Προς το περιεχόμενο

Το iPad παραμένει “βασιλιάς” στην ολοένα μικρότερη αγορά των tablet


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενα μεγάλο NOPE!! εχεις δοκιμασει ipad mini με iOS 7? η ακόμα καλύτερα iOS 9? αχαχα μηδενικο input lag.

Αν εννοείς το iPad mini 1st generation από το 2012 τότε μάλλον θα έχει κάποιο λαγκ με το τελευταίο iOS.

 

 

...

Και θες να συγκρίνουμε τι παραπάνω δίνει η Google; Κάτι που λέγεται ΕΠΙΛΟΓΗ. Γιατι; Γιατι μπορεις να βρεις συσκευες απο 50 μέχρι 1000 ευρω. Συσκευες που κάνουν τα απολύτως βασικά, μεχρι συσκευές που κάνουν τα πάντα. Αλλά κυρίως μπορεις να βρεις συσκευες που κάνουν 10 φορές περισσοτερα απο το iPhone και κοστίζουν τα μισα.

...

 

 

Δεν δίνει η Google την επιλογή αλλά οι εταιρείες που βγάζουν κινητά από 50 μέχρι 1000. Η Google δίνει ένα πράγμα (το Android) το παίρνουν οι εταιρείες, το κατακρεουργούν, το βάζουν στις συσκευές τους και το διαθέτουν για πώληση.

 

Το iPhone αυτά που είναι φτιαγμένο να κάνει τα κάνει πολύ καλά.

 

 

BorrowedTime, on 08 May 2017 - 8:25 PM, said:

LOL

 

Retromaniac, on 08 May 2017 - 8:34 PM, said:

LOL

 

markos9, on 08 May 2017 - 8:37 PM, said:

LOL :P

B3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η goog προσφέρει απεριόριστο δωρεάν αποθηκευτικό χώρο δίχως απωλεστική συμπίεση, για βίντεο ανάλυσης έως FHD και φωτογραφίες έως 16 Megapixel.

 

Τα αρχεία υψηλότερης ανάλυσης έχουν quota και προσμετρώνται έναντι των 15GB του δωρεάν αποθηκευτικού χώρου που παρέχει η εταιρία στους χρήστες.

 

Σε περίπτωση που κάποιος διατηρεί αντίγραφα ασφαλείας τα οποία υπερβαίνουν το όριο της ανάλυσης, τότε προσφέρεται η δυνατότητα συμπίεσης και δωρεάν απεριόριστης αποθήκευσης.

 

Τέλος, όσοι διαθέτουν pixelphones έχουν δωρεάν αποθήκευση φωτογραφιών, χωρίς τους περιορισμούς που αναφέρθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος έγραψε πιο πάνω (δεν μπορω να κάνω παράθεση από mobile version?) ότι το απεριοριστο δωρεάν ανέβασμα φωτογραφιών στο google photos δίνει το δικαίωμα στην εταιρία να χρησιμοποιήσει τις φωτογραφίες? Δηλαδή εγώ που έχω ανεβάσει όλες τις φωτογραφίες μου, μπορεί η google να τις εκθέσεις δημόσια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κάποιος έγραψε πιο πάνω (δεν μπορω να κάνω παράθεση από mobile version?) ότι το απεριοριστο δωρεάν ανέβασμα φωτογραφιών στο google photos δίνει το δικαίωμα στην εταιρία να χρησιμοποιήσει τις φωτογραφίες? Δηλαδή εγώ που έχω ανεβάσει όλες τις φωτογραφίες μου, μπορεί η google να τις εκθέσεις δημόσια?

 

