Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο iguanas αν δεν κάνω λάθος έχει ειπωθεί ότι κάνουν ολικό ντύσιμο με Black Pearl (μαζί με παρμπρίζ) στα 260€.

Το παρμπρίζ γενικά κοστολογείται από 80€ έως 100€.

Οπότε πόσο θα παίρνουν στο iguanas για Black Pearl σε όλα πλην παρμπρίζ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 19/9/2021 στις 3:16 ΜΜ, Giorgosatene είπε

 

Καλησπερα! Κανουν καλη σκιά οι 30αρες πισω; Σκεφτομαι madico black pearl στα εμπρός πλάινα και desert 30 πισω! Μονο η εγκατασταση με φοβίζει! Μου ειπαν οτι βγαζουν μονο γλιστρά παραθύρου! 

καλησπερα  προσωπικα με υπερκαλυπτουν 30 αρες πισω - και 50 αρες μπροστινα παραθυρα οδηγου - συνοδηγού.Δοκιμαστηκαν σε 5 ωρες + ταξιδι με 40-44 βαθμούς κελσίου εξω - ολα μια χαρα . Για madico δεν ξερω. Για Global τα χαρακτηριστικα τους,  αυτες που εβαλα  : μεμβρανες 30αρες ,  50αρες.

Το πιο σημαντικό για μενα ειναι  η αποτροπη της UV  ακτινοβολιας κατα 99% που το πετυχαίνεις και με τις ανοιχτές αποχρώσεις ακριβώς το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα!

σκεφτομαι να βαλω κι εγω μεμβρανες στο αμαξι μου, ειμαι αναμεσα σε llumar, madico ,3M.

κλεινω πιο πολυ στις llumar titanium και madico onyx.

γνωμες?? 

και οι 3 δινουν χαρτι για κτεο και πιστοποιηση για παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, geovanni είπε

και οι 3 δινουν χαρτι για κτεο και πιστοποιηση για παντα.

Για να ισχύει αυτό, οι μεμβράνες θα πρέπει σε οδηγό/συνοδηγό να έχουν διαπερατότητα φωτός 70% τουλάχιστον. Π.χ. οι onyx έχουν 55% το ανώτερο, οπότε δεν είναι σύμφωνες με το νόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2021 στις 9:19 ΜΜ, phanispal είπε

Στο iguanas αν δεν κάνω λάθος έχει ειπωθεί ότι κάνουν ολικό ντύσιμο με Black Pearl (μαζί με παρμπρίζ) στα 260€.

Το παρμπρίζ γενικά κοστολογείται από 80€ έως 100€.

Οπότε πόσο θα παίρνουν στο iguanas για Black Pearl σε όλα πλην παρμπρίζ;

εγω μιλησα μαζι του σημερα για τις black pearl για ολο το αμαξι και μου ειπαν 315 ευρω. εχουν πιο υψηλες τιμες στο site τους αλλα αν τους παρεις τηλ σου κανουν αυτη την προσφορα.

βρηκα επισης μια εταιρεια που λεγεται armolan, ειναι καλη?? 

εχει καποιος γνωμη για αυτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/9/2021 στις 2:56 ΜΜ, chsam είπε

Για να ισχύει αυτό, οι μεμβράνες θα πρέπει σε οδηγό/συνοδηγό να έχουν διαπερατότητα φωτός 70% τουλάχιστον. Π.χ. οι onyx έχουν 55% το ανώτερο, οπότε δεν είναι σύμφωνες με το νόμο.

οντως εχεις δικιο, λογικα δεν θα εχεις θεμα για κτεο και αστυνομια.

η armolan σαν εταιρεια ειναι καλη? εχεις ακουσει κατι??

η νανοκεραμικη σειρα που προσφερει ειναι αρκετα φθηνοτερη απο αντιστοιχες αλλων εταιρειων....

Επεξ/σία από geovanni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις Thu Sep 30 2021 στις 2:53 ΜΜ, geovanni είπε

οντως εχεις δικιο, λογικα δεν θα εχεις θεμα για κτεο και αστυνομια.

η armolan σαν εταιρεια ειναι καλη? εχεις ακουσει κατι??

η νανοκεραμικη σειρα που προσφερει ειναι αρκετα φθηνοτερη απο αντιστοιχες αλλων εταιρειων....

Δεν ξέρω.εγω έβαλα πριν δύο χρόνια την προσφορά της carglass με madico.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Είχα υποσχεθεί να ενημερώσω για τυχών τριξιματα κ προβλήματα γενικά σε εγκατάσταση νανοκεραμικων στην AutoFilms. 

Λοιπόν μετά από μισό χρόνο + που τις έβαλα έχω τριξιματα σε όλα τα παράθυρα. Στην αρχή ήταν μόνο από του συνοδηγού κ αυτό ελάχιστα. 

Δεν ξέρω αν αυτό ήταν να συμβεί λόγω παλαιότητας ή λόγο των σαπιων δρόμων κ γι αυτό δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν ευθύνονται οι μεμβράνες, πάντως πριν βάλω δεν άκουγα κιχ. 

Έχω στο μυαλό ένα καλό εσωτερικό καθάρισμα κ πέρασμα Σπρέι σιλικόνης σε διάφορα σημεία σε τσιμουχες κ παράθυρα μήπως το εξαφανίσω ή έστω βελτιώσω. 

