Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Το γνωρίζεις από πρωτο χέρι; 

Το είδες με τα μάτια σου;

Εμένα τις έβγαλαν από τα κουτιά - ρολά τους...

20190614_121132.jpg

Το τι συνάντησα στην εγκατάσταση των δικών μου μεμβρανών το γράφω πιο πάνω μπορείς να το δεις. Το ότι σε εσένα άνοιξαν μπροστά σου τις μεμβράνες όπως λες αυτό έχει αντίκτυπο και στο αποτέλεσμα τις δουλειάς τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, BELL είπε

Οπως βλεπεις ο εγκαταστατης με την καταλληλη δοση υπομονης μια χαρα καταφερνει να την κολλησει νορμαλ. Απλα καλο ειναι τα μελη του νηματος εαν δε γνωριζουν το αντικειμενο να μη συμμετεχουν σε ενημερωση των υπολοιπων και δημιουργουν λαθεμενες εντυπωσεις.

Τωρα για να γνωριζουν και οι υπολοιποι, ιδιαιτερη προσοχη δωστε στην carglass (αλλα σαφως και αλλους) οταν σας παραδιδουν το αυτοκινητο με τις εκπτωτικες μεμβρανες. Οι μεμβρανες αυτες ως επι το πλειστον ειναι ρεταλια που τους εχουν μεινει κατα τη διαρκεια της χρονιας και αυτο μπορει να συνεπαγεται με ελλατωματικα κομματια του τυπου (τρυπουλες και γρατζουνιες).

Στο δικο μου παρολο που τις ξηλωσανε και τις επανατοποθετησανε, το ενα παραθυρο εχει και παλι γρατζουνια

Screenshot_3.png

Ασε ρε φίλε... όταν περνούσα εγώ μεμβράνες τα καλύτερα smartphone ήταν Nokia και έτρεχαν Symbian... και είχαμε ακόμα hi5.

Αυτό που σου λέω για τις ατέλειες στις άκρες, εκεί που πολλά αμάξια έχουν "μπιμπίκια" αναφέρεται στους όρους εγγύησης. Είναι αναμενόμενο να δυσκολεύεται να κολλήσει εκεί η μεμβράνη ή να ξεκολλήσει λίγο καιρό μετά, αφού δε μιλάμε για καθαρό τζάμι. Καθώς και να παγιδευτεί από κανένα στιγματάκι κατά την τοποθέτηση. Μη στρεσάρεσαι τόσο για τέτοιες λεπτομέρειες. Έτσι κι αλλιώς τα τζάμια σου θα έχουν πάντα σκόνες, βρωμιές, μυγάκια κλπ που θα είναι πολύ πιο εμφανή. Άσε που κατά 95% θα κοιτάζεις το παρμπρίζ σου, ένα 4% το πίσω τζάμι μέσα από τον καθρέφτη και ένα 1% τα μπροστά πλευρικά τζάμια και θα τις "ξεχάσεις" γρήγορα.

Εκεί που θα έδινα μεγαλύτερη βάση θα ήταν η εφαρμογή στην αντίσταση του πίσω τζαμιού, γιατί εκεί είναι που θα έχεις καινούριες διαθλάσεις σε κάθε γραμμή από τα φώτα των πίσω σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, archimidis είπε

Για carglass που με ενδιαφέρει και μένα για πείτε σε ποια καταστήματα είχατε καλή εμπειρία και πια να αποφύγουμε.

Εξαρτάτε που ζεις...

Από το κατάστημα της Λάρισας έχω τις καλύτερες εντυπώσεις γιατί ήμουν παρών κατά την τοποθέτηση...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bromiaris είπε

Εξαρτάτε που ζεις...

Από το κατάστημα της Λάρισας έχω τις καλύτερες εντυπώσεις γιατί ήμουν παρών κατά την τοποθέτηση...  

Καθησες 4 ώρες μαζί τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, archimidis είπε

Για carglass που με ενδιαφέρει και μένα για πείτε σε ποια καταστήματα είχατε καλή εμπειρία και πια να αποφύγουμε.

Εγώ στης Θέρμης επίσης ευχαριστημένος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2019 στις 9:05 ΠΜ, BELL είπε

Τωρα για να γνωριζουν και οι υπολοιποι, ιδιαιτερη προσοχη δωστε στην carglass (αλλα σαφως και αλλους) οταν σας παραδιδουν το αυτοκινητο με τις εκπτωτικες μεμβρανες. Οι μεμβρανες αυτες ως επι το πλειστον ειναι ρεταλια που τους εχουν μεινει κατα τη διαρκεια της χρονιας και αυτο μπορει να συνεπαγεται με ελλατωματικα κομματια του τυπου (τρυπουλες και γρατζουνιες).

Ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο, υποτίθεται είναι μεγάλη εταιρία και είναι ένας από τους λόγους που τους επέλεξα. Κάτι τέτοιο πάντως θα κάνει μεγάλη δυσφήμιση. Έκλεισα και εγώ ραντεβού, αντε να δούμε τι θα δούμε. 

20 ώρες πριν, vagos789 είπε

Καποια μαγαζια αμα παρεις σημερα σου δινουν ημερομηνια μεχρι και ενα μηνα μετα.

