Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/5/2021 στις 8:27 ΜΜ, koularasss είπε

Και εγώ ψάχνω για θεσσαλονίκη αν υπάρχει καποια δοκιμασμένη λύση

Μετά από πολύ ψάξιμο, έχω καταλήξει στο Wrap & Signs. Σε 9 μέρες έχω ραντεβού, αν δε βιάζεσαι θα σε ενημερώσω για το αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, Astreos είπε

Μετά από πολύ ψάξιμο, έχω καταλήξει στο Wrap & Signs. Σε 9 μέρες έχω ραντεβού, αν δε βιάζεσαι θα σε ενημερώσω για το αποτέλεσμα

Δεν το βιάζομαι, σε κάνα μήνα λέω να πάω. Αναμένω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πάντως που είχε πολύ ζέστη ,έτυχε και πήγα με άλλο αμάξι σε μια δουλειά , ε , αν δεν έχει το παρμπριζ μεμβράνη είναι μισή δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιφάνεια του παρμπρίζ είναι πολύ μεγάλη, και αν έχεις και τον ήλιο απέναντι και όχι αριστερά ή δεξιά οι μεμβράνες στα πλαϊνά δε νομίζω ότι κάνουν και πολλά.

Το θέμα είναι να κάνουν όντως δουλειά, όπως φαίνεται σε κάποια videos στο YouTube που χρησιμοποιούν ειδικούς λαμπτήρες και δείχνουν ότι κόβουν την ακτινοβολία ακόμα κι αν δεν είναι σκούρες, και να μην είναι placebo effect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, phanispal είπε

Η επιφάνεια του παρμπρίζ είναι πολύ μεγάλη, και αν έχεις και τον ήλιο απέναντι και όχι αριστερά ή δεξιά οι μεμβράνες στα πλαϊνά δε νομίζω ότι κάνουν και πολλά.

Το θέμα είναι να κάνουν όντως δουλειά, όπως φαίνεται σε κάποια videos στο YouTube που χρησιμοποιούν ειδικούς λαμπτήρες και δείχνουν ότι κόβουν την ακτινοβολία ακόμα κι αν δεν είναι σκούρες, και να μην είναι placebo effect.

Κάνουν δουλειά το καταλαβαίνεις ειδικά στα ταξίδια αν σε χτυπάει ο ήλιος. Με σκούρες που είχα παλιά ούτε γυαλιά δεν έβαζα, με ανοιχτή νιώθεις ότι δεν σε καίει ο ήλιος.

Εγώ θα δω μήπως πάω carglass που δεν έχει νανοκεραμικες αλλά βάζει σε όλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εβαλα εδω μεμβρανες με 99€, εκλεισα ραντεβου για την επομενη ημερα, 2 ωρες πηρε η διαδικασια(αραξα σε μια καφετερια διπλα), αριστη εφαρμογη και εχω και 2 φιλους που εχουν βαλει εκει και δεν εχουν καμια φουσκαλα εδω και 2 χρονια

CarSound:
https://www.carsound.gr/product/501/antiliakes-membranes-aytokinitwn.html

Εβαλα 35 μπροστα και 50(πιο σκουρα) πισω. Πολυ ευχαριστημενος, δεν νιωθεις να σε καιει ο ηλιος.
Βραδυ δεν εχω κανενα προβλημα ορατοτητας με τους καθρεπτες.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, haHa είπε

Εβαλα εδω νανοκεραμικες μεμβρανες με 99€, εκλεισα ραντεβου για την επομενη ημερα, 2 ωρες πηρε η διαδικασια(αραξα σε μια καφετερια διπλα), αριστη εφαρμογη και εχω και 2 φιλους που εχουν βαλει εκει και δεν εχουν καμια φουσκαλα εδω και 2 χρονια

CarSound:
https://www.carsound.gr/product/501/antiliakes-membranes-aytokinitwn.html

Εβαλα 35 μπροστα και 50(πιο σκουρα) πισω. Πολυ ευχαριστημενος, δεν νιωθεις να σε καιει ο ηλιος.
Βραδυ δεν εχω κανενα προβλημα ορατοτητας με τους καθρεπτες.

Εισαι σιγουρος οτι εβαλες νανοκεραμικες με 99€; Τόσο έχουν οι απλές, οι νανο ειναι περιπου στα διπλά (τον ειχα παρει τηλ και εγω όταν εψαχνα για τα δικα μου αμαξια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, paylidis είπε

Εισαι σιγουρος οτι εβαλες νανοκεραμικες με 99€; Τόσο έχουν οι απλές, οι νανο ειναι περιπου στα διπλά (τον ειχα παρει τηλ και εγω όταν εψαχνα για τα δικα μου αμαξια)

Μπορει και να κανω λαθος, δεν ειμαι σιγουρος τωρα που το λες. Ενα τηλεφωνο για οποιον ενδιαφερεται θα λυσει τις αποριες.

 

edit: Μολις πηρα τηλ, δεν ειναι νανοκεραμικες στα 99€, διορθωνω το μηνυμα μου.

9 ώρες πριν, phanispal είπε

Νομίζω ότι όσο πέφτει το νούμερο τόσο πιο σκούρες είναι.

Δηλαδή η 50άρα λογικά είναι πιο ανοιχτή από την 35άρα.

Υπαρχει μπερδεμα γιατι χρησιμοποιουνται απο τον κοσμο 2 διαφορετικες μετρικες:
α) ποσο τοις % κοβει, αρα οσο μεγαλυτερο, τοσο πιο σκουρα.
α) ποσο τοις % αφηνει, αρα οσο μεγαλυτερο, τοσο πιο ανοιχτοχρωμη.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, koularasss είπε

Ερώτηση άσχετου. Για να τις βάλουν αποσυναρμολούν μέρος της πόρτας; 

Καλησπέρα φίλε μου, στο δικό μου αμάξι (Smart 451) δεν αφαιρέθηκε τίποτα για την εγκατάσταση.

Βέβαια είναι και πολύ απλή η τοποθέτηση στο Smart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, haHa είπε

Εβαλα εδω μεμβρανες με 99€, εκλεισα ραντεβου για την επομενη ημερα, 2 ωρες πηρε η διαδικασια(αραξα σε μια καφετερια διπλα), αριστη εφαρμογη και εχω και 2 φιλους που εχουν βαλει εκει και δεν εχουν καμια φουσκαλα εδω και 2 χρονια

CarSound:
https://www.carsound.gr/product/501/antiliakes-membranes-aytokinitwn.html

Εβαλα 35 μπροστα και 50(πιο σκουρα) πισω. Πολυ ευχαριστημενος, δεν νιωθεις να σε καιει ο ηλιος.
Βραδυ δεν εχω κανενα προβλημα ορατοτητας με τους καθρεπτες.

100 ευρώ και για μπροστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...