Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα ξηλωσαν τα πάντα κ έβγαλαν τα τζάμια πάνω σε ένα τραπέζι για να περάσουν τις μεμβράνες! Πονεσα γιατί το αμάξι ήταν 15 ημερών. Σε ερώτηση μου μου είπαν ότι μόνο ετσι μπαίνουν σωστά. Επιπλέον μου είπαν ότι δεν είναι μαζοχες να κάνουν τόση έξτρα δουλειά (περισσότερη δουλειά είναι το λύσε ραψε πάρα η τοποθέτηση των μεμβρανων) εάν μπορούσε να γίνει το ίδιο χωρίς να λυθούν τα πάντα. Llumar αυτά. Και είναι ένας εγκαταστάτης σε κάθε νομό. Και επειδή είμαι καχύποπτος, πήρα στο διπλανό νόμο και ρώτησα και ο εκεί κάνει και αυτός την ίδια διαδικασία.

Τεσπα, μου κάνανε κάποιες ψιλό ζημιές στο ξηλωσε και ξαναμονταρε οπότε δεν ξέρω αν θα ξανά έκανα την ίδια διαδικασία σε άλλο καινούργιο αμάξι. Μάλλον θα πήγαινα σε 3Μ που δε λύνουν νταμπλαδες. 

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

54 λεπτά πριν, sargus είπε

Εμένα ξηλωσαν τα πάντα κ έβγαλαν τα τζάμια πάνω σε ένα τραπέζι για να περάσουν τις μεμβράνες! Πονεσα γιατί το αμάξι ήταν 15 ημερών. Σε ερώτηση μου μου είπαν ότι μόνο ετσι μπαίνουν σωστά. Επιπλέον μου είπαν ότι δεν είναι μαζοχες να κάνουν τόση έξτρα δουλειά (περισσότερη δουλειά είναι το λύσε ραψε πάρα η τοποθέτηση των μεμβρανων) εάν μπορούσε να γίνει το ίδιο χωρίς να λυθούν τα πάντα. Llumar αυτά. Και είναι ένας εγκαταστάτης σε κάθε νομό. Και επειδή είμαι καχύποπτος, πήρα στο διπλανό νόμο και ρώτησα και ο εκεί κάνει και αυτός την ίδια διαδικασία.

Τεσπα, μου κάνανε κάποιες ψιλό ζημιές στο ξηλωσε και ξαναμονταρε οπότε δεν ξέρω αν θα ξανά έκανα την ίδια διαδικασία σε άλλο καινούργιο αμάξι. Μάλλον θα πήγαινα σε 3Μ που δε λύνουν νταμπλαδες. 

Μην μου λες τέτοια και ετοιμάζομαι για lumar, 3M είχα στο Leon , 5 χρόνια όλα κομπλέ ούτε φουσκάλα , δεν είχε ξηλώσει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μην μου λες τέτοια και ετοιμάζομαι για lumar, 3M είχα στο Leon , 5 χρόνια όλα κομπλέ ούτε φουσκάλα , δεν είχε ξηλώσει τίποτα

Βρε βρε καλώς τον κι εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή πέρασα προ 10 ήμερου Llumar  σε Polo 5D,τουλάχιστον στο Αιγάλεω δέν γίνεται εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς.Στο ίδιο κατάστημα και Fiesta 3D.

Σε αλλο κατάστημα Llumar (Μαρούσι νομίζω) κάθισα σε όλη τη διαδικασία γιατί ήμουν παντελώς εκτός έδρας και όντως, χρειάστηκε να ξεκουμπώσουν τα πλαστικά της πόρτας σε Civic 3D.

Δέν θα βάλω το χέρι μου στη φωτιά αν είναι θέμα αυτοκινήτου άλλα το να λυθεί όλη η πόρτα μου ακούγεται, το λιγότερο, ανεύθυνο...

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tenshi είπε

Llumar  σε Polo 5D,τουλάχιστον στο Αιγάλεω

Επιβεβαιώνω. Κι εμένα πριν 10-12 μέρες στο ίδιο κατάστημα  σε Panda το μόνο που βγήκε ήταν ο ανεμοθραύστης  της μιας πλευράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sargus είπε

Εμένα ξηλωσαν τα πάντα κ έβγαλαν τα τζάμια πάνω σε ένα τραπέζι για να περάσουν τις μεμβράνες! Πονεσα γιατί το αμάξι ήταν 15 ημερών. Σε ερώτηση μου μου είπαν ότι μόνο ετσι μπαίνουν σωστά. Επιπλέον μου είπαν ότι δεν είναι μαζοχες να κάνουν τόση έξτρα δουλειά (περισσότερη δουλειά είναι το λύσε ραψε πάρα η τοποθέτηση των μεμβρανων) εάν μπορούσε να γίνει το ίδιο χωρίς να λυθούν τα πάντα. Llumar αυτά. Και είναι ένας εγκαταστάτης σε κάθε νομό. Και επειδή είμαι καχύποπτος, πήρα στο διπλανό νόμο και ρώτησα και ο εκεί κάνει και αυτός την ίδια διαδικασία.

Τεσπα, μου κάνανε κάποιες ψιλό ζημιές στο ξηλωσε και ξαναμονταρε οπότε δεν ξέρω αν θα ξανά έκανα την ίδια διαδικασία σε άλλο καινούργιο αμάξι. Μάλλον θα πήγαινα σε 3Μ που δε λύνουν νταμπλαδες. 

