Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβαλα και εγώ σήμερα τα αντίστοιχα με τον φίλο από πάνω εκτός από παρμπρίζ. Επιβεβαιώνω ότι η διχρωμία είναι πραγματικά ελάχιστη και φαίνεται πιο έντονα στις φωτογραφίες ενώ γενικά είναι και πολύ διακριτικό.

@terry308 αν μπορείς γράψε μας μετά από μερικές ημέρες πως είναι η ορατότητα το βράδυ με το παρμπρίζ, σε επαρχιακό χωρίς φώτα κλπ και αν δυσκολεύει.

6xVRJXaryx0DVnSi-xvxb7A8XHQEaKGCLE48edOo

 

7QmV5lQcJ95SITbue9Pts9Dits3TaOuMuwYp5L7A

FR5d608zPW9k6-QHhhHARU9JjhvtFXr3hmDERksT

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/6/2018 στις 11:27 ΠΜ, zeys13 είπε

.....Στα εμπρόσθια πλαϊνά κρύσταλλα οδηγού, συνοδηγού, τοποθετούμε μόνο την νόμιμη απόχρωση (Black Pearl 75) με ποσοστό φωτεινότητας 75%, ενώ στα υπόλοιπα μπορείτε να επιλέξετε εσείς την απόχρωση από την υπόλοιπη γκάμα μας....

Εγω δηλαδη που έχω μεβρανες της A.S.W.F με 50% μπροστα και 35% στα υπολοιπα ειμαι παρανομος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, manousos82003 είπε

Εγω δηλαδη που έχω μεβρανες της A.S.W.F με 50% μπροστα και 35% στα υπολοιπα ειμαι παρανομος?

Βάση νόμου ναι. Το μέγιστο στο τελευταίο φεκ αν θυμάμαι καλά είναι 70%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, manousos82003 είπε

Εγω δηλαδη που έχω μεβρανες της A.S.W.F με 50% μπροστα και 35% στα υπολοιπα ειμαι παρανομος?

75% στα εμπρόσθια(παρμπριζ-οδηγου-συνοδηγου) και χωρίς όριο στα πίσω (επιβατών - πορτμπαγκαζ)  αρκεί να υπάρχουν πλαινοι καθρέπτες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, manousos82003 είπε

Εγω δηλαδη που έχω μεβρανες της A.S.W.F με 50% μπροστα και 35% στα υπολοιπα ειμαι παρανομος?

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, ναι, είσαι.

Αλλά το κυριότερο είναι ότι απ' ότι έχω καταλάβει, με τις πιο σκούρες δεν έχεις καταφέρει και τίποτα, πέρα απ' το εμφανισιακό.

Μη σου πω ότι έχεις δυσκολέψει το παρκάρισμά σου και την ορατότητα προς τα έξω.

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, phanispal είπε

Μη σου πω ότι έχεις δυσκολέψει το παρκάρισμά σου και την ορατότητα προς τα έξω.

Αυτό δεν είναι απαραίτητο. Οι δικες μου μεμβράνες που είναι nanoceramic δεν έχουν τέτοιο θέμα. Είτε έχω ανοιχτό παράθυρο είτε κλειστό το ίδιο είναι. Και δεν είναι ανοιχτόχρωμη απόχρωση αλλά 2ο νομίζω στάδιο ή πως στο καλό τα λένε. Παίζει λοιπόν πρώτο ρόλο η ποιότητα της μεμβράνης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι μπορεί για παράδειγμα να βάλω τις πιο σκούρες και από έξω προς τα μέσα να μη βλέπω σχεδόν τίποτα, αλλά από μέσα προς τα έξω να είναι σα να μην έχω βάλει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, ναι, είσαι.

Αλλά το κυριότερο είναι ότι απ' ότι έχω καταλάβει, με τις πιο σκούρες δεν έχεις καταφέρει και τίποτα, πέρα απ' το εμφανισιακό.

Μη σου πω ότι έχεις δυσκολέψει το παρκάρισμά σου και την ορατότητα προς τα έξω.

