Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σε όλους

Ψάχνω κι εγώ να βάλω μεμβράνες σε i20 του 2009 5αθυρο και έχω λίγο μπερδευτεί με τις μάρκες, το πόσο σκοτεινές πρέπει να είναι, κλπ....

Δεν θέλω να ξηλωθώ εντελώς (μέχρι 150-  170€ διαθέτω) και σε πρώτη φάση δεν θα βάλω τίποτε στο μπροστά τζάμι. Με "ανησυχούν" 2-3 πραγματάκια όπως: 1ον αν "χρειάζεται" να ξηλωθούν τα πλαστικά στο συγκεκριμένο αμάξι, αν υπάρχει κάποιο μαγαζί που από την εμπειρία σας να έχει εγγυημένα αποτελέσματα ότι δεν θα γίνει ζημιά, 2ον, τα τζάμια μου είναι ήδη ελαφρώς tinted, θα έχω περιθώριο να δω πως θα φαίνεται πριν μπουν οι μεμβράνες επάνω; (δεν θέλω να γίνει φουλ καγκουρικο ούτε να έχω περιορισμένη ορατότητα τη νύχτα) και 3ον, υπάρχει κάποια πρόταση σε μάρκα; Θυμάμαι παλιότερα είχα πάρει προσφορά από την carglass στα 120,00€ εμπρός - πίσω αλλά λόγω άλλων υποχρεώσεων είχα κάνει πίσω τότε.

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2021 στις 11:26 ΜΜ, vonick είπε

100 ευρώ έχει μόνο η μπροστά οπότε μάλλον όλα λάθος μας τα λες βρε haha ....lol

Τον πήρα τηλέφωνο λέει 100 ευρώ και για μπροστά με τίποτα, εγώ έκλεισα στην autofilms αν και νέος οδηγός(θα φύγει το Ν αλλά λόγω προηγούμενης εμπειρίας με μηχανη στους δρομους παρατηρώ ότι το πάω καλά) θέλω να είναι λίγο δροσερό το αμαξι όταν το βαράει ο ήλιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2021 στις 11:26 ΜΜ, vonick είπε

100 ευρώ έχει μόνο η μπροστά οπότε μάλλον όλα λάθος μας τα λες βρε haha ....lol

100€ εχει για μπρος παραθυρα, πισω παραθυρα και πισω παμπριζ.
https://www.carsound.gr/product/501/antiliakes-membranes-aytokinitwn.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνομαι και γω να βάλω νανοκεραμικες μεμβρανες σε μια giulietta. Ελεγα να πάω Llumar αλλά δεν βάζουν καθόλου στο παρμπριζ, οπότε λέω να κοιτάξω προς Autofilms ή τον γιαννικελη. Έχετε μείνει ευχαριστημένοι από τους παραπάνω όσοι τους προτιμησατε;; υπάρχει άλλη καλή πρόταση; 

Για γυάλισμα και κερωμα ξέρει κανείς; να κάνει καλή δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Gagaras είπε

Ελεγα να πάω Llumar αλλά δεν βάζουν καθόλου στο παρμπριζ

Μπορεί να μη βάζουν οι συγκεκριμένοι μιας και (Βόλο) ,γείτονάς μου , έβαλε στο παρμπριζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επανέρχομαι με το αποτέλεσμα. Όπως ανέφερα σε προηγούμενη ανάρτηση, το ραντεβού μου ήταν στο Wraps & Signs στη Θεσσαλονίκη. Επέλεξα 50% μπροστά και 35% πίσω ώστε να μην τραβάει την προσοχή της αστυνομίας και να έχω καλή ορατότητα, αλλά και να μην καιγόμαστε κιόλας. Έτσι και αλλιώς το τελείως μαύρο δε με ενθουσιάζει. Το αποτέλεσμα φαίνεται στις φωτογραφίες και είναι αυτό που ήθελα σε ορατότητα. 

Ο εγκαταστάτης βάζει και τη νόμιμη 75% στο παρμπρίζ. Δυστυχώς όμως, όταν πήγε να βάλει στο δικό μου, ανακάλυψε ένα μικρό σημαδάκι από πετραδάκι και το αναβάλλαμε μέχρι να δω τι θα το κάνω. Ήθελα οπωσδήποτε νανοκεραμικές, γιατί: α) έχουν καλύτερη απόδοση, β) είναι πιο φιλικές στα σήματα (gps, 4G, bluetooth) και γ) Με τον καιρό δεν "χαλάει" το χρώμα τους όπως οι απλές μεμβράνες. Δυστυχώς, όμως, από την έρευνα που έκανα, στη Θεσσαλονίκη γενικά τις κοστολογούν αρκετά ακριβά τις νανοκεραμικές (διπλάσια τιμή από τις άλλες κατηγορίες και αρκετά πιο ακριβά από Αθήνα). Παρόλα αυτά, ο συγκεκριμένος εγκαταστάτης ήταν από τους φθηνότερους και είχε καλές κριτικές.

