Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είμαι μεταξύ v-kool & madico black pearl nanoceremic. Μένω κοντά στον Γέρακα οπότε μάλλον θα πάω στον συστημένο http://www.giannikelis.gr (που να τρέχω Γλυφάδα https://v-kool.gr/)

Θα βάλω και μπροστά οπότε οι τιμές παίζουν ψιλά , κάπου στα 250-350 ευρώ δυστυχώς.

Επεξ/σία από mesastoura
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Madico έβαλα Άγιο Στέφανο σε passat με 200 (εμπρός νανοκεραμικό, απλό στο υπόλοιπο) αν θυμάμαι καλά... 

Επεξ/σία από filarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας βάλει αντηλιακές μεμβράνες στα 2 προηγούμενα μου αυτοκίνητα, θέλω να βάλω και στο ολοκαίνουριο Yaris του 2021 που έχω από Φεβρουάριο.

Πήγα στην Carglass στη Συγγρού όπου είχα βάλει και στα προηγούμενα αυτοκίνητα και έβαλα παντού νανοκεραμικές εκτός από το παρμπρίζ. Στο παρμπρίζ δεν δέχτηκαν να μου βάλουν γιατί όπως λένε αν και νόμιμο δημιουργείται πρόβλημα (παρεμβολές) στο σύστημα auto pilot του αυτοκινήτου το οποίο έχει οδηγήσει σε ατυχήματα. Οπότε, εδώ και καιρό έχουν σταματήσει να βάζουν στο παρμπρίζ σε οχήματα με auto pilot.

Έχοντας στο παρμπρίζ στα 2 προηγούμενα αυτοκίνητα μου, μου φαίνεται πολύ άσχημο που οδηγώ χωρίς μεμβράνη καθώς έχω καλομάθει. 😅 Τονίζω πως μεμβράνη βάζω για ξεκούραστη οδήγηση, χαμηλότερη θερμοκρασία καμπίνας και για προστασία του εσωτερικού του αυτοκινήτου. Οι παράγοντες "εμφάνιση" και "μαγκιά" με αφήνουν παγερά αδιάφορο.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν υπάρχει μεμβράνη που να μην δημιουργεί τέτοια προβλήματα. Τα Tesla που έχουν full αυτόνομη οδήγηση δεν παίρνουν μεμβράνες δηλαδή; 🤨

Γνωρίζει κάποιος τι τύπου μεμβράνης πρέπει να βάλω για να μην δημιουργούνται τέτοια προβλήματα και που μπορώ να τη βάλω; Το να δώσω και 200 ευρώ από 100 που είχα δώσει για το παρμπρίζ στα 2 προηγούμενα αυτοκίνητα μου δεν με πειράζει αρκεί να γίνει σωστή δουλειά που δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα στο μέλλον.

Επεξ/σία από katsikoula
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στo volvo του πατέρα μου δεν έχει παρουσιάσει κάτι... 

Άσε που τα ραντάρ δεν καλύπτονται από μεμβράνη αφού είναι κλειστό πίσω από τον καθρέπτη...

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει αυτοκίνητο που μεταξύ του ραντάρ και του εμπρός υαλοπίνακα να αφήνει κενό να μπορείς να βάλεις κάτι...

Επεξ/σία από filarhos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, filarhos είπε

Στo volvo του πατέρα μου δεν έχει παρουσιάσει κάτι... 

Άσε που τα ραντάρ δεν καλύπτονται από μεμβράνη αφού είναι κλειστό πίσω από τον καθρέπτη...

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει αυτοκίνητο που μεταξύ του ραντάρ και του εμπρός υαλοπίνακα να αφήνει κενό να μπορείς να βάλεις κάτι...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αν μπήκε η μεμβράνη στην Αθήνα, μπορείς να γράψεις που έγινε η δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, katsikoula είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αν μπήκε η μεμβράνη στην Αθήνα, μπορείς να γράψεις που έγινε η δουλειά;

Στο iguanas Άγιο Στέφανο. Πήγα πρώτα το punto και μετά ακολούθησαν άλλα τέσσερα αυτοκίνητα μας.

 

Υ.Γ. Αν θεωρηθεί διαφήμιση να το αφαιρέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, filarhos είπε

Στο iguanas Άγιο Στέφανο. Πήγα πρώτα το punto και μετά ακολούθησαν άλλα τέσσερα αυτοκίνητα μας.

 

Υ.Γ. Αν θεωρηθεί διαφήμιση να το αφαιρέσω.

Κάλεσα και έκλεισα ήδη ραντεβού! Μου είπαν ότι λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα αλλά ακόμα και να υπάρχει θα αναλάβουν να αφαιρέσουν τη μεμβράνη και θα μου δώσουν τα χρήματα μου πίσω.

Γενικά, μου άφησαν πολύ καλή εντύπωση στο τηλέφωνο. Ο άνθρωπος πήρε το χρόνο του να μου απαντήσει στα ερωτήματα μου και δεν στράβωσε καθόλου που του είπα ότι έχω βάλει ήδη στα υπόλοιπα τζάμια στη Carglass όπως θα έκανε ο μέσος Έλληνας επιχειρηματίας.

Πιστεύω θα επιβεβαιωθούν τα 99 άριστα reviews που έχει στη Google!

