Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, papajohnnnn είπε

Έβαλα κι εγώ στη mercedes a150 που έχω και το αποτέλεσμα...μάπα το καρπούζι.

Έβαλα global από αυτές που σου πετάνε στο fb σ ένα στην Καλλιθέα. Καταρχάς δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βάζουν εξωτερικά μεμβρανη, αφού χαρακωνεται για πλάκα, είτε από σκόνες είτε από χίλια δυο. Λοιπον, έχω σε αρκετά σημεία φουσκαλιτσες με σκόνη μέσα που τις παρατηρεί μόνο ένας ψείρας όπως εγώ και στο πίσω του καπό έχει ένα σημάδι σαν χτύπημα... Δεν έβαζα ο βλάκας 3m να τελείωνα.... Τρίτη της έβαλα, δευτερα θα πάω στο μαγαζί με την εγγύηση εφ όρου ζωής(!!!) να δω τι θα μου πούνε!!

Μήπως σου βάλανε μεμβράνη για φανάρια;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, korakios είπε

Βάλε και ένα ερωτηματικό .
Αν δεν υπάρχει φωτισμός με 35αρα πίσω βλέπεις πολύ δύσκολα . 
Στα πλαϊνά οδηγού/συνοδηγού ,αν έχουν όρεξη ,σε γράφουν με 50αρες 

Δεν υπάρχει ερωτηματικό πουθενά...Και με φώτα και με σκοτάδι το βράδυ βλέπεις κανονικότατα με 50 μπροστα και 35 περιμετρίκα...

Δουλεύω κοντα σε ένα πολύ καλά φυλασσόμενο κτήριο, ποτε δεν μου είπαν τίποτα...Κανενας δεν ασχολείται ποτε δεν με ενόχλησαν, ακόμα και με τον Κορωνοιο που έκαναν ελέγχους και με σταμάτησαν ούτε ασχολήθηκαν...

Τέλεια και παύλα.- 

Σταματήστε να παραπληροφορειτε...

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, papajohnnnn είπε

Έλα ντε. Κι εγώ παραξενευτηκα.

Θυμάμαι παλιά έβαζαν κάποιοι εξωτερικά την μεμβράνη στο πίσω τζάμι γιατί δεν μπορούσαν να την φέρουν σωστά από τη μέσα πλευρά.

Αλλά έχω να το ακούσω πάνω από 10 χρόνια αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μπερδευτει ρε παιδες, σκεφτομουν να βαλω μεβρανες αλλα ολο και το αφηνα γιατι συνεχεια ακουγα τοποθετησεις με προβληματα.

Μηπως πρεπει να μαζευτουν οι κακες και οι καλες τοποθεςτησεις για να δουμε τι επιλογες υπαρχουν?

δεν με πειραζει να ειναι λιγο ακριβες αλλα να υπαρχει καλη ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/7/2020 στις 9:54 ΜΜ, manousos82003 είπε

Δεν υπάρχει ερωτηματικό πουθενά...Και με φώτα και με σκοτάδι το βράδυ βλέπεις κανονικότατα με 50 μπροστα και 35 περιμετρίκα...

Δουλεύω κοντα σε ένα πολύ καλά φυλασσόμενο κτήριο, ποτε δεν μου είπαν τίποτα...Κανενας δεν ασχολείται ποτε δεν με ενόχλησαν, ακόμα και με τον Κορωνοιο που έκαναν ελέγχους και με σταμάτησαν ούτε ασχολήθηκαν...

Τέλεια και παύλα.- 

Σταματήστε να παραπληροφορειτε...

Ε ναι είναι λογικό αφού δεν έγραψαν εσένα ποτέ, δεν θα γράψουν και εμένα ποτέ.
 

Η φουλ σκούρα μεμβράνη εξυπηρετεί μόνο αισθητικούς λόγους, άντε και να μην μπορεί κανείς να δει τα πίσω καθίσματα εύκολα. Την διαφορά στην θερμοκρασία μεταξύ 35αρας και 50αρας νομίζω δύσκολα την διαπιστώνεις

 

Επεξ/σία από tutuyo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Ε ναι είναι λογικό αφού δεν έγραψαν εσένα ποτέ, δεν θα γράψουν και εμένα ποτέ.
 

Η φουλ σκούρα μεμβράνη εξυπηρετεί μόνο αισθητικούς λόγους, άντε και να μην μπορεί κανείς να δει τα πίσω καθίσματα εύκολα. Την διαφορά στην θερμοκρασία μεταξύ 35αρας και 50αρας νομίζω δύσκολα την διαπιστώνεις

 Ναι αλλά ούτε η 50αρα είναι νόμιμη (για τζάμι οδηγού-συνοδηγού)...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tutuyo είπε

Ε ναι είναι λογικό αφού δεν έγραψαν εσένα ποτέ, δεν θα γράψουν και εμένα ποτέ.
 

Η φουλ σκούρα μεμβράνη εξυπηρετεί μόνο αισθητικούς λόγους, άντε και να μην μπορεί κανείς να δει τα πίσω καθίσματα εύκολα. Την διαφορά στην θερμοκρασία μεταξύ 35αρας και 50αρας νομίζω δύσκολα την διαπιστώνεις

Φυσικά δεν θα σε γραψουν γιατί κανενας δεν ασχολειται, έχουν πιο σημαντικά πράγματα να κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ferongr είπε

Μην είσαι σίγουρος, είναι ανάλογα με τα κέφια του καθενός. Εμένα πήγε να με γράψει ένας για φιμέ... ενώ δεν φορούσε κάν φιμέ το αμάξι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2020 στις 1:21 ΠΜ, kostas_teach είπε

Το αφησα αρκετες μερες αλλα δεν ειδα βελτιωση. Απ οτι φαινεται το εχουν κι αλλοι αυτο το θεμα και εχει να κανει με το οτι οι αντιστασεις σε καποια αυτοκινητα εχουν μεγαλυτερο παχος με αποτελεσμα να ειναι αρκετα υπερυψωμενες και να δημιουργειται ενα απειροελαχιστο κενο κατω απο την μεμβρανη στο σημειο μεταβασης απο αντισταση σε τζαμι. Φυσικα εγω με γυμνο ματι δε βλεπω κανενα ελαττωμα, η εφαρμογη φαινεται τελεια.

Googlaροντας rear tint defroster reflections βγαζει παμπολλες σελιδες με παραπονα απο οδηγους που εχουν το ιδιο θεμα

π.χ.https://www.toyotanation.com/threads/anyone-had-the-following-problem-rear-window-defrost-lines-reflect-other-car-lights.425437/page-3

Οσι εχουν βαλει μεμβρανες εδω μεσα ας παρατηρησουν τη νυχτα αν εχουν αντανακλασεις στις πισω αντιστασεις

Ναι και σε εμένα κάνει αντανάκλαση το βράδυ σε κάποιο βαθμό με 35αρες που έχω πίσω, εξαρτάται και από την απόσταση που έχει το πίσω αυτοκίνητο. Αλλά ούτως ή άλλως το βράδυ η ορατότητα πίσω είναι άστα να πάνε, θέλει προσοχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...