Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαίνω ότι, όπως σε όλα τα πράγματα, άλλος εγκαταστάτης κάνει καλύτερη δουλειά και άλλος όχι τόσο καλή. Υπάρχουν όμως διαφορετικοί τρόποι τοποθέτησης;

Δηλαδή πχ μπαίνουν οι μεμβράνες στο τμήμα του κρυστάλλου που φαίνεται ή κάποιοι μπορεί να κάνουν ξεμοντάρισμα στην πόρτα για να μπει "πιο καλά"; (κάτι τέτοιο έχω ακούσει σε συζητήσεις)

Και αν ναι, έχει νόημα κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Και αν ναι, έχει νόημα κάτι τέτοιο;

Δεν παιδεύεται ο εγκαταστατης με το να τη βάλει σπατουλαριστά και σου λέει ότι εφαρμόζει καλύτερα .

Σε καινούριο αμάξι δε θα άφηνα να ξηλώσουν πάντως ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Δεν παιδεύεται ο εγκαταστατης με το να τη βάλει σπατουλαριστά και σου λέει ότι εφαρμόζει καλύτερα .

Σε καινούριο αμάξι δε θα άφηνα να ξηλώσουν πάντως ...

Εννοείται πως κάτι τέτοιο "πονάει", γι' αυτό και ρωτάω αν κερδίζουμε κάτι από τέτοια διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Εννοείται πως κάτι τέτοιο "πονάει", γι' αυτό και ρωτάω αν κερδίζουμε κάτι από τέτοια διαδικασία.

Ρώτησες τον κατάλληλο άνθρωπο :) Το είχα πάει και πλυμένο τρομάρα μου να μη παιδεύονται με κολλημένες σκόνες ....

 

Έτριζε όλο το αμάξι (ενός μήνα) . Κατάφερα και έσφιξα τις πόρτες αλλά το ταμπλό που αποκλείεται να το βγάλανε ,απορώ πως το κατάφεραν και τρίζει (έβαλα και μπροστά) , 300€ έσκασα για να κάνουν πάρτυ .

Αν σου πετάξουν το παραμύθι ότι δεν ξηλώνουν ,να είσαι ο ίδιος μπροστά . Εγώ το έχαψα και έφυγα σα χαζός ...

Μετά άκουγα τα τριξίματα και είδα τις βίδες και τα υπόλοιπα σε ότι να’ναι κατάσταση .

Στου αδερφού μου το αμάξι ,που είναι ψείρας σε τέτοια  και ήταν δίπλα τους , πάλι ξήλωσαν (2 ημερών αμάξι, έπαθε ταρακουλο) αλλά ευτυχώς δεν τρίζει κάτι ,προς το παρών . 

Απλά να είσαι προετοιμασμένος !


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την έρευνα του φίλου @hountalas έχουμε εικόνα από Θεσσαλονίκη για καλό εγκαταστάτη μιας και είναι το Α και το Ω για μένα στις μεμβράνες? Προτιμώ τις νανοκεραμικές και από αυτές που ανέφερε ο @hountalas σίγουρα είναι οι Black Pearl και οι xpel HP, δεν ξέρω για τις άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Kαλησπερα παιδια,της βοηθεια σας.Θελω να ντυσω το φιεστα (5θυρο)

Εχω παρει 2 προσφορες μια απο llumar(169Ε σειρα super cool) κ carglass με την προσφορα -40% που τρεχει (144Ε εκτος απο μεμβρανες Wincos ή Black Pearl)

Εχετε καμοια γνωμη,τι προτινεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, korakios είπε

Η carglass στη προσφορά έβαζε οδηγού συνοδηγού blackpearl νομίζω

Ισχύει,6/2018 είχα βάλει blackpearl μπροστά και wincos πίσω, όπως έλεγε η τότε προσφορά 

 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, terry308 είπε

Ισχύει,6/2018 είχα βάλει blackpearl μπροστά και wincos πίσω, όπως έλεγε η τότε προσφορά 

Wincos πίσω δεν νομίζω οτι είχε ποτέ σε προσφορά!

Μάλλον Desert ή Onyx έχεις πίσω...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Wincos πίσω δεν νομίζω οτι είχε ποτέ σε προσφορά!

Μάλλον Desert ή Onyx έχεις πίσω...

Desert , έχεις δίκιο , αλλά μου είχαν κολλήσει wincos αυτοκόλλητα γιατί είχαν τελειώσει τα άλλα (έτσι μου απάντησε ο εγκαταστάτης) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/5/2017 στις 10:01 ΠΜ, mentoras99 είπε

Ψάχνω λιγο το θεμα με τις αντηλιακές μεμβράνες.
Εχω καποιες αποριες πανω σε αυτο, οποτε τις παραθετω και οποιος γνωριζει πανω σε αυτα, παρακαλω ας απαντησει.
Πολλες ερωτησεις, αλλα οσα περισσοτερα γνωριζω τοσο το καλυτερο.

- Ενδεικτικά κόστη, για οικονομικές μεμβράνες που να ειναι αξιοπιστες;
- Δινουν εγγυηση για καποια ετη;
- Καλές μάρκες;
- Ποια ειναι η χρυση τομη, ωστε και να μην επηρεαζεται η ορατοτητα κυριως τη νυχτα, αλλα και να εχεις ενα πιοδροσερο αμαξι τη μερα; Ποσο % σκουρες;
- Που ειναι σωστο/βελτιστο, να τοποθετησει κανεις; Σε ολα εκτος απο μπροστινο παρμπριζ;
- Είναι συγκεκριμένες για καθε τυπο αυτοκινητου, ή τις 'κοβουν' στα μετρα του αυτοκινητου σου;
- Η τοποθέτηση πόση ωρα συνηθως κανει;
- Πρεπει να αποφύγει καποιος κάτι πανω σε αυτο το θεμα;
- Επειδη με βολευει μαλλον, η carglass τι προσφερει, απο τιμες/ποιοτητες κλπ?
- Επειδή έχω ξεμείνει με ...κουρτινάκια, αξιζει τον κοπο;
- Μετα απο χρονια, αν εχεις βαλει καλες μεμβρανες με καλη εγκατασταση, η φθορα ποια ειναι; Μηπως τελικα γινει μια...αηδια?
- Επηρεαζονται μηπως στο πισω παρμπριζ, οι τριχοειδης αντιθαμβωτικες γραμμες;
- Πλεον, μετα απο τοσα χρονια της μαζικης διαθεσης μεμβρανων στην αγορα, εχει οντως ανεβει γενικως η ποιοτητα (τελος οι παιδικες ασθενειες;) και εχουν οντως πεσει οι τιμες;
- Θελει εγκαταστατη με μεγαλη εμπειρια; Οι πορτες θελουν...λύσιμο;

Καλησπέρα η carglass έβαλε 50% στις μεμβράνες λόγω Black Friday. Να ρωτήσω εγώ που έχω στα πίσω φιμέ κρύσταλλα αλλά και πάλι καίγονται τα παιδιά αξίζει να βάλω μεμβράνες;

 

Επεξ/σία από mariosjordan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mariosjordan είπε

Καλησπέρα η carglass έβαλε 50% στις μεμβράνες λόγω Black Friday. Να ρωτήσω εγώ που έχω στα πίσω φιμέ κρύσταλλα αλλά και πάλι καίγονται τα παιδιά αξίζει να βάλω μεμβράνες;

που το είδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...