Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Εδώ είναι η λίστα με τα χαρακτηριστικά των madico

δεν έχει τις nanoceramic ,είναι εδώ και επιλέγεις 75%

βασικά τώρα το κοιτούσα ,ήθελα να ρωτήσω τον @paylidis ποια σειρά έβαλε απο

https://www.nexfilusa.com/pdf/Automotive-Specs.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει τις nanoceramic ,είναι εδώ και επιλέγεις 75%

βασικά τώρα το κοιτούσα ,ήθελα να ρωτήσω τον @paylidis ποια σειρά έβαλε απο

https://www.nexfilusa.com/pdf/Automotive-Specs.pdf

 

Performance κατι και 35 γραφει το αυτοκόλλητο στην εγγυηση/βεβαιωση αλλα δεν εχω ιδεα ποια ακριβως μεμβράνη ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Performance κατι και 35 γραφει το αυτοκόλλητο στην εγγυηση/βεβαιωση αλλα δεν εχω ιδεα ποια ακριβως μεμβράνη ειναι...

μήπως δεν είναι νανοκεραμικές ? (για τις Nexfil ρωτάω)

Επεξ/σία από korakios
Nexfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

μήπως δεν είναι νανοκεραμικές ?

σιγουρα ειναι... ανοιξε μπροστα μου το κουτι με το ρολό (κ ειδα κ το τιμολογιο απο τον εισαγωγεα) καθως ειχε σταματησει να δουλευει τη συγκεκριμενη μαρκα και παρηγγειλε για εμενα και άλλους 2-3 το συγκεκριμενο κωδικό νανοκεραμικης. Οταν σχολασω θα τσεκαρω ακριβως τι λεει το αυτοκολλητο

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει τις nanoceramic ,είναι εδώ και επιλέγεις 75%

βασικά τώρα το κοιτούσα ,ήθελα να ρωτήσω τον @paylidis ποια σειρά έβαλε απο

https://www.nexfilusa.com/pdf/Automotive-Specs.pdf

 

2η σελίδα δεν είναι οι Black Pearl® NC 75 ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να βάλω και στο παρμπρίζ. Να βάλω νανοκεραμική ή απλή? Γιατί οι υπόλοιπες που έβαλα πιο παλιά δεν είναι νανοκεραμικές. Δεν παίζει κάποιο ρόλο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paylidis είπε

παντου κεραμικη, ουτε να το συζητας... καλυτερα ψαχνε φθηνότερο μαγαζι και βάλε παντου ;) 

 

1 ώρα πριν, paylidis είπε

ρε συ τι τιμές είναι αυτές; Εγω στα τελευταία 2 αμαξια μου εβαλα τις Nexfil nanoceramic την πρώτη φορά στα 130-140 και τη δεύτερη στα 170-180... και τις δύο φορες 35αρες (ήτοι 35% περατότητα). Στο σκοντα έβαλα ASWF 50αρες απλές με 99€ σε ένα φοβερό μαστορα στα μελισσια...

Μιας και εσυ εχεις και νονοκεραμικες(35%) και κανονικες(50%) σε διαφορετικα αμαξια, για κανε μια μινι-συγκριση/σχολιο!

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

2η σελίδα δεν είναι οι Black Pearl® NC 75 ;

είχε και 2η σελίδα τελικά , όλο δύσκολα βάζεις 😁

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Οταν σχολασω θα τσεκαρω ακριβως τι λεει το αυτοκολλητο

καλά δε βιάζομαι , περισσότερο για σύγκριση χαρακτηριστικών έλεγα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, haHa είπε

 

Μιας και εσυ εχεις και νονοκεραμικες(35%) και κανονικες(50%) σε διαφορετικα αμαξια, για κανα μια μινι-συγκριση/σχολιο!

Κοιταξε, οι νανοκεραμικές ειναι ενα κλικ επάνω σε άνεση ιδιως κατα τη βραδυνη οδηγηση ή βροχερές ημέρες. Το εάν αξιζει η διαφορά είναι υπο συζητηση. Εαν σκεφτείς οτι για τις νανοκεραμικές χρειαστηκε να πάω 3 φορές (ίσως φταίει το παιδι που τις εβαλε) κοινώς, 1 να τις περάσω, 1 να τις πατήσει, και 1 που ξεκολλησε του παραθυρου οδηγού και αυτό το πηγαινε έλα μεταφράζεται σε βενζινη ενα τριανταρι+ ίσως να μην αξιζε στον συγκεκριμένο, αλλα σαν μεμβράνες αξίζουν φουλ...

πάντως επειδη εχω τις συγκεκριμένες - ιδιες ακριβώς μεμβράνες κοντά 10 χρονια σε διαφορετικά αυτοκίνητα θα πρέπει να ομολογήσω οτι παρόλο που είναι σχετικά σκουρες ΠΟΤΕ δε χρειάστηκε να κατεβάσω παραθυρο για να δω εξω (σε αντιθεση με φιλους με 3Μ llumar κλπ. ιδιας σκουρότητας που μου παραπονιουνται για αυτό το πρόβλημα).

Απο την άλλη οι πενηντάρες ειναι επισης αρκετά ξεκούραστες παρόλο που ειναι απλές και δε με ταλαιπωρησε καθόλου η τοποθετηση τους καθως το παλικαρι ήταν στα 10' απο το σπίτι μου και μπηκαν κ δε χρειάστηκε τιποτα απολυτως.

