Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, paylidis είπε

Κοιταξε, οι νανοκεραμικές ειναι ενα κλικ επάνω σε άνεση ιδιως κατα τη βραδυνη οδηγηση ή βροχερές ημέρες. Το εάν αξιζει η διαφορά είναι υπο συζητηση. Εαν σκεφτείς οτι για τις νανοκεραμικές χρειαστηκε να πάω 3 φορές (ίσως φταίει το παιδι που τις εβαλε) κοινώς, 1 να τις περάσω, 1 να τις πατήσει, και 1 που ξεκολλησε του παραθυρου οδηγού και αυτό το πηγαινε έλα μεταφράζεται σε βενζινη ενα τριανταρι+ ίσως να μην αξιζε στον συγκεκριμένο, αλλα σαν μεμβράνες αξίζουν φουλ...

πάντως επειδη εχω τις συγκεκριμένες - ιδιες ακριβώς μεμβράνες κοντά 10 χρονια σε διαφορετικά αυτοκίνητα θα πρέπει να ομολογήσω οτι παρόλο που είναι σχετικά σκουρες ΠΟΤΕ δε χρειάστηκε να κατεβάσω παραθυρο για να δω εξω (σε αντιθεση με φιλους με 3Μ llumar κλπ. ιδιας σκουρότητας που μου παραπονιουνται για αυτό το πρόβλημα).

Απο την άλλη οι πενηντάρες ειναι επισης αρκετά ξεκούραστες παρόλο που ειναι απλές και δε με ταλαιπωρησε καθόλου η τοποθετηση τους καθως το παλικαρι ήταν στα 10' απο το σπίτι μου και μπηκαν κ δε χρειάστηκε τιποτα απολυτως.

Ίσως η χρυση τομή θα ήταν να βαλω σε αυτό τον εγκαταστάτη (που ειναι ξεκαθαρα καλλιτεχνης κ το δείχνουν και οι κριτικές του) κάποιες νανοκεραμικές...

Θα μπορούσα να έχω και γω το όνομα του αλλιτεχνη

Θα ήθελα να περάσω νανοκεραμικες καμμία καλή και οικονομική πρόταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, Manthaiou είπε

Θα μπορούσα να έχω και γω το όνομα του αλλιτεχνη

Θα ήθελα να περάσω νανοκεραμικες καμμία καλή και οικονομική πρόταση .

δε ξέρω εάν έχει κεραμικές... απλές έβαλα εκεί στο 2ο αμαξι

 

ψάξε λ πηγής 1 μελίσσια θα τον βρεις ποιος είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Γνώμη για xpel σκέφτομαι στα 180 μια χαρά είναι. Θα πέσει αρκετά η θερμοκρασία στο σαλόνι;

Η Xpel έχει διάφορες σειρές. Αν βάλεις με σκέτο χρώμα δε λέει και πολλά. Η καλύτερη είναι η νανοκεραμική XR+ η οποία πραγματικά αξίζει

10 ώρες πριν, Nabuko είπε

Λέω να βάλω και στο παρμπρίζ. Να βάλω νανοκεραμική ή απλή? Γιατί οι υπόλοιπες που έβαλα πιο παλιά δεν είναι νανοκεραμικές. Δεν παίζει κάποιο ρόλο ε?

Στο παρμπρίζ ΜΟΝΟ νανοκεραμική για δύο λόγους. α) Η νανοκεραμική έχει πολύ καλύτερη απόδοση στην ανοιχτή διαβάθμιση που απαιτείται μπροστά. β) Η νανοκεραμική δεν επηρεάζει τα σήματα από GPS, 4G

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Astreos είπε

Η Xpel έχει διάφορες σειρές. Αν βάλεις με σκέτο χρώμα δε λέει και πολλά. Η καλύτερη είναι η νανοκεραμική XR+ η οποία πραγματικά αξίζει

Στο παρμπρίζ ΜΟΝΟ νανοκεραμική για δύο λόγους. α) Η νανοκεραμική έχει πολύ καλύτερη απόδοση στην ανοιχτή διαβάθμιση που απαιτείται μπροστά. β) Η νανοκεραμική δεν επηρεάζει τα σήματα από GPS, 4G

Μου είπε έχει και με 130 αλλά με 180 είναι καλύτερες θα πάω να δω αν έχει την xr. Γνωρίζεις εάν αυτή βγαίνει στα παράθυρα του συνοδηγού και του οδηγού σε τι ποσοστό; Μου είπε για 50% αλλα δεν είμαι σίγουρος αν το είπε για του οδηγού ή για το πίσω. Πάντως μου είπε ότι θα είναι νόμιμα τα μπροστινά.

