Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, paylidis είπε

Γραψτε και καμια τιμη στα σημερινα δεδομένα βρε παιδιά δεν ειναι κακο να εχουμε μια ιδεα να μη παιρνουμε ασκοπα τηλέφωνα... αγω ψαχνω κατι σε νανοκεραμικές για καινουργιο ιχ και ότι βλέπω ειναι πολυ πιο ακριβό απο ότι τις εβαλα πριν καμια 5 χρονια 

300Ε ή 320Ε ,δε θυμάμαι ακριβώς, για Panda ολικό (edit δληαδή και μπροστά παρμπριζ) σε carglass

9 ώρες πριν, dimitris1090t είπε

Στον Βόλο έχετε κάποιο κατάστημα να προτείνετε; Ρώτησα GlassMark  Μαρκάς που βάζει Llumar και μου είπε οτι χρειάζεται να βγάλει τα εσωτερικά απο τις πόρτες  ώστε να βγάλει τελείως τα τζάμια πάνω απο τις πόρτες και μετα να περάσει σε αυτά τις μεμβράνες. Μου είπε οτι μόνο έτσι γίνεται σωστή δουλειά ώστε η μεμβράνη να πιάσει όλο το τζάμι και να μην αφήσει κενά στος άκρες. Επειδή είναι και καινούργιο το αυτοκίνητο δεν νιώθω και τόσο καλά να μου ξεσυναρμολογησουν  τελείως τις πόρτες. Έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον στον Βόλο που να κάνει καλή δουλειά και να περνάει τις μεμβράνες χωρίς να βγάζει τα εσωτερικά απο τις πόρτες ; 

Τουλάχιστον στο εξήγησε σωστά ενώ εμένα στη carglass μου είπαν οτι δε θα ανοίξουν τίποτα και θα μπουν φυτευτά . αν το ήξερα δε θα έβαζα . Και σε σένα το ίδιο θα πουν....Έβαλε ο αδερφός μου πριν 2 εβδομάδες στην carglass και φρίκαρε όταν αμάξι ημερών το ξήλωναν μπροστά του.  Πάντως σαν τοποθέτηση ήταν άψογη.

Σε εμένα ξεκίνησαν τριξίματα ,ειδικά στη πόρτα του συνοδηγού . Οι μεμβράνες χωρίς μια φυσαλίδα πάντως.

Θα πήγαινα στον άλλον με 3Μ , αλλά όταν ξεκίνησαν φυσαλίδες στο πίσω παρμπρίζ  σε άλλο αμάξι,έκανε τον κινέζο για μήνα + ,λέγοντας οτι περιμένει απάντηση απο την εταιρία για επανατοποθέτηση.

Είναι και ένας ακόμα που είναι πάμφθηνος ,αλλά δε δίνει πιστοποιήσεις για ΚΤΕΟ και δε περνά στο μπροστά παρμπρίζ ,αν θες μπορώ να ψάξω να βρω τηλ

Στη GlassMark έβαλε πρόσφατα ο γείτονάς μου που είχε βάλει και παλιότερα σε άλλο και είναι πολύ ευχαριστημένος. Εγώ δεν έβαλα γιατί τότε δεν είχε αντίστοιχες νανοκεραμικές ή γενικότερα ανοιχτές μεμβράνες που ήθελα υψηλής απόδοσης.

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

300Ε ή 320Ε ,δε θυμάμαι ακριβώς, για Panda ολικό σε carglass

 

πολυ ακριβες, 130 ή 140 + φπα ειχα βαλει Nexfil νανοκεραμικες προ ετών σε 5θυρο

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, paylidis είπε
 

πολυ ακριβες, 130 ή 140 + φπα ειχα βαλει Nexfil νανοκεραμικες προ ετών σε 5θυρο

Και μπροστά παρμπρίζ ?

Επαρχία δεν έχουμε και πολλές επιλογές πάντως

EDIT: Στα χαρακτηριστικά πάντως ,οι blackpearl 75 είναι πολύ καλύτερες τώρα που τις είδα

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

Και μπροστά παρμπρίζ ?

