Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για κάποιον που θέλει να σκουρινει λίγο το αμάξι αλλά να μην κάνει μπαμ πρέπει να βάλει τουλάχιστον τις 50αρες στις συγκεκριμένες

έβαλε ο γείτονάς μου 60άρες απο llumar και φαίνονται αρκετά σκούρες απο έξω και την ημέρα (έβαλε και παρμπρίζ μπροστά) . Βέβαια ζήλεψα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτασα στο Γιαννικέλη.

Αυτό που ήθελα να πω αρχικά, είναι ότι ερχόμενος, στη Μεσογείων είχα τον ήλιο από μπροστά και με έκαιγε στο στήθος και στα χέρια παρόλο που είχα κλιματιστικό.

Αν βελτιωθεί αυτό σε μεγάλο βαθμό θα είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά επέλεξα 35-20, η διαφορά είναι μικρή, δύσκολα ορατή.

Θα ανεβάσω καμιά φωτογραφία αργότερα, τώρα βάζουν στο παρμπρίζ.

Αυτό που αναρωτιέμαι, μετά και από κουβέντα του εγκαταστάτη με τον προηγούμενο από μένα σχετικά με την εγγύηση, είναι το εξής: λέει ο άνθρωπος ότι δίνει η Madico lifetime εγγύηση, και όχι ο εγκαταστάτης (βέβαια το χαρτί της εγγύησης έχει το όνομά του πάνω). Πες ότι κλείνει ο άνθρωπος σε 5 χρόνια, επειδή βγαίνει στη σύνταξη ρε αδερφέ. Πού θα πάω εγώ μετά αν βγάλουν πρόβλημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πες ότι κλείνει ο άνθρωπος σε 5 χρόνια, επειδή βγαίνει στη σύνταξη ρε αδερφέ. Πού θα πάω εγώ μετά αν βγάλουν πρόβλημα;

Σε επαγγελματία συνεργάτη της Madico . Βέβαια τονίζω το "επαγγελματία" γιατί σε 3Μ ενώ η εταιρία έδινε δωρεάν αντικατάσταση , ο εγκαταστάτης στην πόλη μου έκανε τον κινέζο...

18 λεπτά πριν, phanispal είπε

Τελικά επέλεξα 35-20, η διαφορά είναι μικρή, δύσκολα ορατή.

και στο μπροστά παρμπρίζ έβαλες τόσο σκούρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Σε επαγγελματία συνεργάτη της Madico . Βέβαια τονίζω το "επαγγελματία" γιατί σε 3Μ ενώ η εταιρία έδινε δωρεάν αντικατάσταση , ο εγκαταστάτης στην πόλη μου έκανε τον κινέζο...

Μα κι εγώ αυτό φαντάζομαι, δηλαδή τι, θα πάω σε άλλον εξουσιοδοτημένο συνεργάτη της Madico, τα αυτοκόλλητα θα γράφουν Γιαννικέλης και θα του πω ξέρεις έκλεισε αυτός, θέλω να μου τις αλλάξεις;

Νταξ μπορεί η Madico να είναι σοβαρή εταιρεία και στους εξουσιοδοτημένους να έχει δώσει συγκεκριμένη γραμμή, αλλά μου φαίνεται δύσκολο για κάποιο λόγο.

1 ώρα πριν, korakios είπε

και στο μπροστά παρμπρίζ έβαλες τόσο σκούρα ?

75άρα στο παρμπρίζ, μου έδωσε πιστοποίηση για όλα εκτός από τα οδηγού/συνοδηγού.

Με μια γρήγορη μπορώ να πω πως είδα μεγάλη διαφορά, στο γυρισμό σχεδόν δε χρειάστηκα κλιματιστικό και ο ήλιος δε με έκαιγε. Βέβαια το αυτοκίνητο ήταν 2-3 ώρες μέσα στο μαγαζί, δεν το χτυπούσε ο ήλιος με τις ώρες για να έχει ανέβει ήδη η θερμοκρασία μέσα αλλά και πάλι για μισή ώρα διαδρομή νομίζω πήγε πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, phanispal είπε

Τελικά επέλεξα 35-20, η διαφορά είναι μικρή, δύσκολα ορατή.

Θα ανεβάσω καμιά φωτογραφία αργότερα, τώρα βάζουν στο παρμπρίζ.

Αυτό που αναρωτιέμαι, μετά και από κουβέντα του εγκαταστάτη με τον προηγούμενο από μένα σχετικά με την εγγύηση, είναι το εξής: λέει ο άνθρωπος ότι δίνει η Madico lifetime εγγύηση, και όχι ο εγκαταστάτης (βέβαια το χαρτί της εγγύησης έχει το όνομά του πάνω). Πες ότι κλείνει ο άνθρωπος σε 5 χρόνια, επειδή βγαίνει στη σύνταξη ρε αδερφέ. Πού θα πάω εγώ μετά αν βγάλουν πρόβλημα;

Κανονικά υπάρχει lifetime για υλικό και εγκατάσταση.

Και βασικά στην εγκατάσταση είναι πιό σημαντικό γιατί εκεί συνήθως γίνονται οι στραβές.

Νομίζω δεν έχω ακούσει ποτέ για ελαττωματική μεμβράνη ενώ για προβληματική εγκατάσταση άπειρες φορές.

