Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Εγώ είχα βάλει προ 2ετιας νανοκεραμικές madico στον Στεργίου σε όλα εκτός από μπαρμπριζ και πήγα πριν κανένα μήνα να ρωτήσω για μπροστά και μου είπε δεν βάζει γιατί ψεκάζει διάφορα και αν πέσει κάποιο υγρό και φτάσει στα ηλεκτρικά μετά δεν αναλαμβάνει. Όσο και αν πίεσα μου κάνει όποιος σου βάλει θα το κάνει απλώς για να τα πάρει και υπάρχει κίνδυνος να γίνει το οτιδήποτε. Αμέσως μετά πήγα στον Φίλη στη Συγγρού και μου είπε το ίδιο, ότι υπάρχει κίνδυνος, αλλά παρόλα αυτά, αν επιμένω μου βάζει. Ε και το άφησα, ενώ ήθελα δηλαδή γιατί περιμετρικά είναι μια χαρά και από μπροστά ψήνεσαι...

Μήπως παίζει ρόλο το συγκεκριμένο μοντέλο που έχεις;

Γιατί πρώτη φορά το ακούω, και νομίζω ότι και οι δύο που αναφέρεις τοποθετούν γενικά σε παρμπρίζ, νομίζω υπάρχουν και χρήστες εδώ που έχουν βάλει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, phanispal είπε

Μήπως παίζει ρόλο το συγκεκριμένο μοντέλο που έχεις;

Γιατί πρώτη φορά το ακούω, και νομίζω ότι και οι δύο που αναφέρεις τοποθετούν γενικά σε παρμπρίζ, νομίζω υπάρχουν και χρήστες εδώ που έχουν βάλει εκεί.

Ένα hyundai i10 έχω του 2018 και την απλή έκδοση, ο Στεργίου μου είπε πάντως ότι ποτέ δεν βάζει σε μπαρμπριζ, ο Φίλης μου είπε αν επιμένεις βάζω απλώς με δική σου ευθύνη, τώρα τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, korakios είπε

Δε φταίει η μεμβράνη δηλαδή ? 

οχι δεν εχει καμια σχεση. και εμενα που δεν έχω μπροστα ετσι κανει μερικες φορες. ειδικα στα μεγαλα ταξιδια.

σκεψου το χειμωνα τα τζαμια σου θολωνουν απο μεσα.(μεσα ζεστη εξω κρυο)

το καλοκαιρι θολωνουν απο εξω(μεσα κρυο εξω ζεστη)

δεν ξερω να το εξηγήσω πιο απλα.

------------------------------------------------------------------

εκλεισα ραντεβου σε carglass να βαλω black pearl nanoceramic 75 .

θα ενημερώσω(αν το θυμηθω) οταν την περασω.

Επεξ/σία από ultimamage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ultimamage είπε

εκλεισα ραντεβου σε carglass να βαλω black pearl nanoceramic 75 .

Παρμπρίζ ?

Ασχετο ,καλό είναι να είσαι εκεί όταν ξεκινήσουν κάνα ξήλωμα ,μην κάνουν ταρζανιές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για Στεργιου εχω να πω για το παιδι η εξυπηρετηση του ειναι αριστη, για το παρμπριζ μου ειπε οτι δεν βαζει σε καινουρια αυτοκινητα λογο σοβαρων ζημιων που μπορουν να γινουν! Παντως ειναι τιμιος και ξερει την δουλεια καλα! 

3 ώρες πριν, kaktos77 είπε

Εγώ είχα βάλει προ 2ετιας νανοκεραμικές madico στον Στεργίου σε όλα εκτός από μπαρμπριζ και πήγα πριν κανένα μήνα να ρωτήσω για μπροστά και μου είπε δεν βάζει γιατί ψεκάζει διάφορα και αν πέσει κάποιο υγρό και φτάσει στα ηλεκτρικά μετά δεν αναλαμβάνει. Όσο και αν πίεσα μου κάνει όποιος σου βάλει θα το κάνει απλώς για να τα πάρει και υπάρχει κίνδυνος να γίνει το οτιδήποτε. Αμέσως μετά πήγα στον Φίλη στη Συγγρού και μου είπε το ίδιο, ότι υπάρχει κίνδυνος, αλλά παρόλα αυτά, αν επιμένω μου βάζει. Ε και το άφησα, ενώ ήθελα δηλαδή γιατί περιμετρικά είναι μια χαρά και από μπροστά ψήνεσαι...