Ίσως η χρυση τομή θα ήταν να βαλω σε αυτό τον εγκαταστάτη (που ειναι ξεκαθαρα καλλιτεχνης κ το δείχνουν και οι κριτικές του) κάποιες νανοκεραμικές...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, paylidis είπε

Κοιταξε, οι νανοκεραμικές ειναι ενα κλικ επάνω σε άνεση ιδιως κατα τη βραδυνη οδηγηση ή βροχερές ημέρες. Το εάν αξιζει η διαφορά είναι υπο συζητηση. Εαν σκεφτείς οτι για τις νανοκεραμικές χρειαστηκε να πάω 3 φορές (ίσως φταίει το παιδι που τις εβαλε) κοινώς, 1 να τις περάσω, 1 να τις πατήσει, και 1 που ξεκολλησε του παραθυρου οδηγού και αυτό το πηγαινε έλα μεταφράζεται σε βενζινη ενα τριανταρι+ ίσως να μην αξιζε στον συγκεκριμένο, αλλα σαν μεμβράνες αξίζουν φουλ...

πάντως επειδη εχω τις συγκεκριμένες - ιδιες ακριβώς μεμβράνες κοντά 10 χρονια σε διαφορετικά αυτοκίνητα θα πρέπει να ομολογήσω οτι παρόλο που είναι σχετικά σκουρες ΠΟΤΕ δε χρειάστηκε να κατεβάσω παραθυρο για να δω εξω (σε αντιθεση με φιλους με 3Μ llumar κλπ. ιδιας σκουρότητας που μου παραπονιουνται για αυτό το πρόβλημα).

Απο την άλλη οι πενηντάρες ειναι επισης αρκετά ξεκούραστες παρόλο που ειναι απλές και δε με ταλαιπωρησε καθόλου η τοποθετηση τους καθως το παλικαρι ήταν στα 10' απο το σπίτι μου και μπηκαν κ δε χρειάστηκε τιποτα απολυτως.

Ίσως η χρυση τομή θα ήταν να βαλω σε αυτό τον εγκαταστάτη (που ειναι ξεκαθαρα καλλιτεχνης κ το δείχνουν και οι κριτικές του) κάποιες νανοκεραμικές...

Στείλε πμ τον καλλιτέχνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, paylidis είπε

Κοιταξε, οι νανοκεραμικές ειναι ενα κλικ επάνω σε άνεση ιδιως κατα τη βραδυνη οδηγηση ή βροχερές ημέρες. Το εάν αξιζει η διαφορά είναι υπο συζητηση. Εαν σκεφτείς οτι για τις νανοκεραμικές χρειαστηκε να πάω 3 φορές (ίσως φταίει το παιδι που τις εβαλε) κοινώς, 1 να τις περάσω, 1 να τις πατήσει, και 1 που ξεκολλησε του παραθυρου οδηγού και αυτό το πηγαινε έλα μεταφράζεται σε βενζινη ενα τριανταρι+ ίσως να μην αξιζε στον συγκεκριμένο, αλλα σαν μεμβράνες αξίζουν φουλ...

πάντως επειδη εχω τις συγκεκριμένες - ιδιες ακριβώς μεμβράνες κοντά 10 χρονια σε διαφορετικά αυτοκίνητα θα πρέπει να ομολογήσω οτι παρόλο που είναι σχετικά σκουρες ΠΟΤΕ δε χρειάστηκε να κατεβάσω παραθυρο για να δω εξω (σε αντιθεση με φιλους με 3Μ llumar κλπ. ιδιας σκουρότητας που μου παραπονιουνται για αυτό το πρόβλημα).

Απο την άλλη οι πενηντάρες ειναι επισης αρκετά ξεκούραστες παρόλο που ειναι απλές και δε με ταλαιπωρησε καθόλου η τοποθετηση τους καθως το παλικαρι ήταν στα 10' απο το σπίτι μου και μπηκαν κ δε χρειάστηκε τιποτα απολυτως.

Ίσως η χρυση τομή θα ήταν να βαλω σε αυτό τον εγκαταστάτη (που ειναι ξεκαθαρα καλλιτεχνης κ το δείχνουν και οι κριτικές του) κάποιες νανοκεραμικές...

Θέλω κ γω pm τον καλλιτέχνη παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tsofras είπε

Λοιπόν μόλις πήρα τηλέφωνο η προσφορά ισχύει για αυτό που έγραψα παραπάνω

Αν βάλεις παντού τις Black Pearl νανοκεραμικές πάει 240ε + 100ε το μπροστά = 340ε

Απλά μου είπε ότι οι νανοκεραμικές είναι στο 75% φωτεινότητα οπότε δεν θα μπορείς να βάλεις πιο σκούρες πίσω

Τους είπα θα πάω στο ραντεβού και θα συγκρίνω και θα αποφασίσω

Δεν είναι μεγάλο το κόστος πιστεύω 360 ήταν στην 3Μ χωρίς το μπροστά , στην autofilms νομίζω 380 ? (δεν θυμάμαι κάπου το έχω γράψει πιο πίσω)

300 πλήρωσα στην AutoFilms νανοκεραμικες full ντύσιμο. 

9 ώρες πριν, tsofras είπε

160 χωρίς την μπροστά με την μπροστά βλέπω πάει στα 240 αλλά και πάλι είναι 100ε διαφορά

Είναι χωρίς ΦΠΑ οι τιμές στο Site 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, original911 είπε

300 πλήρωσα στην AutoFilms νανοκεραμικες full ντύσιμο. 

Είναι χωρίς ΦΠΑ οι τιμές στο Site 

Thx man για 40€ πάω εδώ που είναι δίπλα μου , μία φουσκάλα να βγάλει και να πρέπει να ξαναανεβω η διαφορά θα είναι οι βενζίνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...