Εγώ πήρα την προηγούμενη εβδομάδα και μου έκλεισαν την πρώτη εβδομάδα του Ιούλη. Απ όσο μου είπε η κοπέλα στο τηλέφωνο χρειάζονται 2-4 ώρες ανάλογα με το αυτοκίνητο, οπότε κλείνουν max 4 ραντεβού την ημέρα. 

Πίσω μου είπε βάζουν desert, για όλο black pearl ισχύει η τιμή χωρίς έκπτωση, δηλαδή 225€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως έπρεπε να το σκεφτείτε λίγο νωρίτερα? Μέσα Ιουνίου προς Ιούλη θα βάλετε αντιηλιακές? 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BELL είπε

Καθησες 4 ώρες μαζί τους;

2 ώρες και 50 λεπτά...

Κέρασαν καφέ και είχαμε ωραία κουβέντα...

Αναγκαστηκά κάθησα γιατί δεν με βολευε να άφηνα  το αυτοκίνητο και να επέστρεφα μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Xacti είπε

Μήπως έπρεπε να το σκεφτείτε λίγο νωρίτερα? Μέσα Ιουνίου προς Ιούλη θα βάλετε αντιηλιακές? 

Εγώ τώρα πήρα καινούργιο αυτοκίνητο... χεχε 😀 Πάντως εδώ που τα λέμε λίγο ακόμα να συνέχιζε ο καιρός με τις βροχές, ημασταν για καινούργιους υαλοκαθαριστήρες. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2019 στις 12:15 ΜΜ, Xacti είπε

Bλέπω πολλές τσαπατσοδουλειές από υποτίθεται "επαγγελματίες". Ή είστε γκαντέμηδες ή η ποιότητα της δουλειάς έχει πέσει στα γνωστά ονόματα. Εγώ πριν 8-9 χρόνια προτίμησα αυτόν εδώ και ακόμα είναι μια χαρά οι μεμβράνες ύστερα από τόσα χρόνια. Και καλή δουλειά και καλές τιμές.

Μήπως τελικά πρέπει να προτιμάμε πιο μικρά καταστήματα που ασχολείται ο ίδιος ο ίδιοκτήτης μαζί με έναν δύο άριστους υπαλλήλους παρά με πιο μεγάλα/γνωστά ονόματα που ψάχνουν και προσλαμβάνουν φθηνούς υπαλλήλους που πολλές φορές μαθαίνουν τη δουλειά πάνω στα αυτοκίνητά μας?

δεν αναφερει ποιες μεβρανες βαζει ο μαστορας ομως ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/6/2019 στις 3:02 ΜΜ, [email protected] είπε

Ασε ρε φίλε... όταν περνούσα εγώ μεμβράνες τα καλύτερα smartphone ήταν Nokia και έτρεχαν Symbian... και είχαμε ακόμα hi5.

Αυτό που σου λέω για τις ατέλειες στις άκρες, εκεί που πολλά αμάξια έχουν "μπιμπίκια" αναφέρεται στους όρους εγγύησης. Είναι αναμενόμενο να δυσκολεύεται να κολλήσει εκεί η μεμβράνη ή να ξεκολλήσει λίγο καιρό μετά, αφού δε μιλάμε για καθαρό τζάμι. Καθώς και να παγιδευτεί από κανένα στιγματάκι κατά την τοποθέτηση. Μη στρεσάρεσαι τόσο για τέτοιες λεπτομέρειες. Έτσι κι αλλιώς τα τζάμια σου θα έχουν πάντα σκόνες, βρωμιές, μυγάκια κλπ που θα είναι πολύ πιο εμφανή. Άσε που κατά 95% θα κοιτάζεις το παρμπρίζ σου, ένα 4% το πίσω τζάμι μέσα από τον καθρέφτη και ένα 1% τα μπροστά πλευρικά τζάμια και θα τις "ξεχάσεις" γρήγορα.

Εκεί που θα έδινα μεγαλύτερη βάση θα ήταν η εφαρμογή στην αντίσταση του πίσω τζαμιού, γιατί εκεί είναι που θα έχεις καινούριες διαθλάσεις σε κάθε γραμμή από τα φώτα των πίσω σου.

Εσύ δηλαδή σχολιάζεις λέγοντας αυτά, επειδή είδες τι (ειδικά λόγω και της εμπειρίας που τώρα αναφέρεις); Είδες απλά να μην έχει κολλήσει η μεμβράνη απόλυτα λόγω της περιμετρικής μεταξοτυπίας του τζαμιού (ψιλογνωστο πρόβλημα και το αναφέρουν όλοι οι εγκαταστάτες....αλλά έχοντας περάσει αρκετά αυτοκίνητα από τα χέρια μου με μεμβράνες, κανένα δεν είχε πρόβλημα γύρω από τη μεταξοτυπία ακόμα και μετά από 10+ χρόνια. Οπότε πιο πολύ μου κάνει για δικαιολογία μη σωστής δουλειάς; Μη εμπιστοσύνης στη δουλειά τους/υλικών τους?) ή είδες αυτό που είδαμε και οι υπόλοιποι...δηλαδή να έχει ζάρες η μεμβράνη, δηλαδή δεν την είχαν δουλέψει σωστά (μάλλον τσαπατσουλικα και γρήγορα, "να φύγει αυτό να περάσει το επόμενο αμάξι") με θερμοπιστολο και την πλαστική σπάτουλα που έχουν;

 

Επεξ/σία από Alxnks
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...