Προς το περιεχόμενο

Αγορά από gearbest που δεν ήρθε ποτέ


Clamoun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με αποστολη απο 21/3 και μου ειπαν να περιμενω μεχρι 21/5  εμενα εχει κολλησει ολλανδια  απο 26/3 ,πιστευω μετα να μου επιστεψουν τα χρηματα γιατι δεν το βλεπω να ερχετε εχω κανει αγορα μεσω paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες το λαθος να το παρεις unregistered.Θα το παρεις το δεμα σου αλλα υπομονη

 

Δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Έχω πάρει full refund για αποστολή που δεν έλαβα από το gearbest ΧΩΡΙΣ TRACKING NUMBER.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το χρονικο διαστημα που θα περιμενει το ειπα.Δεν ανεφερα κατι για refund

Δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Έχω πάρει full refund για αποστολή που δεν έλαβα από το gearbest ΧΩΡΙΣ TRACKING NUMBER.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγορα αξιας 91 ευρω που ειχα κανει 21/3 και δεν ηρθε ποτε μετα απο την τελευταια επικοινωνια μου απαντησαν αυτο

 

 

We apologize for this delay and sincerely regret to hear that you have not received your order.

 

After reviewing your order in detail, we have found that you haven't purchased any insurance during the check-out. Please understand that in such case we can only compensate you partially.

 

The shipping company is actually responsible for this loss which is sadly beyond our control.

Please review in detail our shipping and insurance policy in our terms and conditions here: http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

 

However, as you are a valuable customer, we are willing to help you the best way we possibly can.

Here are the best solutions we can offer you in this situation: 

 

1) Partial refund to your Wallet as store credit. 

We can refund 50USD as a gesture of good will to your Wallet and exceptionally reward you with extra points (You will receive 2 points for every 1 USD. For example 3 USD will gain you 6 points).

 

You can use both your Wallet and points to purchase your future products.

Learn more about wallet benefits : http://www.gearbest.com/m-article.htm?id=111

Learn more about points benefits : http://www.gearbest.com/about/about-points.html 

 

2) Partial refund to your original payment account. 

In this case, we can refund 50USD to your original payment account.

 

3) Resend the item upon repaying 50% of the order value. 

In this case we will send you an invoice to submit the payment of 50USD via PayPal.

Please confirm your exact  shipping address  in this format:

Consignee Name: 

Detailed Address:

City:

State (Province): 

Postal Code: 

Country: 

Phone Number:

 

Kindly let us know your decision.  

Once again we apologize for any inconvenience caused.

 

Εχω πληρωσει με paypal  και νομιζω με καλυπτει η ασφαλεια του paypal τι να κανω σε αυτη την περιπτωση αν μπορει και ξερει καποιος να μου απαντησει αλλα και πως ακριβως να τους το γραψω για να μην εχουμε αλλη μια σειρα ανταλαγης email γιατι η υπομονη μου με αυτους εχει εξαντληθη και θελω επιστροφη ολου του ποσου γιατι δεν σκοπευω να ξαναψωνισω απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγόρασες με paypal πες τους ότι θα ανοίξεις case και θα στα δώσουν όλα πίσω. Αν όχι δεν ξέρω τι να σου πω.

 

Πάντως το ίδιο μήνυμα μου έστειλαν και εμένα 3 φορές. 3 παραγγελίες που δεν ήρθαν ποτέ, εκτός από την μία μετά από 4 μήνες αλλά είχα πάρει τα λεφτά πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγόρασες με paypal πες τους ότι θα ανοίξεις case και θα στα δώσουν όλα πίσω. Αν όχι δεν ξέρω τι να σου πω.

 

Πάντως το ίδιο μήνυμα μου έστειλαν και εμένα 3 φορές. 3 παραγγελίες που δεν ήρθαν ποτέ, εκτός από την μία μετά από 4 μήνες αλλά είχα πάρει τα λεφτά πίσω.

Εχω αγορασει με paypal και στο τελευταιο μηνυμα που τους εστειλα ανεφερα οτι θα ανοιξω case στο paypal και μου εστειλαν το μηνυμα που παρεθεσα

Αν αγόρασες με paypal πες τους ότι θα ανοίξεις case και θα στα δώσουν όλα πίσω. Αν όχι δεν ξέρω τι να σου πω.