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς πάει να βγάλει παλιά μεμβράνη πριν τοποθετήσει καινούργια; Τι του ζήτησαν παραπάνω; Δημιουργείται ζημιά στις αντιστάσεις του πίσω τζαμιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ferongr είπε

Έχει κανείς πάει να βγάλει παλιά μεμβράνη πριν τοποθετήσει καινούργια; Τι του ζήτησαν παραπάνω; Δημιουργείται ζημιά στις αντιστάσεις του πίσω τζαμιού;

Κάνα 50 ευρώ να περιμένεις , όχι δεν υπάρχει θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ferongr είπε

Έχει κανείς πάει να βγάλει παλιά μεμβράνη πριν τοποθετήσει καινούργια; Τι του ζήτησαν παραπάνω; Δημιουργείται ζημιά στις αντιστάσεις του πίσω τζαμιού;

Με ένα θερμοπιστολο και προσοχή στο τράβηγμα και μετά καλό καθάρισμα με βενζίνη (αυτή που είναι και για τα ρούχα) και κανά καθαριστικό τζαμιών.....τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2017 στις 6:32 ΜΜ, ilias8513 είπε

Εχει χρησιμοποιήσει κανείς εγγύηση για τις μεμβράνες? Έχω llumar με εγγύηση εφ όρου ζωης. Το πρόβλημα είναι ότι οι μεμβράνες έχουν κάνει γραμμές που φαίνονται άσχημα, μάλλον έχουν γίνει από το ανοιξε-κλεισε στα παράθυρα.

Llumar συγκεκριμένα με εφ όρου ζωής εγγύηση έχω χρησιμοποιήσει τόσο εγώ όσο και συνάδελφος που είχε βάλει από το ίδιο κατάστημα, παράδρομος Κηφισού. Αν έχεις όλα τα χαρτιά πας και εφόσον είναι θέμα της μεμβράνης, στην αλλάζουν κανονικά και χωρίς κόστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η 3Μ που έχω βάλει από το 2006 καλά κρατεί.....στο πίσω σε ένα σημείο είδα 2 φουσκάλες , τα πλαινα τέλεια στο μπροστα δεν είχα βάλει για ήταν από την μάνα του ένα τόνο φιμέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ferongr είπε

Έχει κανείς πάει να βγάλει παλιά μεμβράνη πριν τοποθετήσει καινούργια; Τι του ζήτησαν παραπάνω; Δημιουργείται ζημιά στις αντιστάσεις του πίσω τζαμιού;

Σε llumar επειδή μου έβγαλε φουσκάλες στα 10 χρόνια η πίσω πήγα και μου την άλλαξαν μέσα την εγγύηση. Το θέμα είναι ότι η αντίσταση μετά δεν λειτουργούσε.

Όταν πήγα ψέκασαν το τζάμι και το άφησαν στον ήλιο για κάποιες ώρες για αν την ξεκολήσουν, αλλά η ζημιά έγινε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι να βάλω νανοκεραμικες, αλλά εδώ στην Λάρισα δεν έχω βρει κάποιον που να βάζει..Μήπως γνωρίζετε κάποιον εδώ κοντά να μου προτείνετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GiannhsCR είπε

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι να βάλω νανοκεραμικες, αλλά εδώ στην Λάρισα δεν έχω βρει κάποιον που να βάζει..Μήπως γνωρίζετε κάποιον εδώ κοντά να μου προτείνετε? 

Carglass ρώτησες; ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/6/2021 στις 12:47 ΠΜ, tilaverboy είπε

Μου είπε έχει και με 130 αλλά με 180 είναι καλύτερες θα πάω να δω αν έχει την xr. Γνωρίζεις εάν αυτή βγαίνει στα παράθυρα του συνοδηγού και του οδηγού σε τι ποσοστό; Μου είπε για 50% αλλα δεν είμαι σίγουρος αν το είπε για του οδηγού ή για το πίσω. Πάντως μου είπε ότι θα είναι νόμιμα τα μπροστινά.

Ναι, βγαίνει σε όποια διαβάθμιση θέλεις. Εγώ έβαλα 50 οδηγού - συνοδηγού και 35 πίσω. Δες προηγούμενο post μου με φωτογραφία για να δεις πως είναι

Στις 2/6/2021 στις 2:44 ΜΜ, GiannhsCR είπε

Ρώτησα ναι, αλλά βάζουν μόνο το 75% και εγώ ψάχνω για πιο σκούρα απόχρωση.

Η carglass φέρνει νανοκεραμική την Madico Black Pearl δυστυχώς μόνο σε 75 διαβάθμιση. Για Λάρισα δύσκολα τα πράγματα. Ακόμη και Θεσσαλονίκη θέλει ψάξιμο για νανοκεραμικές.  

Επεξ/σία από Astreos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...