Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας αφήσουμε το ΦΕΚ  για όποιον ενδιαφέρεται ... είδικά το άρθρο 2 

https://www.e-nomothesia.gr/kat-aytokinita/kya-29039-2123-07-2008.html

 

Από τον Ιούνιο του 2018 μέχρι σήμερα, έχω διανύσει ~89.800χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα, ακόμα και νύχτα σε επαρχιακό δρόμο με χαμηλό φωτισμό.

Με polarized γυαλιά ηλίου, κάποια χρώματα όντως φαίνονται ελαφρώς διαφορετικά ,σε κατάστημα carglass είχα κάνει την εφαρμογή σε όλα τα κρύσταλλα του αυτοκινήτου. Blackpearl 75 όλα τα μπροστά κρύσταλλα και wincos desert 55 τα πίσω.

Και από το ΕΤ :

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wHtyK1ZYNhP8HdtvSoClrL8M5hGPq04sANp6k5uE6xNduJInJ48_97uHrMts-zFzeyCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Mmc8Qdb8ZfRJqZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtUO1H2yBvtOrzlihOAY7SV8OEqdBeAzbHR-f3Ne76Qoe&fbclid=IwAR0Ffr7gkrjfALVA_u0a86qFG14Cbpr2hHl5DuW0d9-SBXK6_yZH1BttKIs

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Από μεγάλη εταιρία στον χώρο:

Η τοποθέτηση μεμβράνης σε μπροστινό παρμπρίζ, δεν συστήνεται για τους ακόλουθους λόγους:

  1. Απαγορεύεται ρητά από την νομοθεσία

Δεν ισχύει, μέχρι 75% διαπερατότητα (μαζί με το τζάμι) επιτρέπεται...

Όμως κάποιες εταιρείες δεν έχουν τόσο ανοικτόχρωμη μεμβράνη και από τα να σου το πουν με κίνδυνο να σε χάσουν από πελάτη (αν θες να βάλεις και στα άλλα πακέτο), σου λέει απαγορεύεται.

59 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε
  1.  
  2. Τα παρμπρίζ των αυτοκινήτων της τελευταίας 20ετίας, διαθέτουν εσωτερική α-θερμική μεμβράνη με αποτέλεσμα να υπάρχει σοβαρός κίνδυνος ραγίσματος, σε περίπτωση προσθήκης αντηλιακής μεμβράνης

Δεν ισχύει, ούτε αυτό, μεγάλη υπερβολή...

Μάλλον άλλη μια δικαιολογία από εγκαταστάτη που δεν μπορεί να αναλάβει την συγκεκριμένη εγκατάσταση για να μην χάσει τον πελάτη.

Όπως μου είχε πει άνθρωπος του χώρου, την έχω 10 χρόνια σε αμάξι με αθερμική και είναι όλη την ώρα στον ήλιο και δεν έχει πάθει τίποτα.

59 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε
  1.  
  2.  
  3. Λόγω κατασκευής του τζαμιού, η προσθήκη μεμβράνης δημιουργεί διαθλάσεις και θαμπάδα, με αποτέλεσμα να δυσκολεύει την ορατότητα του οδηγού, κυρίως τις βραδυνές ώρες με τα φώτα των αντίθετα κινούμενων οχημάτων

Ελπίζουμε να σας φανήκαμε χρήσιμοι

Αυτό ισχύει αν η μεμβράνη είναι κακής ποιότητας, αν η εγκατάσταση δεν έχει γίνει σωστά ή αν δεν καθαρίζεται η μεμβράνη.

Εν ολίγοις άλλη μια δικαιολογία.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2021 στις 2:12 ΠΜ, Manthaiou είπε

Ζητάνε γύρω στα 280 300 ευρώ 

Στην ομάδα φ.α. στο facebook μόλις αναφέρουν 159€ (ενισχυμένες στη ζέστη) χωρίς του παρμπρίζ στη llumar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αν εννοούν τις Desert δεν είναι προσφορά τα 159€ πάντως.

Σε εμένα απαντάς ; llumar ανέφεραν , οπότε βάσει του τιμοκαταλόγου της llumar , πρέπει να είναι οι SuperGlance σειρά , οι πιο φθηνές

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. μια προταση και η GWF USA . Εχω βαλει σε 2 αυτοκινητα. 50 αρα μπροστινα τζαμια - 40 αρα  πισω Δεν ξερω όμως ποιος βαζει τωρα.Aντιπρόσωπος global window films HELLAS αντηλιακες μεμβρανες   https://www.globalwindowfilms.gr/προιόντα/Φιμέ-Τζάμια-Μεμβράνες-αυτοκινήτων/

Επεξ/σία από georgegreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Έχουμε κάτι να προτείνουμε γύρω στα 100 ευρώ να βλέπω την νύχτα και σε βροχή? Το μπροστα το παρμπρίζ πάει έξτρα? 

Μόνο 100€ κοστίζει το μπροστινό παρμπρίζ 

100€ για λοιπά περιμετρικά κρύσταλλα θα βρεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, babis792 είπε

Καλημερα στην ομαδα θα ηθελα να μου πει οποιος γνωρίζει όλες τις εταιρειες που παρεχουν νανοκεραμικες μεμβρανες γιατι εχω χαθει.

Όλες δεν τις ξέρει κανείς.Βρές μια με καλές κριτικές και πήγαινε.

Ένας φίλος είχε βάλει σε αυτόν https://autofilms.gr και είχε μείνει πολύ ευχαριστημένος,

Κάνε μια έρευνα στο google.

Επεξ/σία από LabrakisG1992
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Όλες δεν τις ξέρει κανείς.Βρές μια με καλές κριτικές και πήγαινε.

Ένας φίλος είχε βάλει σε αυτόν https://autofilms.gr και είχε μείνει πολύ ευχαριστημένος,

Κάνε μια έρευνα στο google.

Πήρα ένα τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού

240ε για όλα (μαζί και παρμπριζ) χωρίς ΦΠΑ σε νανοκεραμικές

Δεν είχε για την Μεγάλη εβδομάδα , μπορεί να κλείσω μετα το Πάσχα να πάω για τοποθέτηση , διάβασα καλά σχόλια για τον συγκεκριμένο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πήρα ένα τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού

240ε για όλα (μαζί και παρμπριζ) χωρίς ΦΠΑ σε νανοκεραμικές

Δεν είχε για την Μεγάλη εβδομάδα , μπορεί να κλείσω μετα το Πάσχα να πάω για τοποθέτηση , διάβασα καλά σχόλια για τον συγκεκριμένο

Μια χαρά.Περιμένω και την δικιά σου γνώμη(αν πας) μιας και είμαι και γω σε σκέψεις.

Επεξ/σία από LabrakisG1992
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ γω σκέφτομαι να πάω στον συγκεκριμένο λόγω των κριτικών που διάβασα απλά περίμενα να καθαρίσει λίγο η ατμόσφαιρα απο σκόνη κ γύρη, να γίνει ένα καλό πλύσιμο κ να πάω. Αφού είναι κλεισμένος για καιρό θα πάρω από τώρα να κλείσω ραντεβού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...