 

Πάντως το ίδιο μήνυμα μου έστειλαν και εμένα 3 φορές. 3 παραγγελίες που δεν ήρθαν ποτέ, εκτός από την μία μετά από 4 μήνες αλλά είχα πάρει τα λεφτά πίσω.

Εσυ απο τις παραγγελιες που δεν ηρθαν  πηρες ολα τα χρηματα πισω η χρειαστηκε να καταφυγεις στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σε παρόμοια προαναφερθέντα περίπτωση.

 

Έγινε παραγγελία απο Gearbest,χωρίς paypal,ένα wristband 13 Απρίλη.

(+το insurance,που βγάζει στο πεδίο αγοράς.)

Shipping method: Switzerland Post Unregistered. :cry:

 

 

Το tracking βγάζει αυτό.

 

Electronic information,receive--14-Apr-2017 07:21 PM
Small package Center, receive--14-Apr-2017 09:21 PM
Parcel centre,sealing--15-Apr-2017 12:21 AM
Small package Center, left--15-Apr-2017 01:54 AM
Exchange Bureau, have been exported to open--16-Apr-2017 09:54 AM
Exchange Bureau, have been exported directly--17-Apr-2017 03:57 AM
Transit Center,left hand navigation--17-Apr-2017 09:31 AM
GREECE, Arrived --29-Apr-2017 09:31 AM
GREECE, the transfer of customs-- 29-Apr-2017 01:11 PM

 

Πήγα στα ΕΛΤΑ της περιοχής και μου δώσαν ενα 200σέλιδο βιβλίο παραλαβών να δω αν είναι μεσα η αποστολή,δεν ήταν.

Περιμένω να περάσει το 2μηνο για refund η μπορώ να απευθυνθώ κάπου αλλου,εφόσον είναι Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγορα αξιας 91 ευρω που ειχα κανει 21/3 και δεν ηρθε ποτε μετα απο την τελευταια επικοινωνια μου απαντησαν αυτο

 

 

We apologize for this delay and sincerely regret to hear that you have not received your order.

 

After reviewing your order in detail, we have found that you haven't purchased any insurance during the check-out. Please understand that in such case we can only compensate you partially.

 

The shipping company is actually responsible for this loss which is sadly beyond our control.

Please review in detail our shipping and insurance policy in our terms and conditions here: http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

 

However, as you are a valuable customer, we are willing to help you the best way we possibly can.

Here are the best solutions we can offer you in this situation: 

 

1) Partial refund to your Wallet as store credit. 

We can refund 50USD as a gesture of good will to your Wallet and exceptionally reward you with extra points (You will receive 2 points for every 1 USD. For example 3 USD will gain you 6 points).

 

You can use both your Wallet and points to purchase your future products.

Learn more about wallet benefits : http://www.gearbest.com/m-article.htm?id=111

Learn more about points benefits : http://www.gearbest.com/about/about-points.html 

 

2) Partial refund to your original payment account. 

In this case, we can refund 50USD to your original payment account.

 

3) Resend the item upon repaying 50% of the order value. 

In this case we will send you an invoice to submit the payment of 50USD via PayPal.

Please confirm your exact  shipping address  in this format:

Consignee Name: 

Detailed Address:

City:

State (Province): 

Postal Code: 

Country: 

Phone Number:

 

Kindly let us know your decision.  

Once again we apologize for any inconvenience caused.

 

Εχω πληρωσει με paypal  και νομιζω με καλυπτει η ασφαλεια του paypal τι να κανω σε αυτη την περιπτωση αν μπορει και ξερει καποιος να μου απαντησει αλλα και πως ακριβως να τους το γραψω για να μην εχουμε αλλη μια σειρα ανταλαγης email γιατι η υπομονη μου με αυτους εχει εξαντληθη και θελω επιστροφη ολου του ποσου γιατι δεν σκοπευω να ξαναψωνισω απο εκει

Άνοιξα case στο paypal και μου ήρθε αυτό το μήνυμα

You or GearBest can escalate this problem to a PayPal claim before 11 June 2017. On that date, this case will close auto­matically. Once a ca­se has been closed, it cannot be reopened or escalated to a PayPal claim. We enc­ourage you to respond to the seller as soon as possible.