Εντυπώσεις: Ο εγκαταστάτης (Θοδωρής) είναι ένα νέο παιδί και κάνει εξαιρετική δουλειά. Επαγγελματίας με τα όλα του. Από εταιρείες στις νανοκεραμικές δουλεύει την Solarscreen και την Xpel. Αν και λίγο ακριβότερη, προτίμησα την Xpel (XR+) που από το ψάξιμο που έκανα είναι από τις καλύτερες στην κατηγορία τους. Τιμή για SUV: 280 για ολικό ντύσιμο εκτός μπροστινού παρμπρίζ.   xpel1-min.jpg.983c2ffeb2068ca04ee4c484e041908c.jpgxpel2-min.jpg.9120efbe4a3d792cabda0e28ca8e7764.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Astreos είπε

Λοιπόν, επανέρχομαι με το αποτέλεσμα. Όπως ανέφερα σε προηγούμενη ανάρτηση, το ραντεβού μου ήταν στο Wraps & Signs στη Θεσσαλονίκη. Επέλεξα 50% μπροστά και 35% πίσω ώστε να μην τραβάει την προσοχή της αστυνομίας και να έχω καλή ορατότητα, αλλά και να μην καιγόμαστε κιόλας. Έτσι και αλλιώς το τελείως μαύρο δε με ενθουσιάζει. Το αποτέλεσμα φαίνεται στις φωτογραφίες και είναι αυτό που ήθελα σε ορατότητα. 

Ο εγκαταστάτης βάζει και τη νόμιμη 75% στο παρμπρίζ. Δυστυχώς όμως, όταν πήγε να βάλει στο δικό μου, ανακάλυψε ένα μικρό σημαδάκι από πετραδάκι και το αναβάλλαμε μέχρι να δω τι θα το κάνω. Ήθελα οπωσδήποτε νανοκεραμικές, γιατί: α) έχουν καλύτερη απόδοση, β) είναι πιο φιλικές στα σήματα (gps, 4G, bluetooth) και γ) Με τον καιρό δεν "χαλάει" το χρώμα τους όπως οι απλές μεμβράνες. Δυστυχώς, όμως, από την έρευνα που έκανα, στη Θεσσαλονίκη γενικά τις κοστολογούν αρκετά ακριβά τις νανοκεραμικές (διπλάσια τιμή από τις άλλες κατηγορίες και αρκετά πιο ακριβά από Αθήνα). Παρόλα αυτά, ο συγκεκριμένος εγκαταστάτης ήταν από τους φθηνότερους και είχε καλές κριτικές.

Εντυπώσεις: Ο εγκαταστάτης (Θοδωρής) είναι ένα νέο παιδί και κάνει εξαιρετική δουλειά. Επαγγελματίας με τα όλα του. Από εταιρείες στις νανοκεραμικές δουλεύει την Solarscreen και την Xpel. Αν και λίγο ακριβότερη, προτίμησα την Xpel (XR+) που από το ψάξιμο που έκανα είναι από τις καλύτερες στην κατηγορία τους. Τιμή για SUV: 280 για ολικό ντύσιμο εκτός μπροστινού παρμπρίζ.   xpel1-min.jpg.983c2ffeb2068ca04ee4c484e041908c.jpgxpel2-min.jpg.9120efbe4a3d792cabda0e28ca8e7764.jpg

Είναι εύκολο να δώσεις λινκ μαγαζιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koularasss είπε

Είναι εύκολο να δώσεις λινκ μαγαζιού;

https://wrapsigns.gr/

Να σημειώσω εδώ ότι βάζει και απλές σειρές (όχι νανοκεραμικές) για κάτι πιο οικονομικό. Το βασικό είναι ότι κάνει πολύ καλή δουλειά ως εγκαταστάτης.

