Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Λοιπόν, έβαλα τελικά τις μεμβράνες. Επέλεξα τις 20% γιατί στα ματια μου δεν έβλεπα τρομερές διαφορές από την 35% και μπορώ να πω οτι έκανα πολύ καλή επιλογή. 

Την δοκίμασα την ημέρα μαζί με τα πολυ σκοτεινά γυαλιά ηλίου που έχω και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλα πεντακάθαρα από τους καθρέφτες. 

Την δοκίμασα και βράδυ σε δύσκολους δρόμους από άποψη φώτων και όλα πάλι άψογα από άποψη καθαρότητας και δεν μπορώ να κατανοήσω τις προτροπές που διάβαζα στο διαδίκτυο για την δυσκολία που θα συναντήσουν όσοι επιλέξουν σκούρες μεμβράνες. Από τη στιγμή που τα αμάξια έχουν φώτα δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να μην δεις τον άλλον από τον καθρέφτη να έρχεται ακόμα και από πολύ μεγάλη απόσταση και χωρίς καθόλου φωτισμό στους δρόμους. 

Αυτά από εμένα.  Ελπίζω να αντέξουν στο χρόνο αν και στην τιμή που τις έβαλα και μισό χρόνο να αντέξουν δεν θα με πειράξει. 😛

Με γεια! Θα τις εκτιμησεις ιδιαιτερα το καλοκαιρι!

Εγω τα λεω αλλα ποιος με ακουει...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ποιες και πόσο;

Της Global. Διάβασα πολύ καλές κριτικές και είπα να τις δοκιμάσω. Πόσο στραβά να πάει; Αλλά και στραβά να πάει 60 ευρώ έδωσα και με αποξήλωση παρακαλώ γιατί είχα ήδη μεμβράνες και τις έβγαλα. 15 ευρώ η αποξήλωση και 45 η τοποθέτηση. Σε μία  ώρα είχα ξεμπερδέψει. Απλά σημείωσε ότι το smart είναι διθυρο οπότε για αυτό και αυτή η τιμή.  ;)

49 λεπτά πριν, manousos82003 είπε

Με γεια! Θα τις εκτιμησεις ιδιαιτερα το καλοκαιρι!

Εγω τα λεω αλλα ποιος με ακουει...

Ήδη φίλε μου σήμερα που είχε πολύ ήλιο κατάλαβα διαφορά. Φαντάζομαι το καλοκαίρι.

Ευχαριστώ πολύ  για τις συμβουλές σου. Με βοήθησες να πάρω απόφαση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, -WISE- είπε

Λοιπόν, έβαλα τελικά τις μεμβράνες. Επέλεξα τις 20% γιατί στα ματια μου δεν έβλεπα τρομερές διαφορές από την 35% και μπορώ να πω οτι έκανα πολύ καλή επιλογή. 

Την δοκίμασα την ημέρα μαζί με τα πολυ σκοτεινά γυαλιά ηλίου που έχω και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλα πεντακάθαρα από τους καθρέφτες. 

Την δοκίμασα και βράδυ σε δύσκολους δρόμους από άποψη φώτων και όλα πάλι άψογα από άποψη καθαρότητας και δεν μπορώ να κατανοήσω τις προτροπές που διάβαζα στο διαδίκτυο για την δυσκολία που θα συναντήσουν όσοι επιλέξουν σκούρες μεμβράνες. Από τη στιγμή που τα αμάξια έχουν φώτα δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να μην δεις τον άλλον από τον καθρέφτη να έρχεται ακόμα και από πολύ μεγάλη απόσταση και χωρίς καθόλου φωτισμό στους δρόμους. 

Αυτά από εμένα.  Ελπίζω να αντέξουν στο χρόνο αν και στην τιμή που τις έβαλα και μισό χρόνο να αντέξουν δεν θα με πειράξει. 😛

1ον υπάρχουν ένα κάρο μάρκες και μοντέλα οπότε δεν έχουν όλες ίδια χαρακτηριστικά.

2ον τα οχήματα που έχουν φώτα θα τα βλέπεις εύκολα, στους πεζούς που δεν έχουν θα έχεις το όποιο πρόβλημα.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα ραντεβού για τις blackpearl την άλλη Τετάρτη, μου κάνει εντύπωση οτι στο email δεν μου κάνανε έκπτωση (320Ε) αλλά στο τηλ για να κλείσω ραντεβού μου είπαν 280Ε ,

τώρα δε νομίζω να πάω και να μου πουν περισσότερα . Στο τηλ 100 φορές ρώτησα να διευκρινίσουν αν  η τιμή αφορά για όλο το αμάξι τις blackpearl , ίδωμεν.

Βόλο πάντως ,3Μ  άκυρο , ο τυπάς που τις πέρασε στου αδερφού μου και κάναν φυσαλίδες στο πίσω τζάμι , κάνει τον κινέζο και 2η εβδομάδα περιμένει και καλά απάντηση από την εταιρία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια καλησπερα.. Τις επομενες μερες παραλαμβανω ενα καινουργιο Audi A3 με leasing μαυρο κ σκεφτομαι να βαλω μεμβρανες με κυριο γνωμονα την αποφυγη της ζεστης κ του ηλιου. Μιας κ το αυτοκινητο δεν ειναι δικο μου δε με ενδιαφερει να βαλω την καλυτερη ποιοτητα απλα την πιο οικονομικη επιλογη απλα για να κανω τη δουλεια μου. Γνωριζει καποιος καποιο καταστημα ή σαιτ οπου θα μπορουσα να εξυπηρετηθω??

Σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2020 στις 10:34 ΜΜ, -WISE- είπε

Της Global. Διάβασα πολύ καλές κριτικές και είπα να τις δοκιμάσω. Πόσο στραβά να πάει; Αλλά και στραβά να πάει 60 ευρώ έδωσα και με αποξήλωση παρακαλώ γιατί είχα ήδη μεμβράνες και τις έβγαλα. 15 ευρώ η αποξήλωση και 45 η τοποθέτηση. Σε μία  ώρα είχα ξεμπερδέψει. Απλά σημείωσε ότι το smart είναι διθυρο οπότε για αυτό και αυτή η τιμή.  ;)

Ήδη φίλε μου σήμερα που είχε πολύ ήλιο κατάλαβα διαφορά. Φαντάζομαι το καλοκαίρι.

Ευχαριστώ πολύ  για τις συμβουλές σου. Με βοήθησες να πάρω απόφαση!

Πληροφοριακά και μόνο οι ζελατίνες της global η μεσαία κάνει ακριβώς για σουζουκι που έχουν πίσω φιμέ τζαμί από το εργοστάσιο. Τις έβαλα σε νέο shift του 2019 και είναι ακριβώς η ίδια απόχρωση με τα πίσω εργοστάσια φίμε.δεν καταλαβενει κανείς την διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2020 στις 10:34 ΜΜ, -WISE- είπε

Της Global. Διάβασα πολύ καλές κριτικές και είπα να τις δοκιμάσω. Πόσο στραβά να πάει; Αλλά και στραβά να πάει 60 ευρώ έδωσα και με αποξήλωση παρακαλώ γιατί είχα ήδη μεμβράνες και τις έβγαλα. 15 ευρώ η αποξήλωση και 45 η τοποθέτηση. Σε μία  ώρα είχα ξεμπερδέψει. Απλά σημείωσε ότι το smart είναι διθυρο οπότε για αυτό και αυτή η τιμή.  ;)

 

Σε ποιο κατάστημα;
Θελω και εγω να βαλω σε Polo 2008 με ηδη πολυ ελαφρυ φιμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Σε ποιο κατάστημα;
Θελω και εγω να βαλω σε Polo 2008 με ηδη πολυ ελαφρυ φιμε.

Είναι στην Καλλιθέα ένα μικρό κατάστημα. Εξαιρετική δουλειά. Βέβαια δύο μήνες μόνο έχω που τις έχω βάλει αλλά η εφαρμογή ήταν εξαιρετική.
Αν θες πληροφορίες πες μου να σου πω πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Είναι στην Καλλιθέα ένα μικρό κατάστημα. Εξαιρετική δουλειά. Βέβαια δύο μήνες μόνο έχω που τις έχω βάλει αλλά η εφαρμογή ήταν εξαιρετική.
Αν θες πληροφορίες πες μου να σου πω πμ.

Ναι στειλε μου σε παρακαλω πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος με πρόσφατη εμπειρία απο carglass; Πήρα προσφορά 140 ευρώ. Η τοποθέτηση είναι καλή; Αφήνουν φουσκάλες; Υγρασίες;

Επεξ/σία από virgilios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2020 στις 10:44 ΠΜ, virgilios είπε

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος με πρόσφατη εμπειρία απο carglass; Πήρα προσφορά 140 ευρώ. Η τοποθέτηση είναι καλή; Αφήνουν φουσκάλες; Υγρασίες;

Καλή τοποθέτηση (έβαλα πρόσφατα) αλλά το πιο σημαντικό ότι σου δίνουν εγγύηση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εβαλα και ουτε προκειται να βαλω.Εαν με ενοχλει ο ηλιος, βαζω γυαλια.Εαν ζεστενομαι βαζω  air cool.To αυτοκινητο μου  ειναι ασημι χρωμα και δεν εχω προβλημα απο ζεστη.Εχει και ενα τονο πιο σκουροχρωμα τζαμια,  ειδικα τα πισω λογω το οτι ειναι η πλουσιοτερη εκδοση.

 Τωρα, επειδη ζω σε μικρη επαρχιακη πολη που λιγο πολυ ειμαστε γνωστοι και χαιρετιομαστε στο δρομο, οποιος με χαιρεταει και δεν τον βλεπω λογω τζαμιων, τον γραφω στα αρχιδι@ μου.Ειτε ειμαι  πεζος, με ποδηλατο  η αυτοκινητο.Καποιοι ειναι τραγικοι δεν βλεπεις τιποτε ακομη και παρκαρισμενος στο 1 μετρο να ειναι.Λες και ειναι χασισεμποροι η λεπροι και δεν θελουν να τους δουνε.Βλεπω καποιους τραγικους που το βραδυ κατεβαζουν παραθυρο για να δουνε διασταυρωσεις, η με βροχη η συννεφια.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2020 στις 10:44 ΠΜ, virgilios είπε

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος με πρόσφατη εμπειρία απο carglass; Πήρα προσφορά 140 ευρώ. Η τοποθέτηση είναι καλή; Αφήνουν φουσκάλες; Υγρασίες;

Carglass ειναι κορυφη και καλη η τιμη που σου εδωσαν, εμενα σε Black Friday προσφορα βγηκαν 100 ευρω.

Αψογη τοποθετη χωρις να λερωσουν, εγγυηση εφ 'ορου ζωης, βεβαιωση για ΚΤΕΟ. Μιλαω παντα για καταστημα Αμαρουσιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...