Επαρχία δεν έχουμε και πολλές επιλογές πάντως

EDIT: Στα χαρακτηριστικά πάντως ,οι blackpearl 75 είναι πολύ καλύτερες τώρα που τις είδα

Όχι παρμπρίζ μόνο στα 5 τζάμια, για μπροστά ήταν +70. Καλά λογικό είναι οι νεότερες να είναι καλύτερες από του 2015 αλλά τόσο διαφορά στη τιμή δε δικαιολογείται. 

Το κακό είναι ότι αυτός που τις είχα βάλει δε δουλεύει πλέον τη μάρκα κ δεν έχει άλλες νανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ρώτησα για νανοκεραμικές σε έναν που βάζει Madico, και μου είπε ότι έχει τις Black Pearl αλλά βγαίνουν κοντά στα 600€ (lol) για πλαϊνά και πίσω, και γύρω στο χιλιάρικο (trollol) αν θέλω και παρμπρίζ.

paylidis θυμάμαι που μου έλεγες να πάω στον δικό σου τότε για Nexfil.

Το θέμα είναι, υπάρχει κανείς που να γνωρίζει τι παίζει με τις ποιότητες;

Επίσης, γίνεται να δούμε κάπου δείγματα από διάφορες σειρές, ει δυνατόν όχι σε χρωματολόγια, αλλά σε παράθυρα, ώστε να μπορούμε να καταλάβουμε τι παίζει;

Γιατί εντάξει να πάρεις γουρούνι στο σακί και να δώσεις κανά κατοστάρικο. Αλλά αν σου ζητάνε 300, 600 και βάλε, ε θες να ξέρεις τι είναι αυτό που σου βάζουν.

Κάποιος πιο πάνω είπε ότι έβαλε νανοκεραμικές και δεν τον έκαιγε ο ήλιος ενώ με άλλες τον έκαιγε.

Δηλαδή εγώ έδωσα πρόπερσι 100€ να βάλω Madico Desert  και μπορεί να έκανα μια τρύπα στο νερό.

Το ίδιο κι ο paylidis με τις οικονομικές Nexfil.

Άντε βγάλε άκρη.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, phanispal είπε

Εγώ ρώτησα για νανοκεραμικές σε έναν που βάζει Madico, και μου είπε ότι έχει τις Black Pearl αλλά βγαίνουν κοντά στα 600€ (lol) για πλαϊνά και πίσω, και γύρω στο χιλιάρικο (trollol) αν θέλω και παρμπρίζ.

paylidis θυμάμαι που μου έλεγες να πάω στον δικό σου τότε για Nexfil.

Το θέμα είναι, υπάρχει κανείς που να γνωρίζει τι παίζει με τις ποιότητες;

Επίσης, γίνεται να δούμε κάπου δείγματα από διάφορες σειρές, ει δυνατόν όχι σε χρωματολόγια, αλλά σε παράθυρα, ώστε να μπορούμε να καταλάβουμε τι παίζει;

Γιατί εντάξει να πάρεις γουρούνι στο σακί και να δώσεις κανά κατοστάρικο. Αλλά αν σου ζητάνε 300, 600 και βάλε, ε θες να ξέρεις τι είναι αυτό που σου βάζουν.

Κάποιος πιο πάνω είπε ότι έβαλε νανοκεραμικές και δεν τον έκαιγε ο ήλιος ενώ με άλλες τον έκαιγε.

Δηλαδή εγώ έδωσα πρόπερσι 100€ να βάλω Madico Desert  και μπορεί να έκανα μια τρύπα στο νερό.

Το ίδιο κι ο paylidis με τις οικονομικές Nexfil.

Άντε βγάλε άκρη.

Προσωπικά εκ του αποτελέσματος ήμουν παρα πολύ ευχαριστημένος με τις Nexfil nanoceramic και αυτές θα ψάξω να βάλω... Σε ότι άλλο αμαξι μπαινω με μεβράνες (ή δικο μου με φθηνές ή γνωστών/συγγενων/φιλων με ακριβες μάλιστα) είτε δε βλέπεις εξω το βράδυ (πολυ σκουρες) είτε σε καιει ο ηλιος (και βλέπεις εξω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο ,αλλά με θέμα πλυσίματος τι παίζει με τις μεμβράνες? Εγώ επειδή ήδη σε πλυντήρια τους λέω καθόλου γυαλιστικά μέσα , και σκέτο νωπό πανί τα τζάμια μήπως είναι υπερβολή?