Επεξ/σία από Astreos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2021 στις 11:38 ΠΜ, gazp είπε

Καλημέρα σε όλους

Ψάχνω κι εγώ να βάλω μεμβράνες σε i20 του 2009 5αθυρο και έχω λίγο μπερδευτεί με τις μάρκες, το πόσο σκοτεινές πρέπει να είναι, κλπ....

Δεν θέλω να ξηλωθώ εντελώς (μέχρι 150-  170€ διαθέτω) και σε πρώτη φάση δεν θα βάλω τίποτε στο μπροστά τζάμι. Με "ανησυχούν" 2-3 πραγματάκια όπως: 1ον αν "χρειάζεται" να ξηλωθούν τα πλαστικά στο συγκεκριμένο αμάξι, αν υπάρχει κάποιο μαγαζί που από την εμπειρία σας να έχει εγγυημένα αποτελέσματα ότι δεν θα γίνει ζημιά, 2ον, τα τζάμια μου είναι ήδη ελαφρώς tinted, θα έχω περιθώριο να δω πως θα φαίνεται πριν μπουν οι μεμβράνες επάνω; (δεν θέλω να γίνει φουλ καγκουρικο ούτε να έχω περιορισμένη ορατότητα τη νύχτα) και 3ον, υπάρχει κάποια πρόταση σε μάρκα; Θυμάμαι παλιότερα είχα πάρει προσφορά από την carglass στα 120,00€ εμπρός - πίσω αλλά λόγω άλλων υποχρεώσεων είχα κάνει πίσω τότε.

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Carglass τρέχει προσφορά στα 180€ μπορεί να σου βγεί λιγότερο εσένα για το i20 Για όλα εκτός του μπροστινού

Ως ειδικοί σε αλλαγές τζαμιών τους εμπιστεύομαι στην εγκατάσταση έχουμε βάλει μεμβράνες, τζάμια κτλ όλα κομπλέ

Βάζει madico απλά δεν έχει νανοκεραμικες

Τις είχα βάλει στο Astra μία χαρά ήταν ακόμη ζούνε χωρίς πρόβλημα ( έδωσα το αμάξι στον κολλητό οπότε το βλέπω ακόμη, οπότε οι μεμβράνες είναι κοντά 10 ετών)

Αν θυμάμαι καλά έχει και δείγμα να δείς στο αμάξι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, tsofras είπε

Βάζει madico απλά δεν έχει νανοκεραμικες

Οι black pearl της madico είναι νανοκεραμικές και τις βάζουν στου οδηγού-συνοδηγού

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

Οι black pearl της madico είναι νανοκεραμικές και τις βάζουν στου οδηγού-συνοδηγού

Ναι συγνώμη δεν έγραψα ολοκληρωμένη την πρόταση δεν θυμάμαι πια σειρά βάζουν αλλά μου είπαν ότι δεν εχουν νανοκεραμικες, μήπως βάζουν άλλο μοντέλο? Ή μου είπε λάθος η κοπέλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι συγνώμη δεν έγραψα ολοκληρωμένη την πρόταση δεν θυμάμαι πια σειρά βάζουν αλλά μου είπαν ότι δεν εχουν νανοκεραμικες, μήπως βάζουν άλλο μοντέλο? Ή μου είπε λάθος η κοπέλα?

Δεν ξέρω, παλιά βάζανε τις wincos ,επίσης νανοκεραμικες , τώρα έχουν τις black pearl , μπορεί να έκανε λάθος ή να μη τις βάζουν καθόλου πλέον σε προσφορές .

Πάντως για όποιον δε βιάζεται , ρίχνουν τις τιμές και στα 140Ε και φίλος μου με παζάρι επιτόπου σε κατάστημα τις έβαλε με 120Ε !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2021 στις 8:23 ΠΜ, Gagaras είπε

Ψάχνομαι και γω να βάλω νανοκεραμικες μεμβρανες σε μια giulietta. Ελεγα να πάω Llumar αλλά δεν βάζουν καθόλου στο παρμπριζ, οπότε λέω να κοιτάξω προς Autofilms ή τον γιαννικελη. Έχετε μείνει ευχαριστημένοι από τους παραπάνω όσοι τους προτιμησατε;; υπάρχει άλλη καλή πρόταση; 

Για γυάλισμα και κερωμα ξέρει κανείς; να κάνει καλή δουλειά

Κοίτα εγώ ούτε 2 μέρες τις έχω οπότε δεν μπορώ να σου πω αλλά είδα ότι πηγαίνουν και αρκετά ακριβά αμαξια στην auto films και έχει πολύ καλές κριτικές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...