Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω δει σε φίλο που έκανε εγκατάσταση σε επίσημο εγκαταστάτη LLumar, στα πίσω τζάμια να έχει μικρές φυσαλίδες στις κάτω γωνίες, όπως και γρατζουνιές σαν τόξα κύκλων (που είναι ορατές μόνο από πολύ κοντά και με τη δέουσα προσοχή) προς τις πάνω γωνίες των πίσω τζαμιών επίσης.

Είναι φυσιολογικά αυτά κατά την εγκατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sambouar είπε

Ευχαριστημένος από την τοποθέτηση και τις μεμβράνες? Σε ποια carglass τις πέρασες?

Πλέον δεν βάζουν onyx μόνο desert.

Του δικού μου στη αερογέφυρα των ΚΤΕΛ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και του αδερφού μου λίγο πιο πίσω στη Μοναστηριου, ο ίδιος άνθρωπος τις πέρασε,  μοιράζει τις μερες του στα 2 καταστήματα αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Έχω δει σε φίλο που έκανε εγκατάσταση σε επίσημο εγκαταστάτη LLumar, στα πίσω τζάμια να έχει μικρές φυσαλίδες στις κάτω γωνίες, όπως και γρατζουνιές σαν τόξα κύκλων (που είναι ορατές μόνο από πολύ κοντά και με τη δέουσα προσοχή) προς τις πάνω γωνίες των πίσω τζαμιών επίσης.

Είναι φυσιολογικά αυτά κατά την εγκατάσταση;

Όχι δεν είναι φυσιολογικά.

Μπορεί να υπάρχουν κάποιες ατέλειες που όμως δύσκολα τις εντοπίζεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sargus είπε

Όχι δεν είναι φυσιολογικά.

Μπορεί να υπάρχουν κάποιες ατέλειες που όμως δύσκολα τις εντοπίζεις.

Αν πας να τις ξαναβάλεις, λόγω εγγύησης και κακής εγκατάστασης, τί γίνεται αν δεν «ξυθεί» σωστά η προηγούμενη κόλλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εγκαταστάτης μου για να βάλει μεμβράνες, κλείνει το μαγαζί, ρίχνει νερά κάτω και δεν αφήνει κανένα μέσα, ούτε τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου. Γιατί μου λέει ότι και ένας κόκκος σκόνης αν παγιδευτεί στη μεμβράνη θα κάνει φουσκάλα. Ένας κόκκος! 

Ε, φαντάσου τι θα γίνει αν υπάρχει κοτζαμ στρώμα κόλλας από κάτω! 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Μια «αθώα» φουσκάλα στην αρχή, θα μπορούσε με τα χρόνια να οδηγήσει σε σκίσιμο στη μεμβράνη;

Αν επηρεάζεται από το ανέβα κατέβα του παραθύρου , ίσως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2020 στις 8:31 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Μια «αθώα» φουσκάλα στην αρχή, θα μπορούσε με τα χρόνια να οδηγήσει σε σκίσιμο στη μεμβράνη;

Όσες φορές έχω βάλει στο τέλος μου αφήνουν και το πλαστικό που πατάνε τις μεμβράνες και μου λένε αν δεις καμιά φουσκάλα τις πρώτες 2 ημέρες πάτα την και αν δεν φύγει στις 3 Έλα να αλλάξουμε.

Μου έχει τύχει φουσκάλα την οποία την πάτησα στο προηγούμενο αμάξι που το έδωσα στον κολλητό μου και μετά από 8χρονια δεν υπάρχει πρόβλημα σε καμία

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Έχετε να μου προτείνεται αντιηλιακές μεμβράνες για toyota yaris;  Σε ποιά μάρκα μεμβρανών να κοιτάξω; είτε κάποιον αξιόπιστο εγκαταστάση; Για Αθήνα ενδιαφέρομαι.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ειπωθεί (γραφτεί) κι εδώ ότι οι νανοκεραμικές εκτός των άλλων, προσφέρουν καλύτερη ορατότητα από μέσα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και σε περίπτωση που είναι αρκετά σκούρες.

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει;

Θέλω να βάλω αρκετά σκούρες, και να αποφύγω όσο γίνεται τη διχρωμία.

Έχω βάλει κάμερα οπισθοπορείας και αργότερα μάλλον θα βάλω και parktronic, αλλά το χειμώνα που νυχτώνει και απ' τις 17:30-18:00, είναι αρκετές οι φορές που χρειάζεσαι ορατότητα απ' τους καθρέπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ντύσει το Panda ολόκληρο με νανοκεραμικές . Δεν έχει διαφορά την νύχτα . Οι σκούρες όμως προσφέρουν καλύτερη προστασία , ίσως αν το ξανάκανα να έβαζα τέρμα σκούρες στα πίσω παράθυρα (στο πίσω παρμπρίζ ήταν λίγο πιο σκούρες από το εργοστάσιο) και ας υπάρχει διχρωμία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

Δεν έχει διαφορά την νύχτα

Δεν έχει διαφορά σε σχέση με τι;

Εννοείς ότι είναι σα να μη φοράς μεμβράνες, ή σα να έχεις απλές, δηλαδή μειώνουν την ορατότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το ΚΤΕΟ τι παίζει παιδιά?

θέλω να βάλω σε επαγγελματικό σε οδηγού-συνοδηγού, στα "τρίγωνα" πίσω από τους καθρέφτες και μια φάσα στο παρμπρίζ, από σκουρότητα έλεγα για τα πιο λάιτ, κάνουν τίποτα όμως ή είναι σα να μην έχεις καθόλου?

υ.γ εχω εναν https://www.filisglass.com/αντηλιακές-μεμβράνες-μεμβράνες-ασφα/ κοντά μου, ASWF βλεπω βάζει, λένε τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...