αναγκαστικά πας σε αποχρωση;

 

Ναι, τέτοιες φοράω της madico και ουσιαστικά αυτές μπαίνουν στα μπροστινά παράθυρα για να είσαι νόμιμος.

 

Απ' όσο ξέρω ναι, υπάρχουν, αλλά:

 

1. Νομίζω ότι κι αυτές απαγορεύονται να τοποθετηθούν σε παρμπρίζ.

2. Δεν ξέρω κατά πόσο προστατεύονται τα πλαστικά.

 

Μπορούν να μπουν και στο παρμπριζ νόμιμα.

 

 

Χαζη ερωτηση...αδαης στο θεμα, αλλα μαθαινω...

εσωτερικα μπαινουν οι μεμβρανες, σωστα;

 

Ναι. Κι εγώ ήθελα να βάλω εξωτερικά στο πίσω τζάμι αλλά δεν, Μου είπαν θα φύγει γρήγορα με τις σκόνες, υγρασία, νερά κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι. Κι εγώ ήθελα να βάλω εξωτερικά στο πίσω τζάμι αλλά δεν, Μου είπαν θα φύγει γρήγορα με τις σκόνες, υγρασία, νερά κλπ.

Φαντάζομαι στο πισω τζαμι δεν μπαινουν λογω των ηλεκτρικων αντιστασεων σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι αν και σε μένα δε βάλαν γιατί τα καλώδια δεν ήταν αποσπώμενα. Θα μπορούσαν βέβαια να κόψουν εκείνο το σημείο αλλά μάλλον δεν είχαν και πολύ όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Και αν σε πιασουν με φιμε-σκουρα στα μπροστινα παραθυρα,κλαις πινακιδα,διπλωμα για κανα μηνα

Τυπικά ναι, πρακτικά κανείς δεν ασχολείται. Ούτε καν το ΚΤΕΟ...

Βέβαια όσο έχει καλό καιρό είμαι με κατεβασμένα τα εμπρός τζάμια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οπως τα λετε,

για να εισαι απολυτως νομιμος,

επιτρεπεται η τοποθετηση μονο σε πισω παρμπριζ και πισω παραθυρα;

Ετσι ομως καλυπτεις ουσιαστικα μονο το μισο αυτοκινητο....

 

Απο την αλλη ομως, σιγουρα δεν θα θελα να ειμαι και στο ελεος του καθε αστυνομου, τα κεφια του, αν πρεπει να πιασει 'στοχους' κλπ, και να με κοπανησει γερα για μεμβρανες μπροστινων παραθυρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι γενικα φτιαγμενο το αυτοκινητο σε σταματανε.Το χω παθει.Πιο πολυ υπαρχει αυτος ο "νομος" γιατι αν εχεις κανα κρυμμενο οπλο και σταματησει η αστυνομια δεν θα μπορουν να το δουν κλπ κλπ.Ναι μονο στα πισω,μπροστα ηλιοπροστασια.

Μια κομπινα ειναι,πας και βγαζεις χαρτι οτι εχεις προβλημα στα ματια και δεν μπορεις οταν σε χτυπαει ο ηλιος και ξεμπερδεψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για όσους θέλουν (και) να προστατέψουν το ταμπλώ και το τιμόνι, αν δε βάλουν στο παρμπρίζ, δεν έχει νόημα να σχοληθούν εξ αρχής με τοποθέτηση μεμβρανών.

 

Δυστυχώς δεν έχω καταλήξει ακόμα αν οι εντελώς διάφανες μεμβράνες για το παρμπρίζ που κόβουν τις UV κάνουν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο παμπριζ εχω μια λωριδα φιμε στο πανω σημειο οποτε γλυτωνεις το τυφλωμα οταν οδηγας.Αλλα παντα του βαζω ηλιοπροστασια,ειδικα τα μεσημερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω φιμέ στο παρμπρίζ. Το ταμπλώ είναι σαν καινούριο, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι δεν θα ήταν και αν δεν την είχα, παρ' όλο που το αυτοκίνητο πλησιάζει τα 9 έτη αισίως. Πάντως έχει εμφανώς προστασία από UV, καθώς αν δεις την αντανάκλαση του ηλίου, αυτή είναι πράσινη, όπως συμβαίνει και με τα γυαλιά ηλίου.