Android user εδώ, και αυτός στον οποίον αναφέρεσαι, ναι η ανακοίνωση είχε περάσει σιωπηλά στην Google I/O του 2014 (αν κάνω λάθος για την χρονολογία ας με διορθώσει κάποιος). Όταν χρησιμοποιείς την unlimited προσφορά τους (αυτήν που ανεβάζεις άπειρες μεν, συμπιεσμένες δε στο Google Drive/Photos) τους παρέχεις το δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν τις φωτογραφίες σου τόσο τηλεμετρικά (π.χ σύνολο φωτογραφιών, περιοχή, πλήθος ατόμων, δραστηριότητα, κ.τ.λ -υποθετικά ανώνυμα-, ακόμη και δίνοντας πρόσβαση σε τρίτους σε αυτές τις αναλύσεις), όσο και σε "τυχών" διαφημίσεις του συγκεκριμένου προϊόντας (αν για παράδειγμα κάνουν κάποια διαφήμιση για το Google Photos και σε αυτήν χρειαστούν ένα x ποσό φωνογραφιών για να φτιάξουν ένα κολλάζ ή ένα wallpaper με αυτές σε διάταξη, τότε έχουν το δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν κάποια από τις δικές σου -αν τους αρέσουν-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως γνωστον οι iosακηδες το μονο που ξερουν να λενε οτι το ios οχι μονο ειναι το πιο ασφαλες,αλλα και το οτι οι αλλες πλατφορμες δεν αξιζουν!ναι στο android λογω 100πλασιων περισσοτερων εφαρμογων,εχουν περασει καποιες λιγες ύπουλες οκ.αλλα παντα κατα ενα περιεργο τροπο ξεχναμε αυτα που ακουστηκαν και για στο ios!!!ενας ασωτος iosuser παντα θα μου θυμιζει τον τυπακο που του εξηγεις οτι με μισα λεφτα διαθετεις ενα γρηγοροτερο εργαλειο πολυβολο με απειρες δυνατοτητες που το ios δε θα δει προφανως ποτε..αλλα αυτος συνεχιζει χωρις επιχειρηματα να υποστηριζει το αντιθετο!peace to all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά . Αν δεν μπορείτε να γράψετε στην οθόνη του κινητού σας , βάλτε ένα auto correct στο υπολογιστής σας . Έχουμε στραβωθεί να διαβάζουμε κακογραμμένα κείμενα...

Αν δεν μπορείτε να γράψετε τότε... Υπαγορεύσετε όπως έκανα εγώ μόλις τώρα .Στην τελευταία πρόταση μου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως γνωστον οι iosακηδες το μονο που ξερουν να λενε οτι το ios οχι μονο ειναι το πιο ασφαλες,αλλα και το οτι οι αλλες πλατφορμες δεν αξιζουν!ναι στο android λογω 100πλασιων περισσοτερων εφαρμογων,εχουν περασει καποιες λιγες ύπουλες οκ.αλλα παντα κατα ενα περιεργο τροπο ξεχναμε αυτα που ακουστηκαν και για στο ios!!!ενας ασωτος iosuser παντα θα μου θυμιζει τον τυπακο που του εξηγεις οτι με μισα λεφτα διαθετεις ενα γρηγοροτερο εργαλειο πολυβολο με απειρες δυνατοτητες που το ios δε θα δει προφανως ποτε..αλλα αυτος συνεχιζει χωρις επιχειρηματα να υποστηριζει το αντιθετο!peace to all

 

 

Ότι πληρώνεις ,παίρνεις.

ΝΟΜΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως γνωστον οι iosακηδες το μονο που ξερουν να λενε οτι το ios οχι μονο ειναι το πιο ασφαλες,αλλα και το οτι οι αλλες πλατφορμες δεν αξιζουν!ναι στο android λογω 100πλασιων περισσοτερων εφαρμογων,εχουν περασει καποιες λιγες ύπουλες οκ.αλλα παντα κατα ενα περιεργο τροπο ξεχναμε αυτα που ακουστηκαν και για στο ios!!!ενας ασωτος iosuser παντα θα μου θυμιζει τον τυπακο που του εξηγεις οτι με μισα λεφτα διαθετεις ενα γρηγοροτερο εργαλειο πολυβολο με απειρες δυνατοτητες που το ios δε θα δει προφανως ποτε..αλλα αυτος συνεχιζει χωρις επιχειρηματα να υποστηριζει το αντιθετο!peace to all