ΥΓ. Και εμείς έχουμε βάλει σε ένα αμάξι της οικογένειας μεμβράνη και είχε πιάσει σε ένα σημείο κόκο σκόνης και έχει φουσκαλίτσα (δεν το είχαμε δει όταν παραλάβαμε), όταν περνάω κάποια στιγμή από τον εγκαταστάτη θα του πω να το δει αλλά δεν θα τρέχω τώρα εξεπιτούτου, τι θα μου πει...πέρασαν τα δύο χρόνια δεν στο φτιάχνω;

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ λες να πας στον ίδιο, οπότε όντως τι θα σου πει, δε θυμάμαι να ήρθες ποτέ εδώ;

Εγώ λέω αν πάει κάποιος σε ξέμπαρκο, τι θα του πει ο τελευταίος. Βασικά έπρεπε να ρωτήσω το Γιαννικέλη τι θα έκανε αν πήγαινε κάποιος που τις είχε βάλει σε άλλον που έκλεισε να δω αν θα τον εξυπηρετούσε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εκεί που πάτε για τοποθέτηση αυτός έχει υποχρέωση να σας τις αλλάξει κ ΜΟΝΟ αυτός.

Αν τώρα κλείσει απλά χάνετε την εγγύηση,η τοποθέτηση/εγγύηση αφορά εξ ολοκλήρου το κατάστημα που κάνατε την τοποθέτηση κ όχι την εταιρεία που διαλέξατε.

Όποτε επιλέξτε “σοφά” που θα κάνετε την τοποθέτηση.

Επισης αυτό που στεγνώνει μετά απο καιρό δεν είναι η κόλλα αλλά η υγρασία που έχει παραμείνει μέσα στα τζάμια μετά απο την τοποθέτηση των αντηλιακών μεμβρανών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Εσύ λες να πας στον ίδιο, οπότε όντως τι θα σου πει, δε θυμάμαι να ήρθες ποτέ εδώ;

Εγώ λέω αν πάει κάποιος σε ξέμπαρκο, τι θα του πει ο τελευταίος. Βασικά έπρεπε να ρωτήσω το Γιαννικέλη τι θα έκανε αν πήγαινε κάποιος που τις είχε βάλει σε άλλον που έκλεισε να δω αν θα τον εξυπηρετούσε.

 

Εντάξει ρε μαν μην αγχώνεσαι για αυτό δίνουν σχεδόν όλοι εγγύηση εφόρου ζωής, ουσιαστικά σε ενδιαφέρει η εγγύηση αν εμφανίσει κάποιο θέμα λίγο καιρό μετά την εγκατάσταση.

Προσωπικά δεν έχω ακούσει κανέναν που να είχε θέμα ξαφνικά μετά από χρόνια , ο κολλητός τις έχει 20 χρόνια και δεν έχουν πάθει τίποτα , ο πατέρας μου 7 χρόνια εγώ τις είχα 5 κ.ο.κ

Στην τελική αν εμφανίσει μία μετά από 5 -10χρονια και έχει κλείσει αυτός που έβαλες εσύ δεν είναι και κανά κόστος μεγάλο για ένα σημείο που πρέπει να σε αγχωνει.

100€ είναι η μπροστά κατά μέσο ορο 150-200 Όλα τα υπόλοιπα , οπότε μιλάμε για περίπου 30-40€ το παράθυρο

Μην το σκέφτεσαι καν και ανέβασε φωτό να τις δούμε

Καλοριζικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν το λέω για μένα απαραίτητα, λες κι έχω σκοπό να κρατήσω το αυτοκίνητο μια ζωή.

Εγκυκλοπαιδικά το θίγω περισσότερο, γιατί ο άλλος καλά τα λέει ότι δίνει lifetime, αλλά μη μας κοροϊδεύουν έτσι απροκάλυπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, phanispal είπε

Όχι, δεν το λέω για μένα απαραίτητα, λες κι έχω σκοπό να κρατήσω το αυτοκίνητο μια ζωή.

Εγκυκλοπαιδικά το θίγω περισσότερο, γιατί ο άλλος καλά τα λέει ότι δίνει lifetime, αλλά μη μας κοροϊδεύουν έτσι απροκάλυπτα.

Καλύτερα να ρωτήσεις τον αντιπρόσωπο σχετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επέλεξα 75 παρμπρίζ και γύρω στις 45αρες (Madico nanoceramic black pearl).

Θεωρώ ότι αν βάλεις 75 στα μπροστινά δε βλέπεις μεγάλη διαφορά ενώ με το 35 το βράδυ ίσως έχεις θέμα ορατότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το οδήγησα χθες το βράδυ (και δε νομίζω να χρειαστεί να το οδηγήσω βράδυ, τουλάχιστον μέχρι να πάω διακοπές) για να έχω άποψη, αλλά δε νομίζω να με δυσκολέψουν. Σε κάθε περίπτωση θα παραθέσω τις εντυπώσεις μου όταν έχω πιο πλήρη εικόνα.

Πάντως σήμερα που έριξα μια ματιά, είχαν φύγει οι φουσκάλες σε όλα τα παράθυρα, και ήταν αρκετές χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...