Το θέμα είναι χωρίς Άζαξ ή αντίστοιχο δεν καθαρίζουν καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οποιαδηποτε τιμη πανω απο τα 2 κατοσταρικα (και ειμαι γεναιοδωρος) για ολικο ντυσιμο, πλην παρμπριζ ειναι παραλογισμος.

Στο κατω κατω μεβρανες βαζεις, δεν αλλαζεις το αμαξωμα. Θα δεις σιγουρα βελτιωση στην αντηλια, ενδεχομενως και να διατηρεις μια καλυτερη θερμοκρασια με χαμηλοτερο aircon, αλλα μεχρι εκει. Δεν θα αλλαξουν τα δομικα στοιχεια του αυτοκινητου.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KΙΑ STONIC με εργοστασιακά φυμέ τα 2 πίσω και το πίσω παμπριζ , την Πέμπτη βάζω στα οδηγού και συνοδηγού μισό τόνο πιο ανοιχτά από τα πίσω . Πρόταση του ΄΄μεβρανά΄΄ για να είμαι άνετος στην νυχτερινή οδήγηση σε σχέση με την καλή ορατότητα προς τους εξωτερικούς καθρέπτες.

Bάζω ASWF με κόστος 40€ + ΦΠΑ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sargus είπε

Δεν έχουν θέμα οι μεμβράνες με το άζαξ και άλλα καθαριστικά.

κανονικα εχουν,αλλα πρακτικα θελει χρονο να χαλασουν εκτος αν καποιος το κανει παρα πολυ συχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, vagos789 είπε

κανονικα εχουν,αλλα πρακτικα θελει χρονο να χαλασουν εκτος αν καποιος το κανει παρα πολυ συχνα

Θα το καλύψουν στην εγγύηση όμως αν χαλάσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

KΙΑ STONIC με εργοστασιακά φυμέ τα 2 πίσω και το πίσω παμπριζ , την Πέμπτη βάζω στα οδηγού και συνοδηγού μισό τόνο πιο ανοιχτά από τα πίσω . Πρόταση του ΄΄μεβρανά΄΄ για να είμαι άνετος στην νυχτερινή οδήγηση σε σχέση με την καλή ορατότητα προς τους εξωτερικούς καθρέπτες.

Bάζω ASWF με κόστος 40€ + ΦΠΑ 

Καλύτερα να βάλεις και στα πίσω διότι τα εργοστασιακά δεν κόβουν ήλιο (uv). Είναι μόνο για privacy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tutuyo είπε

Νομιζω οποιαδηποτε τιμη πανω απο τα 2 κατοσταρικα (και ειμαι γεναιοδωρος) για ολικο ντυσιμο, πλην παρμπριζ ειναι παραλογισμος.

Στο κατω κατω μεβρανες βαζεις, δεν αλλαζεις το αμαξωμα. Θα δεις σιγουρα βελτιωση στην αντηλια, ενδεχομενως και να διατηρεις μια καλυτερη θερμοκρασια με χαμηλοτερο aircon, αλλα μεχρι εκει. Δεν θα αλλαξουν τα δομικα στοιχεια του αυτοκινητου.

Συμφωνω και επαυξανω. Δεν μπορω να δικαιολογησω τοσα χρηματα για κατι που ισως να μου δημιουργησει και προβληματα σε κτεο η μπλοκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, sargus είπε

Καλύτερα να βάλεις και στα πίσω διότι τα εργοστασιακά δεν κόβουν ήλιο (uv). Είναι μόνο για privacy.

στο site της ΚΙΑ αναφέρει ΄΄PRIVACY GLASS - ΠΙΣΩ ΚΡΥΣΤΑΛΛΑ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΗΣ ΣΚΙΑΣΗΣ΄΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...