Δεν ειναι θέμα "iosακηδων" αλλά αυτο που πληρώνεις σε μια τέτοια συσκευή, το σημαντικότερο ρόλο παίζει το λειτουργικό να είναι γρήγορα μη χρειάζοντας clean ram. antivirus, εφαρμογές ανοιχτες στο υπόβαθρο 10+ χωρίς να μειώνουν ΚΑΘΟΛΟΥ την απόδοση, εφαρμογές ειδικά σχεδιασμένες για ipad και φυσικά υποστήριξη με νέες αναβαθμίσεις για 4+ χρόνια. το ταμπλετ των 100 ευρω που λες ειναι 100% σίγουρο ότι σε 1,5 χρόνο το πολύ ( το βλέπω τριγύρω ) θα είναι τόσο δύσχρηστο που θα θες να το πετάξεις στον τοίχο, το ίδιο συμβαίνει και με ένα TOSHIBA EXCITE ANDROID των 250 ευρω παρακαλώ που ειχαμε αγοράσει μετα απο 1,5 χρόνο και σχεδόν άδειο απο εφαρμογές απο τα 16gb τα 9 είναι ελεύθερα!Μην μιλήσουμε για τα περίφημα bootloop και την τελευταία αναβάθμιση ασφαλείας της google σε nexus συσκευές που μπήκαν και αυτές σε bootloop, συν όποια νέα αναβάθμιση android βγαίνει πάντα βαραίνει την συσκευή για έναν περίεργο λόγο! Η apple εχει και πολλα αρνητικά αλλα τα θετικά πρέπει να αναγνωρίζονται!

Πριν 3-4 χρονια το ios ηταν με διαφορα καλυτερο απο το Android που κολλαγε το συμπαν και απο εφαρμογες σαβουρα.Not anymore...

ξέρεις τι είναι bootlooop ή να κάνεις νέα αναβάθμιση σε android και να νομίζεις ότι αγόρασες συσκευή των 100 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενω στο ipad 2 που ειχα πηγε η πανεξυπνη apple και εδωσε ios7 και πανω και χωρις να μπορω να κανω downgrade,αναγκαζοντας με,να κανω το ipad ξυλο κοπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως γνωστον οι iosακηδες το μονο που ξερουν να λενε οτι το ios οχι μονο ειναι το πιο ασφαλες,αλλα και το οτι οι αλλες πλατφορμες δεν αξιζουν!ναι στο android λογω 100πλασιων περισσοτερων εφαρμογων,εχουν περασει καποιες λιγες ύπουλες οκ.αλλα παντα κατα ενα περιεργο τροπο ξεχναμε αυτα που ακουστηκαν και για στο ios!!!ενας ασωτος iosuser παντα θα μου θυμιζει τον τυπακο που του εξηγεις οτι με μισα λεφτα διαθετεις ενα γρηγοροτερο εργαλειο πολυβολο με απειρες δυνατοτητες που το ios δε θα δει προφανως ποτε..αλλα αυτος συνεχιζει χωρις επιχειρηματα να υποστηριζει το αντιθετο!peace to all

Και οι android ακηδες(ετσι οπως τους τσουβαλιαζεις ολους μαζι)το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να εκθιαζουν τα android λογω της χαμηλοτερης τιμης τους λες και επιβαλει κανεις σε κανενα να αγορασει με το ζορι ipad.

 

Ποτε μου δεν καταλαβα γιατι πρεπει οτι ειναι ακριβοτερο  να ειναι μια ζωη και κατακριτεο στον χωρο της τεχνολογιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι android ακηδες(ετσι οπως τους τσουβαλιαζεις ολους μαζι)το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να εκθιαζουν τα android λογω της χαμηλοτερης τιμης τους λες και επιβαλει κανεις σε κανενα να αγορασει με το ζορι ipad.

 

Ποτε μου δεν καταλαβα γιατι πρεπει οτι ειναι ακριβοτερο  να ειναι μια ζωη και κατακριτεο στον χωρο της τεχνολογιας.

 

Ολο και συχνότερα τελευταία, διαβάζοντας σχόλια σε threads περί smartphones εδώ στο forum, έχω την αίσθηση πως το 95% των χρηστών του insomnia αγοράζει κινεζιές (όχι huawei) απευθείας από Κίνα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο και συχνότερα τελευταία, διαβάζοντας σχόλια σε threads περί smartphones εδώ στο forum, έχω την αίσθηση πως το 95% των χρηστών του insomnia αγοράζει κινεζιές (όχι huawei) απευθείας από Κίνα :)

Το Insomnia μαζευει χιλιαδες κοσμο. Δεν γινεται να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα απο τους 15-20 που συμμετεχουν στα θεματα των κινητων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...