Ακριβως.

Επεξ/σία από Lacepo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, korakios είπε

Πρώτη φορά το ακούω 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Βαζω κλιματισμό και βλέπω ότι σκάει υγρασία στο παρμπρίζ  (θολώνει σε 2 σημεία) το τζαμί εξωτερικά (!) και μετά από 10 λεπτά ξεκινά και μέσα .

Ειναι φυσιολογικό ? Η μεμβράνη σαν τοποθέτηση είναι κομπλέ 

Μήπως βάζεις ανακύκλωση και ταυτόχρονα την ροή αέρα ρυθμισμένη στο παρμπρίζ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, turbakiasss είπε

Μήπως βάζεις ανακύκλωση και ταυτόχρονα την ροή αέρα ρυθμισμένη στο παρμπρίζ?

Ανακύκλωση όχι , ροή παρμπρίζ . Απλά δε το έχω παρατηρήσει ποτέ σε άλλο αμάξι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενο ποστ αλλά είναι αρκετά μεγάλο για να ψάξω. Έστω ότι ραγισει/σπάσει ένα τζάμι με αντιηλιακη μεμβράνη. Τι ισχύει με τη θραύση κρυστάλλων από την ασφαλιστική κάλυψη; καλύπτει το κόστος με μεμβράνη; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, li@m είπε

Δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενο ποστ αλλά είναι αρκετά μεγάλο για να ψάξω. Έστω ότι ραγισει/σπάσει ένα τζάμι με αντιηλιακη μεμβράνη. Τι ισχύει με τη θραύση κρυστάλλων από την ασφαλιστική κάλυψη; καλύπτει το κόστος με μεμβράνη; 

Ευχαριστώ 

Μονο το κρυσταλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα ARMOLAN νανοκεραμικες ειναι εξαιρετικης ποιοτητας μεμβρανες, το μονο αρνητικο ειναι στο μπροστινο τζαμι το βραδυ με την αντανακλαση απο τα φωτα απ την εξω μερια φαινεται μια οριζοντια γραμμη σαν απο κοπιδι να εχει γινει, δεν ξερω τι ειναι αυτο θα ρωτησω τον εγκαταστατη ειναι αρκετα ενοχλητικο παντως! Αν γνωριζει καποιος ας γραψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, li@m είπε

Πω πω. Είσαι βέβαιος αδερφέ; 

Η κάλυψη στις περισσότερες εταιρείες λέει για το ανταλλακτικό κρύσταλλο.η μεμβράνη είναι δική σου προσθήκη.καλυπτεσαι μονο αν το κρύσταλλο έχει ενσωματωμένη μεμβράνη.αλλα καλύτερα να ρωτήσεις την ασφαλιστική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Διαβάζοντας το thread προσπαθώντας να συλλέξω πληροφορίες ώστε να βάλω κι εγώ μεμβράνες σε ένα Yaris '15, κατέληξα ότι θα προχωρήσω με Madico. Απλά μου έχει προκύψει η εξής απορία: κάποιοι βάζουν Black pearl μπροστά και onyx πίσω  και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος λόγος για αυτό πέραν του κόστους; Γιατί να μην βάλει κάποιος Blackpearl εμπρός - πίσω με διαφορετικές σκουρότητες ώστε να έχει παντού μεγάλο IR Rejection (87% στις Black Pearl σε σύγκριση με 52% στις Onyx). Προσωπικά έχω κατασταλάξει στο σενάριο Black pearl 85 παρμπρίζ - μπροστά παράθυρα και Black pearl  55 πίσω παράθυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη carglass όταν έβαλα δεν είχαν καν σκούρες black pearl .Επίσης αν δε σε ενδιαφέρει το κόστος θα σου πρότεινα να πας στη 3Μ crystalline σειρά. Οι black pearl κόβουν μεν ,αλλά πάλι αισθάνεσαι τον ήλιο .
Οι ανοιχτές τελικά είναι ίδιας απόδοσης με τις φθηνές 50αρες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...