Σε ευχαριστώ και πάλι @filarhos για την πρόταση!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mesastoura είπε

Τι μάρκα θα σου βάλουν ;

Madico νανοκεραμική. Την ίδια που έβαλε/βάζει και η Carglass. Μακάρι να το ήξερα εξαρχής να πήγαινα σε αυτούς 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2021 στις 4:26 ΜΜ, katsikoula είπε

Κάλεσα και έκλεισα ήδη ραντεβού! Μου είπαν ότι λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα αλλά ακόμα και να υπάρχει θα αναλάβουν να αφαιρέσουν τη μεμβράνη και θα μου δώσουν τα χρήματα μου πίσω.

Γενικά, μου άφησαν πολύ καλή εντύπωση στο τηλέφωνο. Ο άνθρωπος πήρε το χρόνο του να μου απαντήσει στα ερωτήματα μου και δεν στράβωσε καθόλου που του είπα ότι έχω βάλει ήδη στα υπόλοιπα τζάμια στη Carglass όπως θα έκανε ο μέσος Έλληνας επιχειρηματίας.

Πιστεύω θα επιβεβαιωθούν τα 99 άριστα reviews που έχει στη Google!

Σε ευχαριστώ και πάλι @filarhos για την πρόταση!!!

Την ίδια άποψη έχω κι εγώ! Είναι πολύ καλά παιδιά και κάνουν καλή δουλειά!

Τυχαία περνώντας σταμάτησα για προσφορά και με κέρδισαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μια ερώτηση θέλω να κάνω, εχω φιμε σε όλα τα κρύσταλλα εκτός παρμπρίζ. Ειναι νόμιμο να βαλω φιμε (παρμπριζ) η κάποιου είδους αλλη αντιηλιακη μεμβράνη χωρίς να εχω θέμα με την ασφάλεια? Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, shinig2 είπε

Καλησπέρα! Μια ερώτηση θέλω να κάνω, εχω φιμε σε όλα τα κρύσταλλα εκτός παρμπρίζ. Ειναι νόμιμο να βαλω φιμε (παρμπριζ) η κάποιου είδους αλλη αντιηλιακη μεμβράνη χωρίς να εχω θέμα με την ασφάλεια? Ευχαριστώ πολύ!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shinig2 είπε

Καλησπέρα! Μια ερώτηση θέλω να κάνω, εχω φιμε σε όλα τα κρύσταλλα εκτός παρμπρίζ. Ειναι νόμιμο να βαλω φιμε (παρμπριζ) η κάποιου είδους αλλη αντιηλιακη μεμβράνη χωρίς να εχω θέμα με την ασφάλεια? Ευχαριστώ πολύ!

Δε θα σε καλύψει & την μεμβράνη σε περίπτωση θραύσης κρυστάλλων, από κει και πέρα διαβάζεις το φεκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι σκ@τ@ ισχύει τελικά με την μεμβράνη για μπροστά ?

Εκτός απο autofilms που μου είπαν ότι βάζουν κανονικά μπροστά είπα να πάρω σήμερα και ένα τηλέφωνο σε επίσημο αντιπρόσωπο της 3Μ που να είναι κοντά στο σπίτι. Γιατί η autofilms είναι και 40 λεπτά μακριά και αν πετάξει καμία φούσκα και πρέπει να ξαναπεράσω δεν θέλω να τρέχω πάλι 40 λεπτά απόσταση .

Οπότε πήρα έναν κοντά στο σπίτι που είναι και στη λίστα της 3Μ με τους επίσημους συνεργάτες

3Μ Crystalline νανοκεραμικές 360ε χωρίς το παρπριζ

Μου είπε και για κάποιες carbon νανοκεραμικές στα 280ε που μου τις προτείνει ότι είναι πιο VFM

Σε ερώτηση για το παρπριζ μου είπε κατηγορηματικά όχι.

Όταν ρώτησα για τους λόγους που είπε τα παρακάτω

1) Θα έχω πρόβλημα με το ΚΤΕΟ

2) Πιθανό πρόβλημα με ασφαλιστική και ότι απαγορεύεται σε περίπτωση που χρειαστεί να σπάσει το μπροστινό τζάμι 

3)  Λόγω TRIPLEX τζαμιού θα υπάρχουν διαθλάσεις και μειωμένη ορατότητα

4) Πιθανότητα να περάσει νερό σε κάποιο απο τα εγκεφαλάκια που υπάρχουν και δεν θέλουν να πάρουν την ευθύνη σε πιθανότητα βλάβης

Ήταν πολύ ευγενικός και έκατσε να μου τα εξηγήσει όλα απο το τηλέφωνο. Του είπα ότι βάζω χρόνια σε όλα τα αμάξια και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Μου απάντησε ότι υπάρχουν πολύ που βάζουν ακόμη αλλά αυτοί δεν το κάνουν και δεν το προτείνει.

Τι είναι τελικά σωστό? Γιατί αν δεν μπεί μπροστά θεωρώ ότι είναι μισή δουλειά , προτιμώ να μην βάλω καθόλου αν είναι να βάλω μόνο στα υπόλοιπα . Το σημαντικότερο είναι όταν ταξιδεύεις και τρώς όλο τον ήλιο απο μπροστά , συνήθως σε παρκιγκ το έχω εγώ το αμάξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...