Το βραδυ με το 50% δεν εχω κανενα προβλημα, ειναι σαν να μην εχει! Εδω σκεφτομουν να βαλω 35% μπροστα, αλλα φοβομουν την γκρινια του πατερα μου... :P Ανησυχουσα και για το ΚΤΕΟ, αλλα περασε κανονικα :D

Μπροστα αυτο που βελτιωθηκε ειναι πως το καλοκαιρι δεν με καιει ο ηλιος :)

Με το παρκαρισμα ολα καλα, εξαλλου αργα η γρηγορα μαθαινεις τον ογκο του αυτοκινητου και εχεις και το φως της οπισθεν...

Καποια στιγμη θα ανεβασω φωτο για οσους εχουν αποριες με μπροστινη μεμβρανη και ισως καλο θα ηταν να βαζαμε οσοι μπορουμε φωτογραφιες ως βοηθεια για οσους θελουν να τοποθετησουν μεμβρανες. Πιστευω πως οι αποχρωσεις και η ορατοτητα διαφερουν απο εταιρια σε εταιρια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, phanispal είπε

Εννοείς ότι μπορεί για παράδειγμα να βάλω τις πιο σκούρες και από έξω προς τα μέσα να μη βλέπω σχεδόν τίποτα, αλλά από μέσα προς τα έξω να είναι σα να μην έχω βάλει τίποτα;

Δε κατάλαβα τι λες...!!!

 

εννοω ότι πολύ ποιοτικές μεμβράνες είναι σαν να μην έχεις μεμβράνες να σε δυσκολεύουν κατά την οδήγηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

είναι σαν να μην έχεις μεμβράνες

Εννοείς όταν είσαι μέσα στο αυτοκίνητο και κοιτάς προς τα έξω. Γιατί αν είσαι έξω και κοιτάς μέσα στο αυτοκίνητο φαντάζομαι ότι αν έχεις βάλει π.χ. σκούρες δε θα βλέπεις προς τα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Εννοείς όταν είσαι μέσα στο αυτοκίνητο και κοιτάς προς τα έξω. Γιατί αν είσαι έξω και κοιτάς μέσα στο αυτοκίνητο φαντάζομαι ότι αν έχεις βάλει π.χ. σκούρες δε θα βλέπεις προς τα μέσα.

Από μέσα βλέπω άψογα από έξω είναι πολύ σκούρες και λόγω κατασκευής όσο πιο κοντά έρχεσαι τόσο πιο πολύ σκουραίνουν (από μακρυά φαίνονται νόμιμες για την τροχαία ενώ στην πράξη δεν είναι)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Το θέμα είναι πώς μπορείς να είσαι σίγουρος ότι αυτές που θα βάλεις, είναι τέτοιες.

Για παράδειγμα, αυτές οι Madico και LLumar που βγαίνουν γύρω στα 120€, είναι τέτοιες ή μπα;

Αν και νομίζω εσύ έχεις Nexfil που κοστίζουν πάνω-κάτω τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ωραίος. Το θέμα είναι πώς μπορείς να είσαι σίγουρος ότι αυτές που θα βάλεις, είναι τέτοιες.

Για παράδειγμα, αυτές οι Madico και LLumar που βγαίνουν γύρω στα 120€, είναι τέτοιες ή μπα;

Αν και νομίζω εσύ έχεις Nexfil που κοστίζουν πάνω-κάτω τα ίδια.

Όχι αυτές που λες δεν είναι. Και οι nexfil οι φθηνές δεν είναι. Εμένα είναι η ακριβή σειρά της nexfil 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, paylidis είπε

Από μέσα βλέπω άψογα από έξω είναι πολύ σκούρες και λόγω κατασκευής όσο πιο κοντά έρχεσαι τόσο πιο πολύ σκουραίνουν (από μακρυά φαίνονται νόμιμες για την τροχαία ενώ στην πράξη δεν είναι)

Kαι μενα ετσι ειναι! 50% μπροστα! Βλεπω κανονικα αλλα δεν με βλεπουν! Εχει πλακα που τρωνε σκαλωματα και προσπαθουν να δουν ποιος ειναι :D

 

IMG_2649.JPG

Στο πλαϊ 35%

IMG_2647.JPG

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...