Χρόνια Πολλά καλή χρονιά σε όλους να έχουμε υγεία να ασχολούμαστε με ότι μας αρέσει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, original911 είπε

Είχα υποσχεθεί να ενημερώσω για τυχών τριξιματα κ προβλήματα γενικά σε εγκατάσταση νανοκεραμικων στην AutoFilms. 

Λοιπόν μετά από μισό χρόνο + που τις έβαλα έχω τριξιματα σε όλα τα παράθυρα. Στην αρχή ήταν μόνο από του συνοδηγού κ αυτό ελάχιστα. 

Δεν ξέρω αν αυτό ήταν να συμβεί λόγω παλαιότητας ή λόγο των σαπιων δρόμων κ γι αυτό δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν ευθύνονται οι μεμβράνες, πάντως πριν βάλω δεν άκουγα κιχ. 

Έχω στο μυαλό ένα καλό εσωτερικό καθάρισμα κ πέρασμα Σπρέι σιλικόνης σε διάφορα σημεία σε τσιμουχες κ παράθυρα μήπως το εξαφανίσω ή έστω βελτιώσω. 

Χρόνια Πολλά καλή χρονιά σε όλους να έχουμε υγεία να ασχολούμαστε με ότι μας αρέσει! 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, ομοιοπαθής και εγώ!  Έχω τριγμούς στο παράθυρο του οδηγού και ψηλά στην πλαφονιέρα. Πριν δεν άκουγα τίποτα. Σχεδόν το μετάνιωσα. Αν έμεινες μπροστά στην εγκατάσταση, θα είδες ότι ξηλώνει με τα χέρια το πάνω μέρος της επένδυσης της πόρτας. Δηλαδή, σωστά υπόσχεται ότι δεν βγάζει την επένδυση, αλλά ένα ξήλωμα το ρίχνει. Δυστυχώς στην εγκατάσταση της μεμβράνης στο παρμπρίζ δεν ήμουν μπροστά. Μου είπαν ότι δυσκολεύτηκαν λίγο, αλλά δε μου είπαν ότι αναγκάστηκαν να αποσυναρμολογήσουν την πλαφονιέρα. Λίγες μέρες μετά παρατήρησα ότι δεν ξανακουμπώνει όπως πριν. Ωστόσο, πρέπει να παραδεχτώ ότι η εγκατάσταση της μεμβράνης είναι σωστή και ότι οι τριγμοί δεν είναι τραγικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, BritishKnight είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, ομοιοπαθής και εγώ!  Έχω τριγμούς στο παράθυρο του οδηγού και ψηλά στην πλαφονιέρα. Πριν δεν άκουγα τίποτα. Σχεδόν το μετάνιωσα. Αν έμεινες μπροστά στην εγκατάσταση, θα είδες ότι ξηλώνει με τα χέρια το πάνω μέρος της επένδυσης της πόρτας. Δηλαδή, σωστά υπόσχεται ότι δεν βγάζει την επένδυση, αλλά ένα ξήλωμα το ρίχνει. Δυστυχώς στην εγκατάσταση της μεμβράνης στο παρμπρίζ δεν ήμουν μπροστά. Μου είπαν ότι δυσκολεύτηκαν λίγο, αλλά δε μου είπαν ότι αναγκάστηκαν να αποσυναρμολογήσουν την πλαφονιέρα. Λίγες μέρες μετά παρατήρησα ότι δεν ξανακουμπώνει όπως πριν. Ωστόσο, πρέπει να παραδεχτώ ότι η εγκατάσταση της μεμβράνης είναι σωστή και ότι οι τριγμοί δεν είναι τραγικοί.

Έβαλα κ γω στο παρμπρίζ αλλά δεν πείραξαν κάτι στην πλαφονιερα, δεν έχω τριξιματα εκεί. Ήμουν μπροστά σε όλη την διαδικασία. 

Είμαι αρκετά ψείρας με το αμάξι κ δυστυχώς ηχούν πολύ άσχημα αυτά τα τριξιματα στα αυτιά μου. Ελπίζω με την σιλικόνη να φύγουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα καλη χρονια

στην autofillms εβαλα και εγω ακριβως πριν 6 μηνες δεν εχω τα προβληματα που αναφερετε.

ημουν μπροστα στην εγκατασταση, δεν πειραχτηκε η πλαφονιερα για την τοποθετηση στο παρμπριζ (αναρωτιεμαι γιατι να γινει αυτο) και για τα υπολοιπα τζαμια τουλαχιστον στο δικο μου αμαξι (audi q3 2020) βγηκε μονο το πανω πλαστικο της πορτας εσωτερικα το οποιο ειναι κουμπωτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό εννοώ, ότι ξηλώνει το πάνω μέρος της πόρτας. Όλα κουμπωτά είναι, αλλά μπορεί να σπάσει κάποιο κλιπσάκι. Εγώ πήγα με την εντύπωση ότι δεν θα ξεκουμπωθεί τίποτα, γιατί είχα ρωτήσει αν θα βγουν τα πλαστικά. Δε μου είπε ψέμματα. Δεν βγήκαν τα πλαστικά, απλά ξεκουμπώθηκε το πάνω μέρος τους. Όσο για την πλαφονιέρα, σίγουρα την πείραξαν, γιατί την κούμπωσα εγώ σωστά μερικές μέρες αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...