Πόνεσα τωρα!

Όχι ρε παιδιά, όχι και ετσι!

εγώ στην Carglass 2 αμάξια έχω πάει και οι άνθρωποι ποτέ δεν μου είπαν για λύσιμο πόρτας κτλ κτλ. Και μάλιστα το ρώτησα πιεστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην carglass που τις έβαλα πριν ένα χρόνο και εμένα πάντως δεν έβγαλαν τίποτα όση ώρα κοιτούσα. Τώρα αν έβγαλαν την ώρα που δεν κοιτούσα δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, virgilios είπε

Κάνεις λαθος. Ήμουν μπροστά στη τοποθέτηση και δε βγάλανε απολύτως τίποτα. Και ο Κυριάκος στη Καλλιθέα δεν βγάζει τίποτα πάλι από προσωπική εμπειρια

μωρε λαθος δε κανω. σε οσα αμαξια εβαλα ακριβως το ιδιο εγινε σε 2 διαφορετικους εγκαταστάτες. απο προσωπικη εμπειρια και εγω λοιπον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sargus είπε

Εμένα ξηλωσαν τα πάντα κ έβγαλαν τα τζάμια πάνω σε ένα τραπέζι για να περάσουν τις μεμβράνες! Πονεσα γιατί το αμάξι ήταν 15 ημερών. Σε ερώτηση μου μου είπαν ότι μόνο ετσι μπαίνουν σωστά. Επιπλέον μου είπαν ότι δεν είναι μαζοχες να κάνουν τόση έξτρα δουλειά (περισσότερη δουλειά είναι το λύσε ραψε πάρα η τοποθέτηση των μεμβρανων) εάν μπορούσε να γίνει το ίδιο χωρίς να λυθούν τα πάντα. Llumar αυτά. Και είναι ένας εγκαταστάτης σε κάθε νομό. Και επειδή είμαι καχύποπτος, πήρα στο διπλανό νόμο και ρώτησα και ο εκεί κάνει και αυτός την ίδια διαδικασία.

Τεσπα, μου κάνανε κάποιες ψιλό ζημιές στο ξηλωσε και ξαναμονταρε οπότε δεν ξέρω αν θα ξανά έκανα την ίδια διαδικασία σε άλλο καινούργιο αμάξι. Μάλλον θα πήγαινα σε 3Μ που δε λύνουν νταμπλαδες. 

Σε 320 του 2009 (το facelift) ο ουγκανος τις Lumar στην Μεταμόρφωση  χάλασε την υδατοπροστασια στην πορτα του συνοδηγού και έμπαζε νερα!!!!  

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lumar μαρούσι μονο τα πλαστικα που ακουμπανε στο τζαμι βγάζουν. Και με σπάτουλα στρώνουν την μεμβράνη όσο πάει.

Τους είχα πάει καινουργιο αμαξι, πόνεσα οταν βγάλανε τα πλαστικά με κατσαβίδι! (και αν τους γλίστραγε;)

Μετα απο 3 χρόνια δεν έχω θεμα απο φουσκάλες ή κενές γωνίες στα τζαμια.

Το μονο θέμα που εμφανίσθηκε πριν κανένα χρόνο ειναι μικρά στίγματα με αποχρωματισμό στο τζάμι του συνοδηγού.

Κάποια στιγμη θα πάω να το δουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα στατιστικά, έχω Lumar στο μικρό της οικογένειας από το 2003 και είναι όπως όταν είχαν μπει την πρώτη μέρα. Σημειωτέον, είναι μόνιμα έξω και όχι σε γκαράζ. Στο επόμενο πάλι οι ίδιες θα τοποθετηθούν ανεξάρτητα από τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλέον τοποθέτησα και στο δεύτερο αυτοκίνητο μεμβράνες. Στο πρώτο έχω llumar σε όλο το αυτοκίνητο, και στο δεύτερο έχω την προσφορά της carglass που περιλαμβάνει πλαϊνά και πίσω και μπροστά έβαλα llumar.

Όταν πήγα στην carglass μου έδειξαν το χρωματολόγιο (4-5 αποχρώσεις) και με ρώτησαν ποια απόχρωση θα ήθελα να βάλω. Επειδή δεν ήθελα σκουρόχρωμες, τους είπα παιδιά την ίδια ανοιχτόχρωμη παντού. Με ενημέρωσαν όμως ότι αυτό βγαίνει εκτός προσφοράς και η τιμή πήγαινε στα 230 νομίζω. Οπότε έβαλα την διχρωμία που δεν φαίνεται άσχημη τελικά.

Μετά πήγα 400 μέτρα απόσταση και έβαλα τη llumar στο παρμπρίζ. Για όσους αναρωτιόνται γιατί το έκανα στην carglass ήθελαν 100 ευρώ για το παρμπριζ, και στη llumar 60.

Εντυπώσεις γενικά, οι εγκαταστατες της llumar είναι ποιο προσεκτικοί, η μπροστινή μεμβράνη llumar  είναι ποιο σκουρόχρωμη από τις πλαϊνές της carglass. Θα βγάλω και φώτο να δούμε αν θα φαίνεται η διαφορά. Μιλάμε πάντα απο το εσωτερικό μέρος του αυτοκινήτου.

Επίσης κάτι που μπορεί να μετράει σε κάποιους, είναι οτι η carglass έχει και άτοκες δόσεις

Επεξ/σία από zeys13
sympliroma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...