Τι κάνω τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σε παρόμοια προαναφερθέντα περίπτωση.

 

Έγινε παραγγελία απο Gearbest,χωρίς paypal,ένα wristband 13 Απρίλη.

(+το insurance,που βγάζει στο πεδίο αγοράς.)

Shipping method: Switzerland Post Unregistered. :cry:

 

 

Το tracking βγάζει αυτό.

 

Electronic information,receive--14-Apr-2017 07:21 PM

Small package Center, receive--14-Apr-2017 09:21 PM

Parcel centre,sealing--15-Apr-2017 12:21 AM

Small package Center, left--15-Apr-2017 01:54 AM

Exchange Bureau, have been exported to open--16-Apr-2017 09:54 AM

Exchange Bureau, have been exported directly--17-Apr-2017 03:57 AM

Transit Center,left hand navigation--17-Apr-2017 09:31 AM

GREECE, Arrived --29-Apr-2017 09:31 AM

GREECE, the transfer of customs-- 29-Apr-2017 01:11 PM

 

Πήγα στα ΕΛΤΑ της περιοχής και μου δώσαν ενα 200σέλιδο βιβλίο παραλαβών να δω αν είναι μεσα η αποστολή,δεν ήταν.

Περιμένω να περάσει το 2μηνο για refund η μπορώ να απευθυνθώ κάπου αλλου,εφόσον είναι Ελλάδα?

Στο τελωνείο είναι το δέμα σου σύμφωνα με το tracking. Υπομονή, θα ξεκολλήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελωνείο είναι το δέμα σου σύμφωνα με το tracking. Υπομονή, θα ξεκολλήσει.

Πως το συμπέρανες αυτό;Νομίζω στα unregistered δέματα δεν φαίνεται η πορεία τους εντός Ελλάδας.Εμένα βρίσκεται σε αυτή τη κατάσταση(επίσης Switzerland Post Unregistered) από 26 Μαρτίου(παραγγελία 11 Μαρτίου) και δεν έχει έρθει.Θα περιμένω να κλείσει 3μηνο και μετά refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το συμπέρανες αυτό;Νομίζω στα unregistered δέματα δεν φαίνεται η πορεία τους εντός Ελλάδας.Εμένα βρίσκεται σε αυτή τη κατάσταση(επίσης Switzerland Post Unregistered) από 26 Μαρτίου(παραγγελία 11 Μαρτίου) και δεν έχει έρθει.Θα περιμένω να κλείσει 3μηνο και μετά refund.

GREECE, the transfer of customs-- 29-Apr-2017 01:11 PM

Customs είναι το τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GREECE, the transfer of customs-- 29-Apr-2017 01:11 PM

Customs είναι το τελωνείο

Είναι λογικό να είναι 2 μήνες ακριβώς(από 26/3)στο τελωνείο ένα κινητό αξίας 15ευρώ; http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_524158.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λογικό να είναι 2 μήνες ακριβώς(από 26/3)στο τελωνείο ένα κινητό αξίας 15ευρώ; http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_524158.html

Γενικά έχω την εντύπωση ότι τα δέματα κολλάνε πάρα πολύ καιρό στο τελωνείο μας..

Δυστυχώς μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις.

 

Επίσης μιας και είναι unregistered υπάρχει πάντα η πιθανότητα να το βούτηξε κάποιος έξυπνος; μπορεί και αυτό.

Όπως και να χει άνοιξε dispute αν φτάσει στο τρίμηνο η υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχω την εντύπωση ότι τα δέματα κολλάνε πάρα πολύ καιρό στο τελωνείο μας..

Δυστυχώς μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις.

 

Επίσης μιας και είναι unregistered υπάρχει πάντα η πιθανότητα να το βούτηξε κάποιος έξυπνος; μπορεί και αυτό.

Όπως και να χει άνοιξε dispute αν φτάσει στο τρίμηνο η υπόθεση.

Κάνω τόσο καιρό υπομονή,μισό μήνα ακόμα δεν θα με πειράξει.

Όντως υπάρχει και η περίπτωση να το βούτηξε κάποιος...

Ναι το τρίμηνο είναι το όριο,μετά dispute.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...