Προς το περιεχόμενο

GTX 1050 vs 1050Ti


asturias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγκες καλησπερα. Εχω το μηχανημα της υπογραφης μου, με την gpu αγορασμενη προ βδομαδας απο πλαισιο εναντι 170€ (DONT JUDGE :P ). 

 

Μεχει φαει το κεφαλι μου αυτες τις μερες να παω να την αλλαξω για αυτην Link.png Site: GTX1050Ti σκεφτόμενος και τις καλυτερες αποδόσεις αλλα και την διπλασια vram που μπορει να φανει σωτηρια ως futureproof, αν μελλοντικα κανω αλλαγες στο συστημα (ξεφευγοντας απο την μπουλντοζα :P )... Τι  λετε? Αξιζει να προσπαθησω να παω στην ti για τα 30€ παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 30€ νομίζω είναι σωστή διαφορά αναλογιζόμενος τη διαφορά στην επίδοση.

Το θέμα είναι ότι τα 170 είναι πολλά για 1050, και τα 200 πολλά για 1050Ti..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 200-250 βρισκεις μεταχειρισμενη rx 480 8gb που ειναι πολυ καλυτερη και θα διαρκεσει πολυ περισσοτερο... Εγω αυτο εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 200-250 βρισκεις μεταχειρισμενη rx 480 8gb που ειναι πολυ καλυτερη και θα διαρκεσει πολυ περισσοτερο... Εγω αυτο εκανα

Αν παίζει να πάρει λεφτά πίσω από το πλαίσιο επιστρέφοντας της, εννοείται να το κάνει.

 

Το θέμα είναι αφού έδωσε 170 για 1050, ας δώσει άλλα 30 για Ti..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αμεση αναγκη χρηση της τα εδωσα. Λετε να δωσω αλλα 30για την ti? Θα ειναι περισσοτερο futureprοof ή δε θα εχει μεγαλη διαφορα?

Να παρω τα λεφτα πισω δεν παιζει προφανως, και επισης αρχικα δεν ηθελα να ξεφυγω το μπατζετ των 150 που το αυξησα στα 170 for the sake of investment :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι βιαζόσουν το καταλαβαίνω, απλά δες λίγο και τις τιμές στο Σκρουτζ των Ti
https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=1050+ti

Έπαιρνες με 160€ Ti και ξεμπέρδευες..

Για μένα το λάθος έγινε, τουλάχιστον δώσε άλλα 30 να πεις ότι έχεις κάτι που θα σου μείνει 2 χρονάκια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλασε ξαφνικα η αλλη και ειχα αμεση αναγκη για τη σχολη, δε το πολυσκεφτηκα (αν και ειχα δει τιμες σκρουτζ) 


Όπως και ναχει παντως, εχω ακουσει πολλα για αναξιοπιστια μαγαζιων στο σκρουτζ και αποφευγω γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 200-250 βρισκεις μεταχειρισμενη rx 480 8gb που ειναι πολυ καλυτερη και θα διαρκεσει πολυ περισσοτερο... Εγω αυτο εκανα

 

Τοσο βρισκεις καινουρια απο eu και με 180 rx 470.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλασε ξαφνικα η αλλη και ειχα αμεση αναγκη για τη σχολη, δε το πολυσκεφτηκα (αν και ειχα δει τιμες σκρουτζ) 

Όπως και ναχει παντως, εχω ακουσει πολλα για αναξιοπιστια μαγαζιων στο σκρουτζ και αποφευγω γενικα

μην το λες.εμενα εκανε ενα μικρο θορυβο ο ανεμιστηρας της 1060 και το prive (απο το σκρουτζ) μου την αλλαξε με καινουρια του κουτιου αμεσως! και ισα που ακογοταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...