Δεν δυσκολεύει καθόλου την οδήγηση, ούτε χειμώνα με καταρρακτώδη βροχή. Το μόνο που παρατηρώ είναι οτι με ντάλα ήλιο και ανοιχτό παράθυρο οδηγού, όλα είναι ένα κλικ πιο πράσινα και ελάχιστα πιο μουντά. Αλλά αυτό φαίνεται μόνο με απευθείας σύγκριση με το ανοιχτό παράθυρο και υπο συγκεκριμένες συνθήκες καιρού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Καλησπέρες!

Επαναφέρω το θέμα, μιας και άρχισε πάλι να εχει αρκετή ηλιοφάνεια και πιάνουν οι ζέστες σιγά σιγά.

Κυκλοφορούν 2 κουπόνια αυτή την περίοδο, με ίδες ακριβώς τιμές για τις ίδιες παροχές

1) 99€ από 200€ για Αγορά-Τοποθέτηση Αντιηλιακών Μεμβρανών Nexfil NR Charcoal made in USA σε 4 Παράθυρα & Πίσω Παρμπρίζ & Κρυσταλλοποίηση Μπροστινού Παρμπρίζ

  • Με γραπτή πιστοποίηση τοποθέτησης και προέλευσης, και εγγύηση εφ’ όρου ζωής
  • Κρυσταλλοποίηση Παρμπρίζ με το Γερμανικό Προϊόν Νανοτεχνολογίας Forgh

Nexfil NR Charcoal

  • Μπλοκάρουν το 99% από τις υπεριώδεις ακτίνες του ηλίου
  • Παρέχουν προστασία από την αντιηλιά κάνοντας την οδήγηση πιο ξεκούραστη
  • Το σαλόνι του αυτοκινήτου, τα δέρματα, αλλά και τα πλαστικά δεν ξεθωριάζουν, δεν φθείρονται και δεν αλλοιώνεται το χρώμα τους
  • Δεν επηρεάζουν το σήμα των κινητών τηλεφώνων ή άλλων συσκευών (κινητά, GPS, κ.λ.π).
  • Διαθέσιμες σε αποχρώσεις: 50%, 35%, 20%, 15%, 5%

2) 99€ από 200€ για Αγορά και Τοποθέτηση Αντηλιακών Μεμβρανών Αυτοκινήτου της Επώνυμης Εταιρίας Arlon made in USA με Γραπτή Πιστοποίηση Τοποθέτησης και Προέλευσης & Εγγύηση εφ' όρου ζωής.

  • Αγορά και Τοποθέτηση Αντηλιακών Μεμβρανών made in USA σε 4 Παράθυρα & Πίσω Παρμπρίζ.
  • Μια (1) Κρυσταλλοποίηση Μπροστινού Παρμπρίζ με το Γερμανικό Προϊόν Νανοτεχνολογίας Forgh.

Και τα 2 κουπόνια αφορούν γνωστές εταιρείες που ασχολούνται με αυτοκίνητα και όχι βενζινάδικα.

Έχει κανείς εμπειρία από κάποια από τις 2 περιπτώσεις ή μάρκες?

Αξίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

NEXFIL εχω εγω αλλα την ακριβη τους σειρά - νανοκεραμικές. Πολυ ικανοποιημένος!

 

υ.γ. το κουπονι ειναι ακριβό, εγω τις πλήρωσα 140 ή 150 πριν 2 χρονια (+ΦΠΑ) και οι απλές τοτε ειχαν 90 ΑΛΛΑ για 5 τζαμια...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...